×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мечка се разходи по улиците в Ловеч
  • На 17 и 18 септември движението при 33-и км на АМ „Тракия“ и в двете посоки ще се осъществява в активните ленти
  • Неочакваното продължение на комедията на Теди Москов „Редки тъпанари“ идва в Бургас на 16 септември
  • Регионална бизнес конференция ще се проведе в Бургас на 18 септември
  • Регионален исторически музей – Бургас с вход свободен за ученици на 15 септември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ не подведе бургазлии. Изпълнихме поетите си ангажименти и доказахме, че може да ни се има доверие


ГЕРБ не подведе бургазлии. Изпълнихме поетите си ангажименти и доказахме, че може да ни се има доверие
Водачът на бургаската листа на ГЕРБ Ивелина Василева бе един от най-успешните министри в кабинета "Борисов 2"
24 Март 2017, Петък, 18:29 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Бургаска област се разви благодарение на подкрепата, която ни гласуваха избирателите. Да продължим по същия път

Ивелина Василева е за трети път водач на листата на ГЕРБ в Бургаска област. В последния мандат тя ръководеше МОСВ и се доказа като един от най-успешните министри в кабинета „Борисов” – факт, признат дори от политическите й опоненти. С работата си Василева размрази плащанията по европрограмата за околната среда, а усвояемостта в края на програмния период бе рекордна – 99 %. Резултатите от работата й за региона са безспорни – инвестиции за над 350 млн.лева в сферата на околната среда за Бургаска област.

-Г-жо Василева, доволни ли сте от свършеното по време на предизборната кампания? Успяхте ли да стигнете до достатъчно широк спектър от избиратели.

-Ние винаги разчитаме на прекия контакт с нашите избиратели, проведохме много срещи и разговори и се вслушахме в проблемите и исканията на хората. ГЕРБ формулира ясни приоритети, конкретни задачи, които се ангажира да изпълни през следващ управленски мандат. В този смисъл ние представихме на хората от Бургаска област както регионалната програма, така и приоритетите от националната.

- Кои са приоритетите за ГЕРБ-Бургас и вашите лични като водач на листата?

-Ангажираме се с размразяване на програмата за саниране, защото тя е полезна за хората и резултатите вече са видими. Измина първият отоплителен сезон и хората отчитат, че сметките за ток и парно са намалели до 50 %. За съжаление в момента програмата е замразена, но ние се ангажираме това да бъде първата задача на нашето правителство. Ще го направим, защото десетки хиляди българи чакат блоковете им да бъдат санирани. Само в Бургас има създадени 650 сдружения – над 40 000 бургазлии, които очакват да се подпишат договорите, но това не може да се случи заради спирането на програмата. Сред другите изключително важни за нас акценти е изграждането на четирилентовия път Бургас-Слънчев бряг, който е ключов за развитието на туризма. Този проект беше забавен по времето на правителството „Орешарски”, ние задвижихме процедурите и имаме готовност да го реализираме. Ще работим и за довършването на спортната зала „Арена Бургас”, както и строителството на Конгресния център в Зоната за обществен достъп на Пристанище Бургас. Изключителен ангажимент за нас е и създаването на Медицински факултет в Бургас. Важно е да има възможност младите хора в Бургас да се обучават тук, да се образоват медици и привличат други младежи от страната, а защо не и чужбина. Да не забравяме и друга наша идея – ситуирането на филиал на Художествената академия в Магазията. Подкрепата за образование е фокус и в националната ни програма, защото сме убедени, че само една образована нация може да води държавата към просперитет. И не на последно място -  привличането на инвестиции, чисти производства и високи технологии, както и и разбира се високи доходи за хората. Знаете, че при нас това не са празни обещания, а последователна политика, която изпълняваме.

-Не ви ли е трудно да водите кампанията в тази среда – превърнахте се в боксова круша, върху която всеки се упражнява, да не говорим за популизма…

-Смятам, че хората са достатъчно разумни, за да преценят. Те знаят, че когато ние поемем обещания, ги изпълняваме. Не сме ги подвели и в последните години ГЕРБ направи много за Бургас и региона. Направихме го благодарение на тяхната подкрепа. Цялата Бургаска област се разви, превърна се в едно от най-добрите места за живеене. Амбицията ни е заедно да го направим място, в което всеки иска да остане да се развива, да отгледа децата си и да остарее. Що се отнася до обещанията, винаги сме били конкретни и реалистични. Докато други партии разчитат на неща, които са нереализируеми от гледна точка на невъзможност да се обезпечат финансово или да се промени данъчната система, въвеждайки диференцирана система за данъчно облагане. Включително идеи, които крият рискове от национализация и пряка намеса на държавата в частния бизнес.

- На каква стойност са проектите в сферата на околната среда, реализирани по морето?

-Това не са просто цифри. Зад тях е работата на екипите на МОСВ, общините, които положиха усилия да напишат и защитят проектите. Като стойност в Бургаска област в екопроектиса инвестирани 350 млн.лв.Има изградени шест пречиствателни станции – за  първи път в Созопол, която обслужва и Черноморец и Равадиново. Отделно една за Банево, Ветрен и Минералните бани, трета в Горно Езерово, четвърта в Равда, която обслужва още Несебър и Слънчев бряг, петата е в Поморие и шестата - в комплекс „Меден рудник“. В допълнение към това бяха изградени и двете регионални системи за отпадъците в Бургас и Малко Търново, с което изцяло обезпечихме инфраструктурата в защита на околната среда. Успяхме да постигнем по-чисто море, по-добри резултати в сферата на туризма и повече спокойствие за хората, защото тези инвестиции означават здраве. В последните дни на кабинета „Борисов 2“ подписахме договорите за пречиствателните станции в Приморско и Айтос. Гордея се, защото тези проекти са едни от първите подписани по новата оперативна програма. Това означава както приоритетност на региона, така и добър административен капацитет на общините.

В категории: Политика


Флагман.БГ БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи 15/09/2025, Понеделник 17:34 5
Флагман.БГ Гала стана копие на Донатела Версаче Гала стана копие на Донатела Версаче 15/09/2025, Понеделник 17:00 2
Има 12 операции на носа
Има 12 операции на носа 15/09/2025, Понеделник 16:00 1
България Всички новини
Милионерите менте, които финансират сивата икономика, ще изядат ли парите за пенсии Милионерите менте, които финансират сивата икономика, ще изядат ли парите за пенсии Тези с фалшивите възнаграждения от 2 млн. лева ще източат фондовете на НОИ, предупреди икономистът Ваня Григорова Не правете тази грешка зад волана, може да е фатална Не правете тази грешка зад волана, може да е фатална Защо не трябва да държим волана с една ръка? 31-годишният син на прокурор Маджарова отглеждал дрогата си в голяма палатка 31-годишният син на прокурор Маджарова отглеждал дрогата си в голяма палатка Маджаров-младши е отведен в ареста на ОДМВР-Бургас за разпит, предварителното производство се мести в Районна прокуратура-Варна А1 раздава 333 награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила А1 раздава 333 награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи И от НСО не обелват дума за придобивката Възможно ли е? Синът на ексшефката на Спецпрокуратурата заловен с 50 кг дрога до Средец Възможно ли е? Синът на ексшефката на Спецпрокуратурата заловен с 50 кг дрога до Средец Спецоперацията е на ГДБОП-Бургас и се провежда в село Драка в същата община С усмивки и придобивки започна новата учебна 2025/2026 година в Поморие С усмивки и придобивки започна новата учебна 2025/2026 година в Поморие 270 са първокласници в общината Новият треньор на футболните национали ще е един от тези двамата Новият треньор на футболните национали ще е един от тези двамата Важното е тези двамата да не забравят да донесат флашка с презентация, ако могат  Гала стана копие на Донатела Версаче Гала стана копие на Донатела Версаче Тв водещата прилича на сестра-близначка на модната дизайнерка Училищните дворове в Созозопол отново оживяха, 95 първокласници поеха по пътя на знанието Училищните дворове в Созозопол отново оживяха, 95 първокласници поеха по пътя на знанието С тържествена атмосфера и подаръци от кмета, новата учебна година започва с усмивки, вяра и надежда
Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Макар да се отказа от политическата сцена, той обеща да продължи да работи за доброто на страната Как родителите изпращат първолаците в Япония Как родителите изпращат първолаците в Япония Ако и у нас децата поемаха към училище с подобно възпитание, нямаше да произвеждаме зрелостници като пораснали магарета Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Генералният директор Гергана Караджова връчи писмен демарш на посланик Митрофанова, чрез който Република България осъжда по възможно най-категоричен начин умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Извършителите са на възраст между 19 и 48 години, преобладаващата част от тях - познайници на служителите на реда Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Класацията е на бизнесмените до 40 години Скръбна вест: Почина отец Иван Скръбна вест: Почина отец Иван Последно имаше проблеми със зрението, които трябваше да бъдат решени с операция, но се оказа, че интервенцията е опасна за здравето му и лекари отказаха да я извършат Задържаният за убийството на Чарли Кърк отрича да е извършил покушението Задържаният за убийството на Чарли Кърк отрича да е извършил покушението Тайлър Робинсън е в следствения арест без право на пускане под гаранция
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори