Помагат на българи да следват в Англия с пари от починал милионер (ВИДЕО)
15 Септември 2017, Петък, 07:16 ч.
Всички ми казват „Бягай, не оставай в България“, споделя Юлиян, който е приет в четири британски университета
Младеж от Лом, който е завършил най-богатото училище у нас, т.нар. гимназия с милионите в града, ще следва в Англия с пари от починал милионер, съобщава Нова телевизия.
Училището се прочу, след като по сметката му бяха преведени 1 милион долара от бившия му възпитаник - Андрей Георгиев. Преди да почине, благодетелят посочил, че иска парите да бъдат изхарчени за деца от училището, които ще учат в европейски или американски университети.
А Юлиян е първият кандидат за стипендията. Максималната сума, която може да получи момчето, за да учи в чужбина, е 6000 долара.
„Това е много благородно, защото можеше да си остави парите на семейството или на приятелите, но е решил едни деца да получат живот. Ако можех да го срещна, бих му благодарил сърдечно“, споделя Юлиян. Той е приет в четири университета в Англия. Избира да учи специалност свързана с компютрите.
Реших да следвам в чужбина, защото видях възможностите за реализация, добавя младият мъж.
Скоро Юлиян ще тръгне и няма да погледне назад. А у дома винаги с надежда ще го чакат майка, баща и малката му сестра.
Без за миг да се разколебая, бях „за“ заминаването на сина ми, споделя Силвия Петкова.
Не искам децата ни да отиват в чужбина, но държавата ги принуждава, добавя бащата на Юлиян Ангел Петков.
Еднопосочният билет на младежа към Англия вече е закупен.
В категории:
Животът
Зеленски с коментар за ситуацията в Покровск
31/10/2025, Петък 22:00
3
Жестока вражда между банди в Брюксел
31/10/2025, Петък 21:29
1
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро
Колин Фарел се напи зверски и вбеси Том Крус
31/10/2025, Петък 21:00
1
Бърз трик за по-лесно заспиване
Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук
Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър
Трилърът със Светльо Вуцов продължава
31/10/2025, Петък 19:30
1
Алекс Грозданов обра аплодисментите в Полша
31/10/2025, Петък 19:17
0
Мъж се направи на жена в "Ергенът"
31/10/2025, Петък 19:03
0
Какво се случва с водата в голям роден град?
31/10/2025, Петък 18:33
2
Круизен кораб заседна в Дунав
31/10/2025, Петък 18:21
0
