×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Президентът назначи Елеонора Димитрова за посланик на България в Бразилия
  • Студентите платена форма на обучение ще имат право на стипендия, реши ВАС
  • Един милион и осем хиляди туристи са посетили Варна от началото на годината до 10 октомври
  • Въздушна спешна помощ ще има база край Търговище
  • Литва затвори границата си с Беларус
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаски затворници получават дрога чрез писма, инспектор вземал по 300 лева и си затварял очите (ВИДЕО)


Бургаски затворници получават дрога чрез писма, инспектор вземал по 300 лева и си затварял очите (ВИДЕО)
Крайните трафиканти, които вкарват дрога в затвора, са на най-високо ниво, каза Монката
02 Август 2017, Сряда, 07:04 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Монката призна, че 3 години разпространявал дрога зад решетките, отчитал се на заместник-директора на затвора Методий Владимиров

Бургаски затворници получават дрога чрез писма. Инспекторът на пандиза вземал по 300 лева от затворник, за да си затварял очите, твърди Иван Радев – Монката. Той излежава 6-годишна присъда за отвличане на наркодилър.

"В плика слагате 15 грама метаамфетамин и пускате писмото с една тетрадка, с химикал, картичка. И то идва тук. Съответният инспектор "Социални дейности" казва: „Имаш едно писъмце, но е малко тежичко. Отваря писмото и вижда наркотика. Викам: Е, какво от това, аз знам имената на сестра ти, ще си получи едни 300 лв до поискване, проблем ли е?Инспекторът казва: Никакъв проблем, просто друг път казвай предварително", каза Радев пред камерата на бТВ.

Той твърди, че е професионалист в производството на метаамфетамин. Повече от 3 години го разпространявал зад решетките.

"Ако искате, и сега мога да ви донеса метаамфетамин. Ще ми дадете 2 минути да се кача догоре и ще ви донеса. Крайните трафиканти, които вкарват дрога, са на най-високо ниво", подчерта Монката.
Затворникът твърди, че за да движи наркотрафика в миналото, се отчитал на настоящия заместник-директор на затвора Методий Владимиров, тогава оперативен работник.

Бившият затворник Симеон Стоянчов, който е по-известен като Малката Рижа, също твърди, че дрогата влизала с позволение от най-високото ниво - ръководител на затвора.

"Привиква човека, който трябва да вземе наркотика, уж за следствени действия, дава му го и онзи си го качва нагоре и вече си го разпръсква по веригата", обяснява Малката Рижа.

Разказва и как самият той е вкарвал дрога. "Звъня си на някой приятел да дойде през оградата да го метне, когато се разхождам навън, падат ми в краката и си ги взимам", добавя Стоянчов.

По думите на Иван Радев един грам метаамфетамин в затвора е около 200 лв. Плаща се по различен начин - парични преводи, до поискване, в клонове на пощи, може да се плаща на ръка, може да се дават цигари.

„Наскоро едно момче се самоуби, но на това не се даде гласност. Заради ла.ната, които му бяха дали, му се увреди психиката и от страх, че някой искал да го изнасилва, се обеси. Това нормално ли е“, пита Монката.

Директорът на Бургаския затвор Бранимир Мангъров призна, че затворниците намират начин да внасят дрога.

"Има различни възможности за това. Не изключвам човешкия фактор. Каналите са много, включително и директно хвърляне през стената на затвора", заяви Мангъров.

Иван Радев пък разкри, че срещу няколко стотачки затворниците могат да излязат в отпуска. Тарифата е 100 лв. на ден. Наскоро едно турче отиде така на сватба, добавя Монката.

Сестрата на Горан Горанов сподели, че не вярва той да е починал от естествена смърт, защото тялото му е обезобразено.



В категории: Бургас


11
Коментара по темата
11.
petar
15.10.2017 02:11:21
0
2
Monkata go poznavamm nqmaa kak da im pusne metarr majkoo momche e i ne go e strax
10.
Бай Чеп
02.08.2017 14:17:26
0
4
Абе какво става в тоя затвор бе?! Това е наркобардак и място за забогатяване на цялото ръководство! Не само Владимиров е замесен ами и директора всичко много добре знае което се случва! Наркотрафик, купуване на отпуски, купуване на телефони и вкарване на каквото друго се сетите! Ама то цялата държава леш, та в затвора ли да има ред!
9.
От затвора
02.08.2017 13:33:08
1
1
ГАЛИН МЕШКОВ ПРАТИ МАЛКО ЧАЙ ИЛИ АРМАГАН В ЗАТВОРА ДИЛАРА НА БРАТЯ МИЛАДИНОВИ
8.
Масата
02.08.2017 13:04:40
0
4
Тези началници дали имат чадър, да се види кой как им е правил проверка.
7.
Гражданин
02.08.2017 12:27:26
1
3
Абе хора този боклук жив ли е още3
6.
Журналисти, четете!
02.08.2017 10:57:41
0
3
Зелен хайвер на промоция ... само за Флагман :) "Крайните трафиканти, които вкарват дрога, са на най-високо ниво." :) :) :) Обърнахте пирамидата на ОПГ-то?
http://www.csd.bg/artShowbg.php?id=9130
5.
чичи кмета
02.08.2017 10:44:30
4
9
na monkata shte mu puskat sauna skoro
4.
do 1
02.08.2017 10:08:38
1
19
Много си прав, много сстранно наистина, особено като имаш предвид ,че този например на снимката е в затвора в момента ?! Дали няма да му се случи нещо , или става въпрос за много по-голяма игра, и смяна на "РЪКОВОДНИ КАДРИ" .... ?
3.
малкото ри
02.08.2017 09:42:32
0
9
и мен ме изнасилиха и започнах да вкарвам краставици и големи тикви, ама не в затвора, в халакта си, че Асан от 5та килия като ми го наби първият път парафиновия и само за него мисля, не мога да си легна без него вече
2.
Алчо
02.08.2017 09:26:20
0
34
Не разбрахте ли, че затвора не ги поправя?!?!?! Повече от 70% се връщат там обратно и излизат още по настървени.... Иска цял ден чукане на камъни и хамалска работа това е....!!!!
1.
Странно
02.08.2017 09:19:28
6
28
Как така изведнъж затворниците сами си разкриват схемите за вкарване на наркотици?!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Путин нареди прекратяване на огъня в Украйна Извънредно! Путин нареди прекратяване на огъня в Украйна Информацията е потвърдена и от Кремъл, и от украинската УНИАН Вендинг машина в Бургас предлага бира, законно ли е? Вендинг машина в Бургас предлага бира, законно ли е? Продажбата на алкохол чрез автомати може да доведе до глоби и проверки от институциите Страхотен мач на Черноморец 1919, акулите на крачка от сензация срещу шампиона Страхотен мач на Черноморец 1919, акулите на крачка от сензация срещу шампиона Бургаският тим загуби в добавеното време COVID-19 протича с хрема и сухо гърло, но ваксините предпазват тежките случаи COVID-19 протича с хрема и сухо гърло, но ваксините предпазват тежките случаи Ваксините срещу COVID-19 в Бургас са безплатни за всички, независимо от възраст и здравноосигурителен статус Василев: Киселова е крила сигнали, свързани с документни престъпления и източване на държавен ресурс Василев: Киселова е крила сигнали, свързани с документни престъпления и източване на държавен ресурс Сигналите са изпратени до и.ф. главен прокурор, до президентската институция и до Народното събрание Министър Жечо Станков: България и Република Корея споделят обща визия  за чиста, сигурна и конкурентна енергетика Министър Жечо Станков: България и Република Корея споделят обща визия за чиста, сигурна и конкурентна енергетика Балансираната комбинация от ядрени мощности, възобновяеми източници, системи за съхранение и цифрови решения е ключът към устойчивото развитие на сектора, смята Станков От несигурност към спокойствие: PAXMINING показя пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари От несигурност към спокойствие: PAXMINING показя пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари PAXMINING предлага сигурен начин за печалба от криптовалути чрез облачен майнинг – без техника, без стрес и без нужда от опит „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект Поредната награда е свързана както с реализираните жилищни сгради до момента, така и с изгаждането на впечатляващия с мащаба си комплекс до Mall Galleria Глоба за общински съветник, напсувал колеги Глоба за общински съветник, напсувал колеги Мъжът брои няколко стотака за непристойно поведение Непълнолетен счупи скулата на 71-годишен мъж с юмрук Непълнолетен счупи скулата на 71-годишен мъж с юмрук Тежката агресия на 17 годишният младеж е докарал до комоцио потърпевшия
Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Единствено най-голямото дете в семейството - 18-годишната Дилара Билир, оцеля в инцидента Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната САЩ спряха парите за фондацията на Бил Гейтс и той заяви, че „глобалното затопляне“ не е толкова страшно Здравна криза налегна цяла Европа Здравна криза налегна цяла Европа Системната липса на инсулин е само част от критичните проблеми Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 От Вашингтон считат, че Китай настига тях и Русия във въоръжаването Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Не е говорено за Тайван. Китай ще започне отново да купува американска соя и ще направи компромис за редкоземни елементи, Вашингтон обмисля да намали мита Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Крайнодесните на Герт Вилдерс получиха шамар във вота 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство Намерено е тялото на едно дете Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Обвинението към тях е заради вандализиране на Мемориала на Холокоста във френската столица Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Не е ясно дали има жертви Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Съдържанието се генерира от изкуствен интелект и генеративния AI асистент Grok
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Дали са български вълци, дали са турски, няма да са хора с докторантура по ядрена физика
Виц на деня Виц на деня - Омъжи се за мен! Откакто те познавам, не мога да спя!
- Простак такъв! Искаш да се ожениш за мен само за да се наспиш ли?
Виц на деня Виц на деня - Операцията мина успешно. Днес си на лекарства и системи. За вечерта ще пратя сестрата.
- Докторе, може ли да не е тази вечер, че още ме боли.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Днес шефът толкова дълго вика по мен, че накрая неволно казах: "Да, скъпа!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори