×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Официално: Срещата между Тръмп и Путин в Будапеща - отменена!
  • Силно земетресение разтърси Източен Тайван
  • Керана Ангелова представя “Книга за Христо Фотев на 4 ноември в Художествената галерия
  • Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора“ стартира от Бургас на 8 ноември в НХК
  • Днес затварят две улици в ж.к. "Възраждане" - ул. "Дебелт" и ул. "Пробуда"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Депутати в спор: Етнически ли е конфликтът в Асеновград и какви са „дълбоките му причини”


Депутати в спор: Етнически ли е конфликтът в Асеновград и какви са „дълбоките му причини”
Йордан Цонев, Славчо Велков и Юлиан Ангелов изказаха мнение по повод напрежението
29 Юни 2017, Четвъртък, 10:55 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимки: Авторът)

Това е проблем между цигани и българи, казва Юлиан Ангелов, но Славчо Велков не е съгласен


ДПС и „Обединените патриоти” (ОП) се атакуваха взаимно заради етническия конфликт в Асеновград от вчера. При него в сблъсък влязоха гребци от клуб по кану-каяк и ромски граждани. Това предизвика и спонтанен протест в града снощи.

Депутатът Йордан Цонев каза, че в ДПС осъждат подобен тип вандалски прояви. Той обаче обясни, че „причините са доста по-дълбоки”.
„Нееднократно предупреждаваме на всички нива, че агресивният език, използван от българските националисти, поражда агресия. От трибуната непрекъснато се говори, че престъпността е ромска, а престъпността според нас не е етническа, а се върши от престъпници, които трябва да бъдат наказани, и то от всички етноси. Апелираме да се преосмисли този език на омразата, който се налага в българския парламент и в българския политически живот от националистите”, каза Цонев.
По думите му - няма умерени националисти, както се опитват да ни ги представят.

Народният представител от ОП Юлиан Ангелов обаче отговори: „Няма как да не кажем, че това е проблем между цигани и българи, защото е очевидно и това се случва непрекъснато.”
По думите му българските партии не трябвало да демонстрират толерантност, а да посочат проблема с истинското му име.
Според него опозицията от БСП и ДПС, а не националистите, насажда език на омразата и разделя обществото.

Славчо Велков от „БСП за България” не се съгласи с репортерска констатация за Асеновград, че роми нападат българи. „Български граждани нападат български граждани, независимо от това към коя социална група принадлежат”, отговори той.

Велков каза, че напрежението в Асеновград е овладяно с ограничителни действия от страна на МВР и че мерките към този момент са адекватни.
„Ако на някой много му се иска в България да има етническо напрежение и разрушен етнически модел, това е отделен въпрос. Аз още един път ще ви кажа – не смятам, че това е напрежение на етническа основа. То може да е напрежение между различни групи, но не е на етническа основа, защото поводът е криминален – един напада друг”, коментира Славчо Велков.

В категории: Политика


Флагман.БГ Бърз трик за по-лесно заспиване Бърз трик за по-лесно заспиване 31/10/2025, Петък 20:29 1
Тервел ИЛИЕВ Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър 31/10/2025, Петък 20:00 0
5
Коментара по темата
5.
Най-добре ще е
29.06.2017 16:42:20
0
2
рязани български граждани шибат шибани български дУпЕтати
4.
Asenovgrad
29.06.2017 15:55:01
0
1
Semipnov 6te maxne vsi4ki cigani a da vidim kakvo 6te stane kato se nadigmat manguvcite da ne se upla6i samo
3.
Расист
29.06.2017 15:33:55
1
6
Славчо Велков е много точен като цигански адвокат. Ако нямаше цигани и пенсионери щеше да гледа Парламента на телевизора, а БС/К/П нямаше да съществува.
2.
Гербераст до гроб
29.06.2017 13:26:45
10
2
Няма етнически конфликт, понеже няма етноси. Ромите не са етнос а народ без държава. Те са българи, както и автора на статията и гл. редактор на сайта. Ако има конфликт между тях, дали ще е етнически ???
1.
Няма етнически конфликт тука
29.06.2017 13:07:58
1
26
Няма етнически конфликти в България, идиоти не говорете простотии! Ние ги издържаме тия паразити с помощите с които живеят защото са от нашия джоб, дават им се общински жилища, а те какво правят- крадът ни, бият хората по селата, сега и на деца посягат циганите гнусни грозни. Никой не вика срещу циганите просто ей така защото са черни и са цигани, а предимно защото са паразити, живеят в гнусни и мизерни кочини с по 10 деца без бъдеще, които им носят пари да живеят на гръб, крадат, обират селскостопянската продукция на хората по селата, колко възрастни хора пребиха и изнасилиха тия изчадия!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Следи от наркотици в телата на няколко жени вдигнаха полицията на крак Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Военните ни изпратиха с хляб и вода, споделят украинските моряци Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти" Иван Гайков: Нуждаем се от пристанищна инфраструктура в Приморско, за да развием цялото Южно Черноморие Иван Гайков: Нуждаем се от пристанищна инфраструктура в Приморско, за да развием цялото Южно Черноморие Кметът настоя за държавна подкрепа за реализиране на проекта Мъж се направи на жена в "Ергенът" Мъж се направи на жена в "Ергенът" Иронизира участничка Защо забраниха износа на горива и има ли запаси? Защо забраниха износа на горива и има ли запаси? Управляващите уверяват, че са бързали, за да предотвратят спекула с цените, но от опозицията подозират, че причината е друга - резервът е празен  Какво се случва с водата в голям роден град? Какво се случва с водата в голям роден град? Хора са притеснени Кметът Алексиев: Стартирахме проекта за голямата болка на Поморие, вече няма да оставаме без вода Кметът Алексиев: Стартирахме проекта за голямата болка на Поморие, вече няма да оставаме без вода Довеждащ водопровод с резервоари, вълнолом и екологични инициативи ще подобрят инфраструктурата на крайморския град
Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва Галена натиска последния златен бутон Галена натиска последния златен бутон В есенната неделната вечер зрителите ще се насладят на няколко въздействащи музикални изпълнения Хамас предаде тялото на убития български заложник  Хамас предаде тялото на убития български заложник  Сахар Барух е с българско гражданство и бе отвлечен от кибуца Беери Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Айшат стана горд собственик на фабрика за облекла, склад и общежитие за работници Ето къде приеха задължителен коледен бонус от 639 евро Ето къде приеха задължителен коледен бонус от 639 евро Така наречената "Зимна празнична надбавка" ще бъде в размер на половината минимална работна заплата  в Словения Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии За високите пенсии на военни и полицаи е, че при тях три години действително изслужено време се зачитат за пет години осигурителен стаж от трета категория Ивайло Пенчев дава 50 хил. лева за главата на хакерите, ударили Уолтопия Ивайло Пенчев дава 50 хил. лева за главата на хакерите, ударили Уолтопия Държавата трябва да пази хората от разбойници – това е първичната ѝ функция, категоричен е той
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Няма да си губя времето с Путин, който говори, говори – и нищо Виц на деня Виц на деня - Любовният ми живот е като Coca-Cola.
- Искрящ, бурен и сладък ли?
- Не, бе! Първо беше нормален, после стана Light, а сега вече е Zero!
Виц на деня Виц на деня - Дъще, ела да измиеш чиниите!
- Мамо, аз съм родена за големи неща!
- Добре, ела да измиеш тенджерата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте джентълмен, то е възможно да сте… лейди
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори