Сирийците, извадени полуживи от морето в Бургас, вече са добре
Бащата и дъщерята са вън от опасност, контактни са и в добро състояние
Ключови думи:
бургас, ресторант фиеста, удавници, двама мъже, жена, баща, дъщеря, очевидци, джет, сирийци
12 Септември 2016, Понеделник, 11:53 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимка: авторътСкоро предстои да бъдат изписани от УМБАЛ-Бургас
Сирийците, които за малко не се удавиха в морето пред ресторант „Фиеста” в Бургас, вече са по-добре. Бащата и дъщерята са вън от опасност, контактни са и в добро състояние. Скоро предстои да бъдат изписани от УМБАЛ-Бургас.
Снощи те бяха приети в реанимация, след като мъртвото вълнение в морето ги повлече и едва не се удавиха. Екшънът се разигра около 19,30 часа. Във водата първо влезе момичето, което започна да се дави, след него веднага се хвърли баща му. Двамата бяха повлечени, а случаен минувач безразсъдно им се притече на помощ без никакво спасително оборудване. Така давещите се станаха трима.
Както Флагман.бг пръв съобщи, спаси ги единствено светкавичната реакция на бармана и управителя на ресторант „Фиеста”, които влязоха в бурното море с джета на Северния плаж и издърпаха с въжета момичето и двамата мъже.
Веднага след случилото се в морето бяха пуснати катери на гражданска защита, които търсеха други бедстващи хора, тъй като пострадалите сирийци не са могли да обяснят сами ли са били. Бащата и дъщерята са временно пребиваващи у нас, имат адрес в София.
В категории:
Бургас
Николай Димитров: Общинският център за култура и образование „Артиум“ е сърцето на културния, духовния и социален живот в Несебър
Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса
България с втората най-висока инфлация в ЕС, достигна 6,3% през май
Само на 19 години, с няколко месеца стаж зад волана, но с диагноза "БМВ": Хванаха шофьорка с над 10 фиша да дрифтира (ВИДЕО)
МВР ще лови джигити с дронове
След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна?
Спад на еуфорията: Цените на селските и извънградските имоти се успокоиха
Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж
DeepSeek вече е най-скъпият старпът в Китай в областта на AI
Националната следствена служба с нов директор
Шок за зрителите: Игри на волята с нова водеща, Ралица Паскалева е аут
17/06/2026, Сряда 12:14
0
Тежка катастрофа край Якоруда, трима са ранени, а двама загинаха

Ще ви иба майката тъпа олигофренска. Може да съм гей, но вас ще ви чукам зверски тъпаци. Пфуууууу майка ви да ева проста