×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Каракачанов: Турция ще ни шантажира, докато не кажем, че ще използваме сила срещу мигрантите


Каракачанов: Турция ще ни шантажира, докато не кажем, че ще използваме сила срещу мигрантите
Като извадя карта на България, мога да ви кажа в кой регион коя групировка ще си купи гласовете, каза Красимир Каракачанов.
25 Август 2016, Петък, 00:34 ч.

Българската политика трябва да се прави в София и всички да сме българофили, каза съпредседателят на Патриотичния фронт

Българските политици трябва да кажат ясно, че няма да допускаме мигранти да влизат в родината ни и че ще използваме силовите възможности на полицията и армията, за да ги спрем, защото иначе ще продължим да бъдем обект на шантаж. Това каза в „Денят започва“ по БНТ съпредседателят на Патриотичния фронт Красимир Каракачанов. Той подчерта, че трябва да сме генератор на идеи и да имаме много по-твърда и ясна политика за нелегалните мигранти.
„Те не са бежанци, а голяма част от тях са изпратени от ислямистки организации. Петролните монархии се опитват икономически да завладеят Европа чрез гастербайтери. Нужно е да имаме категоричната позиция, че не приемаме мигранти. Всички трябва да бъдат връщани там, откъдето са дошли“, заяви Каракачанов.
„Ердоган успя да изкрънка от Европа едни милиарди срещу заплахата, че ако не получи пари и политически отстъпки, ще пусне бежанците. Повечето от европейските лидери показаха, че са безгръбначни. Те клекнаха на турския натиск“, коментира депутатът.
„Турският президент обяснява как се борел с ИДИЛ, но той с парите на Катар и Саудитска Арабия са основният фактор, довел до разбиването на Сирия. Сега обстоятелствата са други, защото е притиснат от Русия и от САЩ и разбра, че неговата политика няма как да се реализира и да възроди Османската империя, както си мечтае. Затова преди няколко дни направи завой и започна да атакува „Ислямска държава“, обяснява Каракачанов.
„Това, което се случва в Сирия, показва, че Великите сили в лицето на Русия и на САЩ отново седнаха и си договориха своите интереси. Руските в Сирия и американските в Ирак са защитени. Полуостров Крим остава в Русия, а за други части от Украйна руснаците не напъват. Въпросът е къде сме ние и защо трябва да играем ролята на някакви ястреби в една или в друга посока. Защо трябва да сме крайни русофоби или пък слепи русофили? Българската политика трябва да се прави в София. Членството ни в НАТО и в ЕС не пречи да водим самостоятелна политика, политиците трябва да имат воля да защитават националните ни интереси“, подчерта съпредседателят на Патриотичния фронт.
„Българските политици не са чели историята на България. Те се мотивират от едно потупване по рамото от някой посланик или дори портиер от някое посолство. Не са чели „Строители на съвременна България“ от Симеон Радев. Деленето на фили и фоби е било причина страната ни да се затрие като независима държава. Всички трябва да са българофили! Този, който ни уважава и ние ще го уважаваме, но не и онзи, който се опитва да се бърка във вътрешните ни работи. Трябва да имаме добри отношения със съседна Турция, но те не може да се изграждат на базата на изнудването“, добавя народният представител.
„Не може да си правят партии в България, да финансират и религиозни институции. По кой международен закон е дадено право на Турция да бъде покровител на турското население у нас или на мюсюлманите? Защо емисари на Дианета управляват Главното мюфтийство?“, попита Каракачанов.
„Патриотичните формации нямат началници. Нас не може да ни командват отникъде. Затова си позволяваме да говорим това, което другите може би си мислят, но не смеят да кажат и да провеждат като политика. От три-четири години говорим за охраната на границата с Турция. Ако не беше Патриотичният фронт и това, че вкарахме в програмата за управление изискване да бъде издигната, нямаше да я има. Поставихме дори ултиматум на правителството“, припомня депутатът.
Той коментира и идеята за мажоритарен избор на депутати с абсолютно мнозинство в два тура.
„Презумпцията, че по този начин ще влязат чисти хора в парламента, не я споделям, защото трябва да видим какво се случва на изборите за кметове. Представете си държавата ни разделена на 240 малки избирателни райончета! Като извадя карта на България, мога да ви кажа в кой регион коя групировка ще си купи гласовете. Тогава с 8 000 гласа ще се избира депутат“, каза още Красимир Каракачанов.

В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
1
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Лекар посочи колко време след събуждане да пием кафе Лекар посочи колко време след събуждане да пием кафе 15/03/2026, Неделя 09:40 0
Светлозария КИДЕРОВА ВСС отпуска по 2832 евро за облекло на магистратите ВСС отпуска по 2832 евро за облекло на магистратите 15/03/2026, Неделя 09:20 1
Светлозария КИДЕРОВА Формула 1 отменя стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия Формула 1 отменя стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия 15/03/2026, Неделя 08:45 0
Светлозария КИДЕРОВА Слънчево време в неделя след сутрешни мъгли Слънчево време в неделя след сутрешни мъгли 15/03/2026, Неделя 08:15 0
Михаил ДИМИТРОВ Почина Мари Тере от Новите съседи Почина Мари Тере от Новите съседи 14/03/2026, Събота 21:27 5
1
Коментара по темата
1.
cd
27.08.2016 14:32:18
0
0
Много е прав! Подкрепям го напълно! Няма друга държава с толкова безгръбначна позиция по националните въпроси като нашата! Отдавна Унгария,Чехия ,Словакия,Гърция,Сърбия казаха ЯСНО И ВИСОКО,че не искат мигранти! А ние чакаме указания от Брюксел!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Лекар посочи колко време след събуждане да пием кафе Лекар посочи колко време след събуждане да пием кафе Специалисти съветват да изчакаме около 90 минути след събуждане, преди да изпием първата чаша кафе ВСС отпуска по 2832 евро за облекло на магистратите ВСС отпуска по 2832 евро за облекло на магистратите Служителите в съдебната система ще получат по 2414 евро, възможно е допълнително увеличение при приемане на бюджета Очаквайте поскъпване на хляба заради скока на горивата, предупреждават производители Очаквайте поскъпване на хляба заради скока на горивата, предупреждават производители Земеделци и хлебопроизводители се готвят за ръст на разходите за производство и транспорт през следващите месеци Масово изследват новородените у нас за 3 редки заболявания Масово изследват новородените у нас за 3 редки заболявания Скринингът ще обхване имунни дефицити, муковисцидоза и спинална мускулна атрофия Кръстопоклонна неделя е - християните се покланят на Светия кръст, не бива да се работи днес Кръстопоклонна неделя е - християните се покланят на Светия кръст, не бива да се работи днес Православната църква отбелязва третата неделя на Великия пост, имен ден празнуват седем имена Слънчево време в неделя след сутрешни мъгли Слънчево време в неделя след сутрешни мъгли Температурите ще достигнат до 15 градуса, по Черноморието се очаква спокойно море Янка Рупкина е повалена от тромб, не може да говори Янка Рупкина е повалена от тромб, не може да говори Лекарите не пускали никого при прочутата пациентка, дори снаха й, която се грижела предано за нея "Прогресивна България" реже всички партийни номади, залага изцяло на нови лица "Прогресивна България" реже всички партийни номади, залага изцяло на нови лица Всякакво родеене на "Прогресивна България" с ПП-ДБ е токсично, защото те измамиха надеждите на хората и сключи т.нар. сглобка, смята един от най-близките до Румен Радев ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас Припомняме, че листата на ПП-ДБ в Бургаска област ще се води от Мирослав Иванов, втори е Димитър Найденов Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Млади изследователи експериментират с химия, физика, биология и 3D моделиране в интерактивно научно събитие
Формула 1 отменя стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия Формула 1 отменя стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия Ескалацията на конфликта в Близкия изток извади две състезания от календара за април Страхът от войната спира българските туристи - десетки екскурзии вече са отменени Страхът от войната спира българските туристи - десетки екскурзии вече са отменени Несигурността в Близкия изток и Азия променя плановете за пътуване, а туристите са готови да платят неустойки само за да не летят Иран е напълно победен и иска сделка, но не такава, каквато Тръмп би приел Иран е напълно победен и иска сделка, но не такава, каквато Тръмп би приел Според Тръмп медиите разпространяват невярна информация и не съобщават за постиженията на американските сили, но Иран е напълно победен Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара Не можем да говорим за признаци на охлаждане, докато банките продължават агресивно да финансират имотните сделки, казват брокери  Кризата с петрола се задълбочава, ОАЕ затвори един от големите си нефтени терминали Кризата с петрола се задълбочава, ОАЕ затвори един от големите си нефтени терминали Щетите са нанесени по хранилища в емирството Фуджейра Строго секретна руска част за мокри поръчки бе осветена след грандиозен провал Строго секретна руска част за мокри поръчки бе осветена след грандиозен провал Елитен агент на ГРУ е разобличен, след като координирал убийства чрез Google Translate Почина Мари Тере от Новите съседи Почина Мари Тере от Новите съседи Актрисата, която успя да спечели сърцата на няколко поколения, почина в Мадрид на 91-годишна възраст Светът на практика е в Студена война, САЩ подготвят квантови технологии срещу Русия Светът на практика е в Студена война, САЩ подготвят квантови технологии срещу Русия Днес GPS сателитните сигнали, използвани за контрол на военна техника и превозни средства, все по-често се блокират и при тези обстоятелства квантовите технологии предлагат алтернатива Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете Много хора, които искат да отслабнат, преминават от една диета към друга, подлагат се на строги тренировъчни програми и въпреки това винаги установяват, че дългосрочен успех не се наблюдава Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА Разградчани дръпнаха в резултата още през първото полувреме
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори