×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • На 1 май отбелязваме Деня на труда
  • Април 2025 година се оказа значително по-студен от предходната – температурите се движиха между 8 и 14°C
  • Плащаме по-скъпи винетки от 1 май 2025 г.
  • 1 май идва с много слънце, следобед на места ще превали и прегърми
  • Без синя и зелена зона в Бургас днес
  • Отбелязваме 149 години от избухването на Априлското въстание
  • В Нови Сад се отбелязват шест месеца от трагедията на жп гарата
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Готвят се сериозни рокади в бургаската Темида, знакови магистрати в битка за място на по-горна инстанция


25 Ноември 2016, Петък, 18:09 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Конкурсите ще се приключат до средата на следващата година

Сериозни рокади се готвят в бургаската Темида, след като Висшият съдебен съвет (ВСС) обяви свободни щатни бройки за повишаване в длъжност чрез преместване, показа проверка на Флагман.бг.

Знакови бургаски съдии и прокурори участват в конкурса и се надяват да отидат в по-горна инстанция. Процедури са обявени за Окръжна прокуратура-Бургас и Окръжен съд Бургас.

В БОС има една свободна позиция в наказателната колегия. Конкурсът е обединен заедно с този на съдилищата във Варна и Пловдив. Почти всички по-опитни магистрати от Районния съд са подали документи за участие в конкурса, показа проверка на Флагман.бг.

Сред тях са административният ръководител Яна Колева, нейният заместник Светлин Иванов, Георги Иванов, Георги Грънчев и Мариета Бушандрова. В процедурата се включва и айтоският прокурор Павел Хайк Манукян. За фаворит се счита Яна Колева, но никак не е за подценяване и кандидатурата на съдия Георги Грънчев, категорични са наши източници от магистратурата. 

Друг съдия от РС Бургас Светлана Янева, заедно с Диляна Йорданова от РС Царево, се пробват в конкурса за 20-те свободни позиции в гражданската колегия на окръжните съдилища във Варна, Кюстендил, Стара Загора, Софийския окръжен съд и Софийския градски съд.

Една свободна щатна бройка има и в Окръжната прокуратура в Бургас. Тя е в конкурса за повишаване на всички окръжни прокуратури в България, където общата бройка на незаетите позиции е 34.

Сред бургаските прокурори, кандидатствали за преместване в по-горна инстанция е Таня Петрова-Шулева, Сузана Чинева-Койнова, Марина Николова, Георги Попов, Тони Петрова-Игнатова, Христо Колев, Павел Манукян от Айтос, Венета Стефанова-Иванова, Зоя Милтядова-Инджова, Камен Господинов, който от няколко месеца ръководи РП Котел и Валентина Чакърова. Конкурсът за преместване в Окръжна прокуратура е започнал още през лятото, но до този момента така и не е проведено събеседването. 

В момента тече и конкурсът за военно-окръжна прокуратура, където са кандидатствали двама бургаски следователи – Светлин Илиев и Борислав Кънев, както и административният ръководител на прокуратурата в Карнобат Мирослав Илиев.

В същото време на последното си заседание прокурорската колегия на ВСС изненадващо отхвърли предложението за назначаването на Иван Кирков, районен прокурор на Бургас за зам.-окръжен прокурор.

В категории: Темида


13
Коментара
Става тв водещ
Става тв водещ 01/05/2025, Четвъртък 14:00 0
Отряза го за секс в Ергенът
Отряза го за секс в Ергенът 01/05/2025, Четвъртък 13:41 3
Ще става баща
Ще става баща 01/05/2025, Четвъртък 13:21 3
13
Коментара по темата
13.
любопитен
30.12.2016 15:05:27
0
0
тая Шулева беше данъчна преди
Да не е роднина с Лидия Шулева
12.
Коментирайте системата или замълчете.
26.11.2016 14:05:08
0
2
Наблюдател и Боклук 2, каква е връзката с лица извън Темида, че сте им вмъкнали имената тук !!???
Нито го знам кой е този човек, но явно ви е настъпил здраво по корумрираните сурати, за да бълвата такава помия и закани !?? Недай си боже, да сте и прокурори скрити под тези никове или адвокати снасящи кинти на прокурори за да натопят един или друг човек.
Хайде със здраве и мислете за мажоритарният избор на съдии и прокурори, той е важният, че Бургазлии се броят на пръстите две ръце сред всичките правораздаващи в региона !!!
11.
Бат Емо...
26.11.2016 13:37:54
0
2
Ангел Георгиев няма ли да го повишат? Все пак взимаше подкупи много умело докато държи хората по арестите и рекетира другите...
10.
До N:7
26.11.2016 12:09:44
1
1
Става ли ти хубаво като се криеш зад клавиатурата и сееш злоба г-н Идеален? Каквото посееш, това ще пожънеш отрепко такава.
9.
Зсхарин Захариев
26.11.2016 10:13:01
3
1
Айде наздравеееее
8.
бат Данчо
26.11.2016 07:32:05
0
2
В крайна сметка "Който даде пари ще има свирка от панаира"
7.
Иван Кирков
26.11.2016 02:09:18
3
6
Много добре реагира ВСС знае си ме какъв съм!
6.
Хаменото
26.11.2016 00:13:53
0
1
Абе едно знам - някои ще се прибират в дълбоката провинция
5.
Събчо
25.11.2016 23:56:32
0
4
Тези от ВСС май са се усетили.
4.
Наблюдател
25.11.2016 23:53:59
2
5
Милчо Добрев скоро ще има и друго Наказателно дело,понеже е Мега голям мошенник.
3.
Боклук до 2
25.11.2016 23:20:58
2
4
Милчо Добрев ясен си в писанията си. Само дето имаш няколко висящи наказателни дела, така че гледай да не ядеш бахора накрая, че вече си осъждан безброй пъти.
2.
Гамен КосподиноФФ най-хубавата мъжка прокурорка
25.11.2016 22:02:07
2
5
Малеее и онзи варненски ебач ли пак напира за Бургас !? Те му вкараха от ВКП дисциплинарка и той де покри в Котел, сега май ще му покажат изхода от прокуратурата .... че и дело исково срещу БРП заработи.
1.
браво
25.11.2016 21:41:45
1
42
Някой от кандидатите ще подсилят отбора на алкохолиците в Окръжния съд ако ги изберат.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Райна Караянева измества Наум Шопов като водещ на „Ергенът“ Райна Караянева измества Наум Шопов като водещ на „Ергенът“ Тя заминава за снимките през юни, като дестинацията се пази в пълна тайна и ще стане ясна на 10 май Извънредно! Гори апартамент в ж.к."Зорница", евакуираха живущите в блок 27 Извънредно! Гори апартамент в ж.к."Зорница", евакуираха живущите в блок 27 Към този момент няма данни за пострадали Тийнейджър с електрическа тротинетка помете майка и дете в Бургас Тийнейджър с електрическа тротинетка помете майка и дете в Бургас Съпругът на пострадалата жена Владо Салтанов обясни, че момчето било на около 13-14 години и се е движел безотговорно България с най-много смъртни случаи на пътя в ЕС за поредна година България с най-много смъртни случаи на пътя в ЕС за поредна година България и Румъния с най-високи нива на смъртност при пътнотранспортни произшествия за 2023 година Бащата на бебето на Натали Трифонова е разкрит! Ето коя е първата му жена Бащата на бебето на Натали Трифонова е разкрит! Ето коя е първата му жена Синоптичката на Би Ти Ви е обвързана с мотоциклетиста Мартин Чой и макар връзката им да не е официализирана,  двамата се решиха да си имат бебе Първият гръцки развод заради ChatGPT: Каза, че съпругът ѝ изневерява Първият гръцки развод заради ChatGPT: Каза, че съпругът ѝ изневерява Жена си гледа на кафе с чатбота, който й казал за изневяра на съпруга  Фалшив мед залива пазара у нас, всъщност ядем... захар Фалшив мед залива пазара у нас, всъщност ядем... захар В сектора са регистрирани и други нелоялни практики Става тв водещ Става тв водещ Подготвя онлайн предаване, копие на "Сблъсък" Помните ли търговката на бебета Гюлгес от Камено? Тя иска на свобода, а Гърция я издирва, за да я вкара в затвора Помните ли търговката на бебета Гюлгес от Камено? Тя иска на свобода, а Гърция я издирва, за да я вкара в затвора Съдът в Бургас я остави в ареста за постоянно Отряза го за секс в Ергенът Отряза го за секс в Ергенът „Тук ще правим зайко-байковци“, посочи той романтично подреденото ложе на двойката, но Даниела има други планове
Гигантско торнадо, по-голямо от Земята, се завихри на Слънцето Гигантско торнадо, по-голямо от Земята, се завихри на Слънцето Необичайното явление може да е част от по-голямо слънчево изригване България с най-много смъртни случаи на пътя в ЕС за поредна година България с най-много смъртни случаи на пътя в ЕС за поредна година България и Румъния с най-високи нива на смъртност при пътнотранспортни произшествия за 2023 година На 116 години почина най-възрастният човек в света На 116 години почина най-възрастният човек в света Бразилската монахиня Ина Канабаро Лукас беше призната за най-възрастния човек на планетата след смъртта на Томико Итоока през януари т.г. Даниелите и синдромът на лъскавото нищо Даниелите и синдромът на лъскавото нищо Да, Даниела се държи и изказва като парвеню, а аурата ѝ на самозабравила се новобогаташка дразни като песъчинка в презерватив Meta е в играта с AI, пусна в действие... Meta е в играта с AI, пусна в действие... Потребителите ще имат възможност да използват приложението, за да изследват как други използват AI Извънредно! Трима загинаха при тежка катастрофа Извънредно! Трима загинаха при тежка катастрофа ПТП-то стана между Враца и Мездра Терористична атака вероятно е причинила огненото бедствие в Йерусалим Терористична атака вероятно е причинила огненото бедствие в Йерусалим Към тази сутрин 119 пожарни екипа все още работят по всички пожари в Израел Историята на първи май – Деня на труда Историята на първи май – Деня на труда В България Първи май се чества за пръв път още през 1890 г. – само година след решението в Париж Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Наложи се евакуация на жители от поне пет общини заради горските пожари Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Много я прегръща
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Вашето куче ме ухапа. Искам компенсация!
- Тихо, тихо, не викайте. Аз сега ще го хвана, а вие го хапете.
Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Бракът е като обществена баня - веднъж влезеш ли, трябва да се примириш с каквото има.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори