×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Стачка затвори Лувъра в Париж
  • Задържаха гръцки кораб със седем тона кокаин
  • Годишната инфлация в България през ноември е била 5,2%
  • Стресът на работното място е причина за над 40% от депресиите
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Социолог: Балотажът ще е много оспорван, разликата е минимална


Социолог: Балотажът ще е много оспорван, разликата е минимална
Ако ген. Радев и Цецка Цачева се изправят един срещу друг на балотажа, разликата между тях вероятно ще е около 1%
18 Октомври 2016, Вторник, 05:51 ч.

Ако на втория тур са Каракачанов и Цачева, не може да се каже, че вотът е решен, защото и Радев, и кандидатът на патриотите мобилизират един и същи тип избиратели, каза Геновева Петрова


Балотаж, на който най-вероятно ще се изправят един срещу друг кандидатът на ГЕРБ Цецка Цачева и на БСП Румен Радев, ще реши кой ще е бъдещият президент на България. Той обаче ще е много оспорван, защото е много малка разликата между прогнозните резултати на единия и на другия кандидат.

Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ социологът Геновева Петрова от Алфа рисърч. Тя цитира резултати от проучване, проведено от агенцията между 8 и 13 октомври сред представителна извадка от 1025 души от цялата страна. То е със собствени средства, уточни социологът. На първия тур 29,3% от българите, които са решили твърдо да гласуват, са обявили, че ще гласуват за Цачева, а за генерала – 21,4%, съобщи Петрова.

Ако двамата се изправят един срещу друг обаче, разликата между тях ще е около 1%, уточни тя.
„През последния месец има нарастване на дела на хората, които са готови да гласуват.
3,5 млн. души или 61% вероятно ще отидат до урните. Рано е да се прецени дали това е ефект от задължителността на вота или резултат от предизборната битка. Избирателите могат да се обособят в две групи. Едната е на хората с по-дясна европейска ориентация, а другите са от ляво-националистическия спектър. Десните избиратели предстои да бъдат мобилизирани“, добавя Петрова.

„Ако балотажът бъде между Каракачанов и Цачева, ще е по-малко драматичен, но не може да се каже, че е решен в полза на един от двамата кандидати, защото и ген. Радев, и кандидатът на патриотите мобилизират един и същи тип избиратели, готови да подкрепят различна линия и приоритети за развитието на страната“, каза още социологът.



Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
Флагман.БГ Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен 15/12/2025, Понеделник 19:45 0
Флагман.БГ 16-годишна наръга ученичка с нож в Атина 16-годишна наръга ученичка с нож в Атина 15/12/2025, Понеделник 19:40 0
4
Коментара по темата
4.
Aристотел
21.10.2016 13:11:40
0
0
Прочетох посланието на Цачева и трябва да ви кажа, че нейното е най правилното за европейското развитие на България, глупостите на БСП, ДСБ и псевдо патриоти лежащи на гребена на популизма не ме интересуват, само ГЕРБ дават ясна насока и линия на развитие в полза на гражданите, тях трябва да подкрепим и ако може още на първи тур всичко да приключи с един звучен шамар срещу некадърността на БСП ще е най-добре, да си знаят мястото. Толкова са неморални в действията си БСП, че ми се повръща от тях, никаква етика,отговорност,визия за развитие, само голо плюене в техен стил, ето и тук има един трол дето е същия като тях- някъв ник дето не спира да хвали издънката Радев. Цачева и Манушев са хора с визия за развитието на България, хора целящи нашия просперитет, работещи в наш интерес, такива хора ни трябват с мисъл ясна логика и достойноство, по този начин да защитават Българските интереси и европейското ни развитие, това което градят не е за нас, то е и за децата ни, нека не спираме развитието на прекрасната ни родина, гласувайте за страната си за Цецка Цачева и Пламен Манушев
3.
НИК
19.10.2016 10:56:13
0
2
НАЙ-МНОГО МЕ Е ГНУС ОТ "БТВ НОВИНИТЕ" И "НОВИНИТЕ ПО НОВА"
ВСЯКА БОЖА ВЕЧЕР ОТ СЕДМИЦИ НАСАМ ТЕ НЕ СПИРАТ С ГНУСНАТА СИ И МАНИПУЛАТИВНА ПРОПАГАНДА В ПОЛЗА НА ГЕРБ И ЦИТИРАНЕ НА ДРУГИ ПОДКУПНИ ПСЕВДО СОЦИОЛОЗИ ПРОПАГАНДИРАЩИ ЗА ГЕРБ!!!!!!!!
НО БЪЛГАРСКИЯ НАРОД ЗНАЕ, ЧЕ БТВ, НОВА И БНТ СА ЦЕЛОГОДИШНО НА ХРАНИЛКАТА НА ГЕРБ С ФИНАНСИРАНЕ ОТ МИЛИОНИ ЕВРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2.
НИК
19.10.2016 10:55:41
0
2
ЛИНК С РЕАЛНАТА НЕМАНИПУЛИРАНА ОТ ГЕРБ АНКЕТА......
http://www.dnes.bg/polls.php?id=600&page=1

http://www.dnes.bg/
ВСЕКИ ЖЕЛАЕЩ, МОЖЕ ДА СИ ГЛАСУВА НА ВОЛЯ!!!!!!
ИСТИНАТА ЛЪСНА НА ЯВЕ И ЗАБИ МОЩЕН К** В Г**А НА ВСИЧКИ ПОДКУПНИ ЖАЛКИ НАЦИОНАЛНИ ТЕЛЕВИЗИИ ;ДРУГИ ЖАЛКИ МЕДИИ, САЙТЧЕТА И ЛЪЖЛИВИ ПСЕВДО СОЦИОЛОГИЧЕСКИ АГЕНЦИИ!!!!!!!!!
БЪЛГАЛГАРСКИЯ НАРОД ПОКАЗА НА ГЕРБ ЕДИН ГОЛЯМ И МНОГО, МНОГО ТЛЪСТ ........СРЕДЕН ПРЪСТ, СРЕДЕН ПРЪСТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ТИ СИ ЧОВЕКА, ГЕНЕРАЛЕ!!! ЖИВ И ЗДРАВ ДА СИ,......ЗНАЕМ ,ЧЕ СИ ДОБЛЕСТЕН МЪЖ!!!
27% ЗА ГЕН.МАЙОР РУМЕН РАДЕВ
15% ЗА ЛЕЛЯ ВИ ЦЕЦКА
1.
Дернев
18.10.2016 09:11:18
0
1
Не знам дали ще е оспорван, но щеше да е без изборен резултат, ако не се сетиха да махнат протестното квадратче. А трябваше да остане, за да си видят партиите какво издигат.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Кола пропадна в Бургас след ВиК авария Извънредно! Кола пропадна в Бургас след ВиК авария Водата тече като река  Уличното осветление в бургаския жк "Зорница" е така оскъдно, че на места е тъмно като в рог Уличното осветление в бургаския жк "Зорница" е така оскъдно, че на места е тъмно като в рог От Общината отговориха, че се предвижда поставяне на нови осветителни тела, но процесът ще е последователен Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват Казват ни, че пари няма, споделят те и настояват за финансова ревизия  35 детски градини се включиха в конкурса „Да украсим Бургас“, "Вълшебство" води в класацията 35 детски градини се включиха в конкурса „Да украсим Бургас“, "Вълшебство" води в класацията Най-активни са в ж.к. „Славейков“ и „Меден рудник“ Китай изпраща влекач за танкера „Кайрос“ в Бургаския залив Китай изпраща влекач за танкера „Кайрос“ в Бургаския залив Плавателният съд с китайска регистрация временно остава в български води, преди да бъде поет от специализиран влекач Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар Народните вярвания свързват личните неуспехи с уроки, докато съвременната медицина търси причината в психическото и физическото натоварване Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С Нисък прием на витамин С засяга ставите, кожата и дори настроението - научете какви сигнали подава тялото и какво да промените в диетата си Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен Момиченцето починало след погрешно назначено лечение и липса на навременна консултация със специалист, а присъдата подлежи на обжалване Уважаема госпожо Кабаиванска, Бургас Ви обича дълбоко и завинаги! Уважаема госпожо Кабаиванска, Бургас Ви обича дълбоко и завинаги! Тя е не просто артист, а символ на класа, на постоянство, на вярност към високите критерии, които днес често изглеждат забравени Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево Марин Киров е отличен в знак на признание за усилията и ангажираността му към съхраняването на историческото богатство на региона
Учените са озадачени от гигантска структура, скрита под Бермудските острови, която е „различна от всичко друго на Земята“ Учените са озадачени от гигантска структура, скрита под Бермудските острови, която е „различна от всичко друго на Земята“ Бермудският триъгълник може да е една от най-големите мистерии в света, но учените току-що откриха нещо още по-озадачаващо в района Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama" Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama" Звездата от Детройт, чиято музика беляза цели поколения, си отиде след дълги здравословни проблеми, но остави вечен отпечатък с хитовете си Европейската прокуратура поиска имунитета на Илхан Кючюк, евродепутатът: Изненадан съм, ще съдействам Европейската прокуратура поиска имунитета на Илхан Кючюк, евродепутатът: Изненадан съм, ще съдействам Той попада под ударите на разследване по сигнал, подаден от бивш асистент – прокуратурата иска сваляне на имунитета му Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск Новият дрон "Sub Sea Baby" на украинските сили е нанесъл сериозни щети на руска подводница, способна да изстрелва крилати ракети "Калибър", сочи информация от СБУ Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния 32-годишният Ник Райнер е задържан с гаранция от 4 млн. долара Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка Напрежение по време на традиционната игра с жартиера предизвика масова разправия с хоспитализирани и полицейско разследване Русия съди Euroclear за над 229 млрд. долара заради замразените активи Русия съди Euroclear за над 229 млрд. долара заради замразените активи Искът на Москва е реакция срещу блокирането на руски активи и предложенията на ЕС да използва средствата за финансиране на Украйна Камбоджанските власти твърдят, че Тайланд е пръскал токсичен газ от дрон Камбоджанските власти твърдят, че Тайланд е пръскал токсичен газ от дрон Отровен газ от дрон? Нов шокиращ епизод в конфликта Тайланд–Камбоджа Над 10 хил. души чакат да се чипират, мислят, че ще живеят вечно Над 10 хил. души чакат да се чипират, мислят, че ще живеят вечно Представител на компанията обясни, че всеки може да кандидатства за чипа чрез формуляр в секцията „Регистър на пациентите“ на уебсайта на "Нюралинк Москва удря Euroclear с иск за $229 милиарда заради замразените руски активи Москва удря Euroclear с иск за $229 милиарда заради замразените руски активи Руската централна банка влиза в открита юридическа война с ЕС, след като Брюксел удължи блокадата на руски средства
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам. Замина някъде сам.
Виц на деня Виц на деня - От всичките ми съученици само Жорето остана в България.
- Браво на момчето, патриот! С какво се занимава?
- В затвора е...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Само у нас, притичвайки на червен светофар, може да те блъсне насрещен пешеходец!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори