Взеха книжката на собственик на счетоводна къща за неплатена глоба, въпреки че я е платил
Платих глобата на следващия ден, а фишът, с който са ме глобили, изобщо не е бил въведен в системата и когато са го въвели, не са свързали двете плащания, каза Емил Попов.
14 Септември 2016, Сряда, 13:42 ч.
От КАТ признават, че системата им не отчита платените фишове на шофьорите, които прекалено бързо си плащат дължимите суми
Собственик на счетоводна къща сподели пред камерата на Нова телевизия, че катаджии му взели книжката на пътя за неплатена глоба, въпреки че я е платил. Заради някакъв пропуск в системата на КАТ, Емил Попов бил принуден да кара без книжка.
Той сподели, че често му се налага да пътува за срещи с клиенти в цялата страна. Преди няколко дни той тръгнал от София за Плевен, но го спрели пътни полицаи за рутинна проверка.
„Взимат ми документи да ги проверят в служебния автомобил и казват, че всичко е наред, но имам неплатени глоби от 2015 година. Казах им, че това е невъзможно, защото имам фиш, който съм платил на следващия ден. Започна спор. Искаха да им покажа документа, а аз не съм длъжен да го нося с мен”, разказва Емил.
С два клика в интернет колегите му в офиса в София намират справка от НАП, че той не дължи никакви суми на държавата. Емил стига и до началника на КАТ-Плевен, за да му покаже разписка за платен фиш. Така от КАТ са принудени да признаят, че тяхната система не го е отчела, защото той твърде бързо е платил глобата си.
Оказва се, че това е често срещан проблем, заради пропуски в системата на КАТ. От там обещаха, че скоро тези проблеми в системата ще бъдат отстранени.
„Аз съм платил глобата на следващия ден, а фишът, с който са ме глобили, изобщо не е бил въведен в системата и когато са го въвели, не са свързали двете плащания“, обяснява Емил Попов. Колеги ми споделиха, че им се е случило същото, добавя той.
„Полицаите пишат все още глобите на хартия и след това те трябва да бъдат отразени в нашата информационна система, а затова се изисква време, тъй като друг служител трябва да ги въведе. Глобата на Попов все още не е била отразена в нашата система. Работи се по това пътният полицай да може да пише актовете и да ги разпечатва и при следващо плащане системата автоматично ще го отразява“, каза пък началникът на „Пътна полиция“ комисар Бойко Рановски.
В категории:
Животът
Кристен Стюарт разказа за брака си: "Вече не съм сама срещу света!"
ЕК с първи решителен ход срещу скъпите жилища в Европа
Сланината - древна храна за лечение на всички болести
3 световни титли за България по киокушин
Радев продължава консултациите с партиите в четвъртък
Хакери удариха любимия сайт на възрастните
Кои ваучери за храна да изберем? Разликите между Наредба 7 и Наредба 11
КЗП удря по необоснованите цени и следи търговците под лупа
Коледна среща между поколенията в Царево
ГДБОП разкри международна схема за онлайн измами при продажба на автомобили
СГС върна делото срещу Иван Демерджиев на прокуратурата заради неясности в обвинението
Всеки десети, обменящ левовете в евро, в последния момент взима златно кюлче
