Герджиков: Българският еврокомисар ще е жена
02 Март 2017, Четвъртък, 23:04 ч.
Източник: offnews.bgБъдещето на Европа е федерализмът, смята служебният премиер
Ако след изборите няма кабинет, служебното правителство ще излъчи жена за еврокомисар. Това заяви служебният премиер Огнян Герджиков при посещението си в Черепиш. Той обаче не пожела да съобщи повече подробности по въпроса."Кого имам предвид за еврокомисар? Няма да Ви кажа. Желателно е да бъде жена. Това е изискване на ЕС. Те държат много на равновесието между половете и понеже ЕК е доста с мъжкото начало, затова голямото желание на Юнкер, а и не само неговото, е комисар от България да бъде жена. И ще бъде жена", каза Герджиков, цитиран от БНТ.
Герджиков коментира и представената от председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер "Бяла книга" с няколко варианта за развитие на Европа.
Премиерът посочи, че ЕС трябва да върви към федерализация, за да може да се противопостави на големите икономики в света като САЩ, Китай и Индия, като уточни, че изразява личното си мнение по въпроса.
"Коя точно ще бъде скоростта нека да не гадаем, защото тепърва всичко това подлежи на преговори. Съществува и вариантът за една глобална Европа, за една федерация, което, аз признавам, е моя мечта. Аз съм отявлен глобалист. Смятам, че бъдещето на Европа е именно във федерализма, защото иначе Европа не може да се противопостави на големите икономики", коментира той в петък пред репортери.
Той подчерта, че България не бива да остава в в задния двор на Европа.
"Въпросът е къде е България - България е на Балканския полуостров и няма да си сменяме мястото. Ние никога не сме били водещи, но искаме да не бъдем в задния двор на Европа и едно от нещата, за които Вие знаете, едно от моите желания, е именно да кандидатстваме за преддверието на Еврозоната", коментира Герджиков.
В категории:
Политика
„Нефтохимик“ вкара втори отбор в Елитната юношеска група след драма с русенския „Дунав“
"Дивият звяр" Меси и неговата армия: Как за 10-секунди цяла Аржентина се сби за Лео
Тъжният край на една драма: Почина миньорът, който задуши болната си жена по нейна молба
"Никога няма да излезеш от затвора"
Какво се случва с децата от жестоката катастрофа в Горна Оряховица
18/06/2026, Четвъртък 18:40
0
Фатален полет с парапланер: 63-годишен мъж се оплете в жици и почина
Надуха цената на царевицата по плажа
Великобритания доставя 150 000 дрона на Украйна до края на 2026 г.
Какво става с Варна?! Мъж стреля и хвърля ножове
Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират
Зеленски се закани: Ако Украйна гори, Москва също ще гори
Абсурд: В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала
