Стара Загора обективно е най-добрият град за живеене за 2016 г., Бургас – субективно (снимки)
22 Май 2017, Понеделник, 18:32 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимки: Авторът)Лорис Мануелян замести Димитър Николов на церемонията
Бургас взе приза за най-добър град за живеене за 2016 г., но само по субективните критерии – според гласуването в онлайн класацията. Това стана ясно още в началото на месеца след края на вота. „Флагман” изигра голяма роля за победата, след като огласи изоставането на Бургас в класацията и призова гражданите да подкрепят града си.
Голямата награда в юбилейната 10-а церемония на „Дарик” взе Стара Загора с кмет Живко Тодоров (ГЕРБ). Той спечели приза „Най-добър град за живеене” за 2016 г. според обективните критерии. Стара Загора взима приза за първи път. Досега с най-много награди са София (4), Бургас (3), Варна (2) и Велико Търново (1) – Бургас и Велико Търново си поделиха първото място през 2013 г.
Кметът на Стара Загора благодари за признанието и отдаде заслуженото и на премиера и правителството, без чиято помощ нямало да могат да се оправят.

От името на бургаския кмет наградата за „Най-добър град за живеене” според читателите и слушателите на „Дарик” взе зам.-кметът Лорис Мануелян.

Лорис Мануелян (вдясно) замести бургаския кмет
Той опроверга шеги с кмета Димитър Николов, че страда от махмурлук по повод юбилея му преди три дни, и че затова не е дошъл. Мануелян обясни, че градоначалникът е в добро състояние на духа, но имал много тежки ангажименти.
Зам.-кметът изтъкна, че Бургас е град, който живее в своя собствена атмосфера, след което от залата се чу шега, че това се дължи на „Нефтохим”.
Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол
Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда
Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции
Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището
Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда
„Прогресивна България“ се разграничават от „Прогресивно Карлово“: Спор за името и политическа принадлежност
16-годишно момиче от София заплаши да сложи край на живота си – съседите изпаднаха в паника
Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години
Мадан скърби след трагедията край Ботевград с петте момчета
Фалира голяма авиокомпания
Румяна от флотилия Сумуд в неизвестност, 31 активисти ранени при прехващането от израелските сили
Мотористи излизат на "Априлско въстание" заради лудите цени на Гражданска отговорност

Бургас е един въздух под налягане който скоро ще се спука,да знаеш !!!
Бс-Кс въобще няма да го коментирам !!!