Хеликоптер се разби в Турция, седем загинали
На борда на разбилия се хеликоптер е имало 15 души - осем военнослужещи, сред които генерал, полковник, двама майори и техни роднини
06 Юли 2016, Сряда, 10:01 ч.
Осем души са ранени
Седем души загинаха и осем бяха ранени в катастрофа на турски военен хеликоптер в Североизточната част на страната. Смята се, че катастрофата е предизвикана от лошото време, съобщава БНТ.
Хеликоптерът се е разбил в гориста местност на 40 километра от най-близкото селище. Машината е летяла на малка височина и в гъста мъгла. Смята се, че катастрофата е предизвикана от лошото време, но все още тече разследване на точната причина за инцидента. По-рано премиерът Бинали Йълдъръм заяви, че не се разследва версия за терористична проява.
Според военни източници на борда на хеликоптера "Сикорски" е имало 15 души - осем военнослужещи, сред които генерал, полковник и двама майори, и техни роднини. Те пътували към град Алуджра за участие в празнични мероприятия по повод Рамазан байрам. Ранените бяха откарани в болницата в град Гиресун тази нощ. Сред тях има дете със счупена ръка.
В категории:
Животът
Кои спортове са най-подходящи за отслабване
Кардио или силови тренировки: Кое е по-добро за вашето тяло и здраве
Питка със сирене и яйца
Как да спим по-добре: Лесни начини за качествен и пълноценен сън
Коя зодия има най-силна интуиция
Боб чорба по стара рецепта
Ползите от ежедневното ходене пеша
Коя зодия е с най-труден характер
Пухкави палачинки с прясно мляко: Лесна рецепта
Най-честите грешки в домакинството и как да ги избегнете
Коя зодия е най-ревнива
Спагети Болонезе по домашна рецепта: Класика
