×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пускат електромобилната атракционна линия по велоалеята за кв. Сарафово


Пускат електромобилната атракционна линия по велоалеята за кв. Сарафово
Това е единственото превозно средство на четири колела, което ще бъде допуснато да се движи по този маршрут, освен при извънредни случаи
06 Юли 2016, Сряда, 18:30 ч.

Първа спирка на линията е до заведението "Фиеста" в края на Северния плаж


От утре бургазлии и гостите на града могат да ползват електромобилен превоз по новата велоалея за квартал Сарафово. Общината осигурява тази услуга в отговор на предложение, дошло от няколко отделни групи граждани.

Първа спирка на линията е до заведението "Фиеста" в края на Северния плаж. Следващите две са "Лугата" и новоизграденият безплатен паркинг до бункера, после обратно.

Бусчетата ще пътуват от 09.00 до 21.00 часа на приблизително 15 минути. Цената за използването им е 1 лв. Те са удобна възможност за кратко и комфортно пътуване до калните бани и по-отдалечените плажове по пътя за Сарафово.

Това е единственото превозно средство на четири колела, което ще бъде допуснато да се движи по този маршрут, освен при извънредни случаи. Атракционната линия ще работи само през летния сезон в услуга на туристи, възрастни и трудноподвижни хора. Шатълите няма да пречат на велосипедисти и пешеходци. Те ще бъдат една допълнителна алтернатива за придвижване по начин, който щади околната среда.

Подобна транспортна услуга вече работи в Бургас - на територията на гробищния парк и по маршрута Морска градина - Морска гара.

В категории: Бургас


10
Коментара
Нафтата с ново попълнение
Нафтата с ново попълнение 30/04/2025, Сряда 22:00 0
Каза, че има опит с...
Каза, че има опит с... 30/04/2025, Сряда 21:48 0
Прави любопитен ход?
Прави любопитен ход? 30/04/2025, Сряда 21:00 0
Огромна трагедия в Индия
Огромна трагедия в Индия 30/04/2025, Сряда 20:00 0
Екшън в Перник
Екшън в Перник 30/04/2025, Сряда 19:48 0
Путин с показателен ход
Путин с показателен ход 30/04/2025, Сряда 19:24 4
10
Коментара по темата
10.
Как ПУБЛИЧНА СОБСТВЕНОСТ ПЪТ , се преименува на ве
09.07.2016 01:02:40
0
0
Пътни знаци, дори и забранителните В2 и В28 се слагат на ПЪТ и по закона за ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА.
Ако не беше път, а вело-пешеходна алея и то законно изградена за да е пусната в експлоатация, то тя щеше да е обозначена с пътен знак А16.

Така че спрете да ни пробутвате това общинско на ОП"Транспорт" беззаконие и ДАЛАВЕРИ ! Защото за ОБЩИНСКИ АВТОБУСЧЕТА срещу 1лв. може да се движат по ПЪТЯ, а бургазлии със собствените си ППС не могат !??
Това е КОРУПЦИЯТА и ТО НАГЛЕДНА ! Защото знаците В2 и В28 касаят забрана за преминаването на ПЪТНИ ТРАНСПОРТНИ СРЕДСТВА !!! Случайно общинските ПЛАТЕНИ автобусчета , да са НЛО , че за тях пътните знаци ДА НЕ ВАЖАТ и КУКИТЕ от 5-то ДА ГИ ПАЗЯТ И ОБГРИЖВАТ, ДОКАТО НАЛАГАТ ГЛОБИ на останалите ППС взели пример от КМЕТСКИТЕ БУСЧЕТА .

Хайде стига сте писали теми ПЛАТЕНИ от хранилката на общината. Защото целият град и ТРОТОАРИТЕ станаха велоалей, цялата морска градина им е разчертана да въртят педали и да се разхождат, сега заради приумиците на Рунчев, КАК ДА ДЕРЕМ КИНТИ ОТ ХОРАТА (бусчетата нямат фискални апарати за билети, а се ползват старите излезли от употреба билети от БургасБус) и за да не ходят на черният пясък на плаж и лугата хората с колите си.... го измислиха, обявяват ПЪТЯ за велоалея и пеша пътека за здраве, пращат всичката ГЕРБ лумпенияда с колелата, пускат цивилни ченгета от 5-то РУП и КАТ с колелета и рекета е факт.

Още малко, вече е сезиран съда за НЕЗАКОННО ПОСТАВЕНИТЕ ЗНАЦИ на ПУБЛИЧНА ДЪРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ път, ха да видим сега какви документи ще представят Чанка Коралска и Руска Бояджиева в съда за ЕКСПЛОАТАЦИЯТА законна на вело и пешеходната алеи , тупнати върху четвъртокласният от 40г. път :)
9.
Smith
07.07.2016 21:44:44
0
2
Мазните селяндури дето си мислят, че имат "коли" къде ще ги паркират бре? Те и до магазина ходят за кисело зеле и пърцуса с колата. Да ги видят колко са се издигнали спрямо дядо им с каруцата...
8.
Ценко Чоков
07.07.2016 13:47:54
1
2
kolko trqbvashe da e bileta 0.06 stotinki li,shtastliviq 4ovek ako iska i 1 lev shte dade
7.
миме
07.07.2016 01:11:33
0
2
Толкова ли ти бъркаше отзад този път че го обърна с главата надоло
6.
пешо кура
07.07.2016 01:09:34
0
2
А като отида до ресторант "фиеста" къде да си оставя колата
5.
ха ха голем смех
06.07.2016 21:51:49
4
2
Хората искаха от кварталите до солниците да плащат левче. Искаха от възраждане, през лазур и т.н. до лугата. Общинарите обаче хитри, от Фиестата до лугата левче, за има-няма два километра-левче, то на цената на такси бе. Затвориха двата километра за коли за да вземат пари да се возиш на тяхното бусче. мислите ли че ще има клиенти за два киломенра левче, може и да има в началото такива дето ис мислят че ще ги закарат до сарафово, ама като вкусят повече няма да припарят.
4.
Асен Бълтешки
06.07.2016 18:38:23
10
10
40 Години беше път за коли , но Гроб е*а мамата на всичко . Защо да плащаме данъци за колите , като няма къде да спреш пред вас ? Защо да плащаме данъци смет , като покрай казаните ВОНИ ? Защо да плащаме каквито и да било данъци да може депутати и кметове да крадат на поразия ?! Защо не вземем да ви избиваме един по един , всички ?! И последно , защо Флагман си мислят , че са голямата работа ?
3.
Кий
06.07.2016 18:22:50
4
4
Нещо за къщичките, които ще се построят скоро в нея посока? Няма журналисти в този град, има мишки драскачи и клюки за по 20лв. Такива шано далавери се подготвят в това просто градче Бургъз, че на фона на Митко гранде кражбите, които извърши, ще ни се сторят като жълти стотинки...
2.
гггг
06.07.2016 18:03:50
0
0
До лугата е после е разбита
1.
Гошо
06.07.2016 16:10:07
1
7
Велоалеята вече готова ли е до кв. Сарафово? Или все още е до лугата?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пенсионната възраст или социалните вноски да вдигнат управляващите? Гуцанов предлага трети вариант Пенсионната възраст или социалните вноски да вдигнат управляващите? Гуцанов предлага трети вариант Социалният министър очаква парите да се вземат като се удари сивата икономика и се повиши събираемостта Нафтата с ново попълнение Нафтата с ново попълнение Отборът взе Димитър Василев Димитър Николов: Едва ли синът на Райна Княгиня е предполагал, че в Бургас ще учат за техници на самолети Димитър Николов: Едва ли синът на Райна Княгиня е предполагал, че в Бургас ще учат за техници на самолети Кметът припомня, че инициатор за създаването на Механотехникума, който днес празнува 100-годишен юбилей, е Георги Дипчев  (М)истерия с арестувания шеф на „Митници“ в Пловдив! Банкова го назначила, но Петков се оправдава с ГЕРБ (М)истерия с арестувания шеф на „Митници“ в Пловдив! Банкова го назначила, но Петков се оправдава с ГЕРБ Хайде да изслушаме полицаите от Пловдив, призова депутатът. Управляващите пускат пиар стратегиите и се крият, за да няма реални действия, коментира той Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен Задържан е 17-годишен ученик, заподозрян за убийството на девойката Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" От 2 май улиците в района влизат в платен режим – жителите ще могат да паркират с локален стикер Лоша новина за ГЕРБ от Валенсия! ЕНП не прие кандидатурата на Мария Габриел Лоша новина за ГЕРБ от Валенсия! ЕНП не прие кандидатурата на Мария Габриел За първи път партията на Бойко Борисов няма да има представител в ръководството на Европейската народна партия  Екшън в Перник Екшън в Перник Стрелба през нощта, има задържан "Черноморец" удари "Загорец"! Бургазлии докосват Втора лига "Черноморец" удари "Загорец"! Бургазлии докосват Втора лига Всички голове днес паднаха след почивката Константин Бачийски: Срещу лъжите отговарям с факти Константин Бачийски: Срещу лъжите отговарям с факти Клеветата не е позиция, фактите обаче са
Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Наложи се евакуация на жители от поне пет общини заради горските пожари Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Много я прегръща Тръмп с интересно изказване за Путин Тръмп с интересно изказване за Путин От Белия дом считат, че... Огромна трагедия в Индия Огромна трагедия в Индия Хотел се превърна в "газова камера" Путин с показателен ход Путин с показателен ход Преименува летище на "Сталинград" Зеленски с притеснителни думи за Русия Зеленски с притеснителни думи за Русия Президентът на Украйна твърди, че... Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори