Диян Димов: Инфраструктурата на Пристанище Бургас е безупречна, работим усилено за превръщането му в конкурент на големите портове в Европа
21 Април 2017, Събота, 02:58 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВОт половин година от администрацията на порта работят по проекти, които да удовлетворят изискванията на големите круизни компании
Пристанище Бургас е постигнало и надвишило очаквания ръст в приходната част и товарооборота само за първото тримесечие на новия сезон. Това заяви пред Флагман.бг директорът на бургаското пристанище Диян Димов, който днес посрещна първия круизен кораб за сезона на Морска гара - Costa neo Rivera.Инфраструктурата, която в момента е на високо ниво, създава огромен потенциал за развитието на порта, обясни Димов.
„Ние следваме световните насоки в круизния бизнес. Днес на Световния ден на Земята смея да кажа, че запазването на чистотата на природата и екологията като цяло са в основата на политиките на големите компании и ние трябва да се стремим да спазваме тези техни критерии. Двете направления са основно в оборудването на корабите с LNG двигатели, вместо сегашните фосилни горива (бел. ред. LNG –“Liquid natural gas - „течен природен газ”), както и монтирането на електрически установки за захранването на плавателните съдове, когато те са на кей”, добави Димов.
Пристанище Бургас вече повече от половин година работи именно в тези насоки. Проектите са започнати, а идеята е бургаският порт да се превърне в конкурент на големите круизни пристанища в Европа, както и да бъдат спазени изискванията на круизните компании. По този начин ще се насърчи в позитивна насока морският туризъм в града и той ще започне да се развива още по-стремглаво.
„Това е бъдещето и ние трябва да се стремим с всички сили към него”, категоричен е Димов. Шефът на Пристанище Бургас обясни още, че основна пречка пред пълното развитие на този отрасъл от туризма за момента е фактът, че Черно море е затворено и има малко дестинации, които могат да бъдат посетени. Това обаче ще се промени с подписването на договора с руската държавна компания „Росморпорт”, който в момента е в етап на преговори.
В категории:
Бургас








Мъжете от тези зодии са склонни към изневяра
30/04/2025, Сряда 15:40
0

Вкъщи правим само стъргана мусака, става много по-бързо, а е още по-вкусна
30/04/2025, Сряда 15:20
0

Депутатът от ПП-ДБ Йордан Иванов проговори за отношенията си с арестувания митнически шеф
30/04/2025, Сряда 15:12
2

Хванаха жена, нафиркана до козирката зад волана - дрегерът й удари 3,25 промила алкохол в кръвта
30/04/2025, Сряда 15:00
5

Погледнете в дланта си: Aко имате тази линия, значи...
30/04/2025, Сряда 14:40
2



3 зодии, които колкото повече остаряват, толкова по-богати стават
30/04/2025, Сряда 14:00
0



Почина доайенът на предаването "Бразди"
30/04/2025, Сряда 13:47
0

Била е много по-красива преди корекциите
30/04/2025, Сряда 13:40
3

Община Несебър подготвя спортно-рекреативна зона в Свети Влас за активна дейност
30/04/2025, Сряда 13:31
1
То до и от София няма полет кво остава до икономическите центрове.
Проблема е че не е ясно как хора могат да си осигуряват кораби нито има лесни правила нито лесни стъпки за потенциални поръчки.
Общината трябва да наеме Японски, Китайски и Германски консултанти да работят за нея да помагат при маркетирането на пристанището.
Само така ще имате шанс да почнете да събирате умни хора
Гледайте богати държави където труда и чистотата са на почит.
Как ще го свършиш това като нито имате самолети до света нямате защото летището не е амбициозно нямате дори ленти пътища до Одеса и Истамбул като хората.
Летището пречи на развитието на Бургас със ниско амбициозните тъпаци там!!!!
Привличайте Японци и Корейци!!!!!
Също трябва да стане абсолютен лидер по бързина я ЯСНОТА на търговия и причестяване на капитал и пазари.
Във момента сте пълна каша.