Извънредно: Бургаският депутат от ДПС Камен Костадинов напусна Народното събрание (допълнена)
20 Април 2017, Петък, 01:03 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)На негово място в парламента влиза Дурхан Мустафа
Скандалът в ДПС заради бургаския депутат Ангел Исаев се разраства. Другият депутат на партията от Бургас Камен Костадинов обяви, че подава оставка като народен представител.
Той обясни, че като водач на листа носел отговорност и за хората в листата и затова се оттегля от Народното събрание.
Костадинов заяви на брифинг в парламента, че е бил водач на две листи – в Бургас и във Велико Търново. И на двете места се реализирал феноменът 9/9 с преференции и той приемал това като случайност и като грешка.
„Водачът на листата има, освен привилегията да бъде водач, и отговорността за поведението на хората в съответните листи. Считам, че и отговорността, и примерът е нещо, което се дава лично. Чрез този свой акт искам да дам модела на поведение. Искам да покажа, че политика се прави не само в парламента, искам да покажа, че ние сме част от съответните партии и представляваме колективна воля”, обясни мотивите си Камен Костадинов, който е дългогодишен депутат.
Председателят на ДПС Мустафа Карадайъ каза, че подкрепя решението на Камен Костадинов, който щял да остане в ръководните органи на партията.
Ангел Исаев преди изборите декларирал, че няма да реализира мандат, ако бъде избран преференциално. Той обаче впоследствие се отметнал. И понеже не спазил правилата в ДПС, щял да бъде изключен от партията.
Така с напускането на Камен Костадинов на негово място ще влезе следващият в листата – Дурхан Мустафа.
Мотивите на Костадинов изглеждат странни. Няма логика водачът на листата да носи отговорност за хората в нея. Оставката на депутата породи предположения, че реалните причини за напускането му са други.
От ДПС обявиха, че ще предложат законодателни промени, с които да се премахне „феноменът” с преференциите, объркващ избирателя.
Футболна звезда цял ден в ареста! Подозират, че помага на боса - Глигана
Идеално време за плаж в петък
Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали
Топ фитнес инфлуенсър загина при шокиращи обстоятелства
Фатален купон за Световното: 17-годишно момиче намерено мъртво, убиецът изчезна
Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях
Звезда от Балканите с мощен удар по Вингегор, който блестя в България
Скандал: Тийнейджър избухна в сълзи, след като изнасили момиче, но се размина със затвора
Подробности за драмата с 18-месечно момченце, което се събуди в моргата
Как да разпознаем фалшив онлайн магазин? 9 белега за измама
09/07/2026, Четвъртък 18:07
0
Парадоксът България: Първи сме по раждаемост, но се топим най-бързо в ЕС
Приеха инвестиционната програма на ВиК-Бургас

Далаверата да върви.