×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В 18 часа е грандиозното откриване на Джиро Д Италия, Флагман.бг ще предава на живо
  • Днес празнуват и всички жители на Камено - честит празник!
  • Днес е празник на Поморие. Градът почита своя покровител "Свети Георги Победоносец"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

200 бона за малкия Еци, който бе зверски пребит от двама ученици!


29 Ноември 2016, Вторник, 16:07 ч.

Обезщетението трябва да платят подсъдимите Патрик Първев и Александър Донов


200 000 лева граждански иск за причинени неимуществени вреди на 3-годишния Христо Велински-Еци допусна Софийски градски съд (СГС) вчера. Обезщетението трябва да платят двамата подсъдими Патрик Първев и Александър Донов, пише "България днес".

Детето оцеля по чудо, след като бе пребито от двамата ученици от Пета вечерна гимназия в София на 26.07.2015 г. Александър Донов трябвало да се грижи за Еци, докато майка му работи като музикант на кораб в Норвегия. Помагал му приятелят му Патрик Първев. Вместо да пазят и обгрижват хлапето, двамата се опитвали да го възпитават с бой и наказания. Така се стигнало до зверското насилие, което едва не коства живота на Еци. Първев и Донов са обвинени от прокуратурата в опит за убийство на малолетно лице. Ако обвинението издържи в съда, те могат да получат най-тежкото наказание - затвор доживот.

Пострадалият Христо Велински бе конституиран чрез законния си представител - неговата майка Невена Велинска, като граждански ищец и частен обвинител. Скоро след изписването на детето й от болница тя сменила жилището си. Не искала синът й да се връща в апартамента на ужасите заради травмиращия спомен. Майката не се яви в съдебната зала, а бе представлявана от двама адвокати. Чрез тях тя предяви граждански иск за 100 000 лв. към всеки от двамата подсъдими. Тяхната защита се опита да попречи финансовата претенция да бъде приета, но съставът на СГС с председател съдия Стефан Милев допусна иска за обезщетението.

Двамата подсъдими отказаха случаят им да бъде разгледан по реда на съкратеното съдебно следствие - без разпит на свидетели и изслушване на експертизи. По тази причина делото ще се гледа по общия ред. Показания пред съда вчера даде Светлозар Донов, баща на единия от биячите - Александър Донов. Свидетелят разказа, че Велинска сама го потърсила, за да гледа сина й. Щяла да заминава на 25 юни 2015 г. да работи като музикант на кораб в чужбина. Светлозар обаче обяснил, че трябва да се грижи за брат си, който е с черепно-мозъчна травма и след операция. Предложил за 3-годишното дете да се грижи 18-годишният му син Александър. Той трябвало да води и взема детето от детска градина, както и да остава при него за през нощта. След като детската градина излязла в лятна ваканция, музикантката помолила Донов-младши да гледа сина й целодневно. Той се съгласил срещу по-високо заплащане. Бащата на подсъдимия посочи, че Невена е знаела за присъствието на Патрик в апартамента. Тя заръчала на Александър да не прекалява с приемането на гости в жилището й и да не вдига шумни партита.

Обяснения пред съда даде и свидетелката Мария Василева, която живее в апартамент, съседен на жилището на Невена и Еци. Пред съда комшийката разказа за минутите след побоя на момченцето. Василева обясни, че вечерта на 21 юни 2015 г. Александър и Патрик позвънили на вратата й и казали, че на Еци му станало нещо. Тя отишла и заварила детето проснато напряко на леглото, без реакции. Видяла синина на бузата на момченцето, а по-късно в "Пирогов" - и по крачетата му. Мария Василева извикала Спешна помощ и се обадила на Невена. Детето не реагирало на гласа на майка си, който чуло по високоговорител, но когато я видяло при последвалия видеоразговор, започнало да издава стонове, а устата му се изкривила. Когато дошла Бърза помощ, Донов занесъл детето на ръце до линейката.

10 дни го малтретирали

В продължение на 10 дни е бит и малтретиран 3-годишният Христо Велински-Еци, сочи обвинителният акт. Насилниците Александър Донов и Патрик Първев заснемали с телефони гаврите с момченцето. Разследващите установяват, че Александър и Патрик често удряли хлапето с шамари, ритници по лицето и тялото. Заключвали го в шкаф, а след това се смеели на постъпката си. Докато се грижели за Еци, Александър и Патрик неведнъж го наказвали да стои прав и да гледа към стената. Често го затваряли сам в една от стаите. "Възпитателните" им методи стигнали дотам, че оставят пред Еци парче салам на дъска върху масата. Принуждавали момчето да държи ръцете си от двете страни на дъската с колбаса, без да го докосва, а в това време го ритали с крака по врата, установили разследващите.

В категории: Темида


3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ 06/05/2026, Сряда 08:00 0
3
Коментара по темата
3.
UJAS
29.11.2016 15:27:30
0
6
TIQ NARKOMANIZIRANI PERESA4ETA ZASLUJAVAT DOJIVOTNA BEZ PRAVO NA ZAMQNA,DAJE I TOVA NE ZASLUJAVAT.NE MOGA DA POVQRVAM 4E PO ZEMQTA BRODQT TAKIVA DEMONI.DANO BOG IM VARNE SA6TITE GAVRI V ZATVORA.
2.
pip
29.11.2016 14:37:46
3
5
А, я си задайте въпроса, къде и какво прави майката на хиляди километри и защо се е доверила на тези гамени ?
Толкова ли не е намерила достойни жени бавачки и при това в пъти доказани ?
Според мен и на нея трябва да и бъде потърсена отговорност !
1.
edinchitatel
29.11.2016 13:43:54
0
12
az sam bashta na 4 god mom4ence
ei urodi ako bqhte napravili tova na moeto dete mami4kata vi shtqh da naeba zaedno s bashtite vi a vie da gledate.dano ne mi padnete na patq shtot shte va izkormq i dvamata ama neka vie sega v zatvora da vidite kak tolerirat akiva kato vas momi4enca!!!
vie znaete li maloumni sashtestva kak se sazdava jivot da gedash dete a vie da se gavrite s tova dete kato s bokluk i da mu ostavite travma sega za cql jivot da mu biete shutove i vsqkakvi drugi gnusorii koito ste mu pravili,az sam na 34 godini elate mi dvamata zaedno na mene da mi biete shutove da vidite vie kak shte si pluete zabite na zemqta otrepki 4e i bashtite vi sashtite lainari ato vas va zashtitavat vmesto da se otrekat ot vas narkomani gadni
DO MAIKATA NA DETETO AKO 4ete tova-zakaraite deteto da mu leqt kurshum da mu se vzeme uplahata zashtoto ina4e nqma ni da moje da spi nito da e spokoino.sadete gi do dupka tezi izvergi i da ne izlqzat dojivo ot zatvora
pozdravi
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Коя е къдравата блондинка, с която Стоян Колев се гавреше пред полицаите в Бургас Коя е къдравата блондинка, с която Стоян Колев се гавреше пред полицаите в Бургас На 17 години започва да се занимава с OnlyFans, плащала си данъците и нарича това "бизнес" Край на хитрините със сливане на празниците Край на хитрините със сливане на празниците Изпълнителният директор Добрин Иванов подчерта, че държавата трябва да се откаже от въведения през 2017 година модел на компенсация Синоптиците от НИМХ за времето на Гергьовден: Идва жега, живакът скача до 28 градуса Синоптиците от НИМХ за времето на Гергьовден: Идва жега, живакът скача до 28 градуса Топло време в празничния ден, с краткотрайни следобедни валежи в планините От 25 до 49 евро за килограм череши: Струва ли си? От 25 до 49 евро за килограм череши: Струва ли си? Тази година климатичните условия отново поставят под риск родното производство Градът, който може - когато поиска Градът, който може - когато поиска Бургас показа най-добрата си версия - бърз, подреден, гостоприемен и ефективен Камен извърши второ убийство, ще е до края на дните си зад решетките Камен извърши второ убийство, ще е до края на дните си зад решетките Той убил приятел Вижте каква ще е временната организация на движение на 6 май в Бургас Вижте каква ще е временната организация на движение на 6 май в Бургас Част от улиците ще бъдат затворени, ще има промяна и в маршрутите на автобусите от градския транспорт заради колоездачната обиколка на Италия – Giro d’Italia Милионери от Близкия изток търсят имоти в Европа Милионери от Близкия изток търсят имоти в Европа Военните действия налагат преосмисляне за някои богати хора, семейства и инвеститори, които бяха привлечени от градове като Дубай и Абу Даби поради комбинацията от липса на данъци върху доходите, целогодишно слънце и обещание за луксозен начин на живот Такситата в Бургас вдигнаха цените, вече возят за 0,92 евро на километър Такситата в Бургас вдигнаха цените, вече возят за 0,92 евро на километър С горивото наистина е трудно, което е основна част от компонента, който определя цената за таксиметров превоз, казват те Кметът Димитър Николов: Гергьовден е празник на вярата, смелостта, честта и дълга към родината Кметът Димитър Николов: Гергьовден е празник на вярата, смелостта, честта и дълга към родината Гергьовден е и празник на всички, които носят силата и символиката на свети Георги в своето име, написа Николов
Авиокомпаниите са анулирали 13 000 полета заради скъпото гориво Авиокомпаниите са анулирали 13 000 полета заради скъпото гориво Само за две седмици са били заличени 2 млн. пътнически места за полети през май Почина Шантал Нобел от легендарния сериал "Шатовалон" Почина Шантал Нобел от легендарния сериал "Шатовалон" Тя бе на 77 години, катастрофа сложи край на кариерата й Държавата да спре корупционните течове преди да вдига данъците, зове Левон Хампарцумян Държавата да спре корупционните течове преди да вдига данъците, зове Левон Хампарцумян Корупционните пари са данък върху всички нас, само че данък в частна полза, добави той 70% от населението на Русия се оказа в обхвата на украинските дронове 70% от населението на Русия се оказа в обхвата на украинските дронове Жилищен небостъргач в Екатеринбург, дом на повече от 1,5 милиона души, беше ударен на 25 април 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ Лондончани елиминираха "Атлетико" и чакат ПСЖ или "Байерн" в спора за европейската титла Защо Тръмп изненадващо спря "Проект Свобода" в Ормуз Защо Тръмп изненадващо спря "Проект Свобода" в Ормуз Постигнат е голям напредък към пълно споразумение с Иран, твърди американският президент Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Изборът на кралската особа да не прикрива белите си кичури с боя се превърна в основна тема за дискусия, определяна като съзнателен жест към по-естествен и модерен образ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор Тъжната новина бе съобщена в социалните мрежи от поета и историк Пламен Павлов Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото След като видяха какво се случва с България, само 22% от населението са съгласни с унищожаването на злотата Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Специалистите от социалната услуга подкрепиха събитието със снимки пред центъра, облечени в емблематичния розов цвят на Giro d’Italia
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори