×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Спортният министър Красен Кралев: Не ни трябва модерен стадион, той ще се ползва само за един мач


10 Август 2017, Четвъртък, 13:24 ч.
Източник: Frognews.bg

Според него, не е необходимо държавата да харчи пари за нов модерен стадион, преди да си реши всичките останали проблеми-с инфраструктурата, училищния спорт и условията за масов спорт

За да имаш стадион по европейски стандарти, трябва всичко друго да ти е наред-училищните салони, масовия спорт. Това откритие направи министър Кралев в студиото на Би Ти Ви и така косвено призна, че нищо в тази област у нас не е наред. Според него, не е необходимо държавата да харчи пари за нов модерен стадион, преди да си реши всичките останали проблеми-с инфраструктурата, училищния спорт и условията за масов спорт. "Ще му дойде времето и на този нов стадион, но това време  не е сега", категоричен бе министърът на спорта и използва познатия ни от времената на Сакскобурготски формула- "Когато му дойде времето".

Що се отнася до Македония, където има такъв стадион, министърът бе категоричен, че само един мач "няма да вдигне нивото на спорта там". Кралев определи като най-важно да се направи спортната инфраструктура и то "стъпка по стъпка" и обвини македонците, че са нямали хотели за гостите на супермача между "Манчестър Юнайтед" и "Реал".

Той каза още, че до първото правителство на Бойко Борисов нищо в спорта и материалната му база в България не е правено. И отново се позова на зала "Арена Армеец", която била "уникално съоръжение", както и на стадиона в Бургас и новостроящия се стадион във Варна. После извади от ръкава си и новината ,че правителството е инвестирало в 9 стадиона, "за да сеиграе футбол" на добро ниво у нас.

Все пак, министърът обеща да се мисли за нов национален стадион, но отново не конкретизира кое точно правителство на Борисов ще го строи. Явно, някога и България ще има модерно спортно съоръжение, способно да приеме европейски футболен финал, но нека оставим това на неопределеното бъдеще и на министър Кралев.

В категории: Спорт , На терена


7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Шерцингер гледа българско предаване Шерцингер гледа българско предаване 01/11/2025, Събота 21:49 1
Флагман.БГ Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? 01/11/2025, Събота 21:15 3
Масова стрелба до България
Масова стрелба до България 01/11/2025, Събота 20:17 4
Наводнение във Варна
Наводнение във Варна 01/11/2025, Събота 19:17 0
7
Коментара по темата
7.
Митио Кравата и Божо Очите
10.08.2017 13:59:00
2
2
Проблема идва от училищата,от учителите по физическо възпитание , повтарям физическо възпитание. Такова нещо няма вече при нас. Влезте , моля в часовете по физическо , фецата са по дънки ,по токчета , хвърля им се една топка и до там..... След „физическото” вече в кавички , даже не си сменят дрехите.
Работата на учителите по физическо е да научат децата на най-елементарните неща в спорта- дисциплина,уважение,правилно бягане и координация на тялото. Всичко друго е работа на треньорите от определения спорт!
Уважавам работата на всички преподаватели , просто изразявам мнение за сегашното положение. Има много преподаватели в училищата който влизат да работят с голяма амбиция за промяна , но за съжаление системата ги изяжда!
6.
P
10.08.2017 13:47:58
3
0
Спорта професионално е една илюзия един въздух под налягане.
5.
Бай Х..
10.08.2017 12:45:22
3
5
Абе ей тъпанар, знаеш ли коя година сме?! Срамота е през 2017г, България в ЕС и да няма един стадион!
Било за един мач... Глупак!
4.
A be
10.08.2017 11:11:36
4
3
Korumpiran bokluk ,ti li shte opredelqsh kwo trqbwa i kwo ne trqbwa ???A trqbwa li bileta na nacionalite da e 20 30 lewa i da gledam macha na nqkaw stadion superzletashki s pisti i tem podobni putki maini v dajd i pek bez kozirka ...i da se chustwame izostanali zashtoto ti pleshiw pedal i boiko mutrat ste izpapali parite ...mamka wi idwa widowden i vsichki shte badete izrinati paraziti takiwa
3.
А войниците как спортуваха едно време
10.08.2017 10:57:14
2
8
Преди 1990 спорта беше на много по-високо ниво
Зали, стадиони и най-важното качествени спортисти
Сега се въртят само далавери, а спортистите ни са оле мале
2.
Да бе
10.08.2017 10:54:25
2
6
Да бе спорта започва от Бойко Борисов 1
1.
bkklml;
10.08.2017 10:40:32
2
10
Айдееее друга песен запяхме..А залата в Бургас, трябва ли ни??? Кои точно мачове ще се провеждат тук в Бургас. Колко представителни отбори има в града и колко публика(която да плати вход) има???? Големи Демагози сте, големи....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Българските тракийски земи си имат свой римски император Българските тракийски земи си имат свой римски император Кой е Максимин Трак и защо никой не учи за него по история, разкрива проф. д.и.н. Диляна Ботева   Наводнение във Варна Наводнение във Варна Получиха се водопади Голяма чаровница влезе в "Ергенът" Голяма чаровница влезе в "Ергенът" Много е магнетична „Политико“: Българското правителство иска от Вашингтон дерогация за "Лукойл" „Политико“: Българското правителство иска от Вашингтон дерогация за "Лукойл" Това трябвало да се случи преди санкциите да влязат в сила на 21 ноември Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се! Младият мъж от 20 години е напълно парализиран и прикован на легло заради тежкото си заболяване Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София Разтърсващи разкрития за кървавата драма в София Има главен заподозрян за разстрела в центъра Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Съдът в Париж реши - обвинените българи ще лежат в затвора Подозира се руска намеса при деянието Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Изключително грозни сцени в Къщата Пребиха жестоко медицинско лице Пребиха жестоко медицинско лице Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца
Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда Дръзкото престъпление стана по време на доставката Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота Правителството на Сърбия вчера взе решение и обяви 1 ноември 2025 г. за ден на траур Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Лют скандал с Цеца в РСМ! Звездата на балканската музика излезе на сцената с българско знаме (ВИДЕО) Последваха освирквания, някои фенове напуснаха събитието "Мелиса" отне живота на 46 души "Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори