Истината за българската мафия лъсва в „Слънчев бряг” (ВИДЕО)
25 Юни 2016, Събота, 20:18 ч.
Източник: Blitz.bgЩе могат ли данъчните да спрат куршумите?
„Това е челен опит на Америка. Ал Капоне е арестуван и осъден за неплатени данъци. Така че, когато се натиска по други начини организираната престъпност, това не е лошо”, коментира журналистът Васил Иванов по Нова телевизия действията на държавата след стрелбата по Митьо Очите в курорта „Слънчев бряг”. Според него обаче това т. нар. „мачкане” със сигурност няма да спре нито продажбите на дрога, нито войните между престъпните групировки.„Онлайн системата на НАП работи, правят се проверки, но опитите за по-сериозен натиск се избягват, за да няма напрежение”, посочи от своя страна експертът Тихомир Безлов. Той поясни, че полицията отказва да посочи, кой реално контролира комплекса „Слънчев бряг”.
„Имате отказ от нормална демократична власт, защото местният общински съвет е нещо много по-различно дори от нашата проблемна демокрация. Там почти нямате партия, която да разпознаете. Имате „Сила”, „Море”, „Дела”…” коментира Безлов. Това са бивши бармани, келнери. Целият „Балкантурист” от социализма е в политиката на „Слънчев бряг”. А това всъщност е вторият по големина град в България. В комплекса има около 500 хил. легла, ако прибавим и персонала, „Слънчев бряг” е по-голям от Пловдив, но в него работи само едно полицейско управление, допълни Васил Иванов.
По думите му, всички заведения и хотели на територията на комплекса са на групировките, създадени през 90-години на миналия век. Според него престрелката между хората на Божидар Георгиев – Божо и Димитър Желязков – Очите, е типичен конфликт между бивши членове, съответно на СИК и ВИС.
„Картината е по-сложна”, допълни Безлов. „Там можете да намерите много полицейски хотели, на бивши и настоящи полицаи, има митничарски, има на т. нар. олигарси – хората на „Мултугруп”, има политически, включително на бивши министри”.
Безлов обясни, че най-честата схема за изграждането на такива хотели е чрез отпускане на земя от общинските фондове на Несебър за „крайно нуждаещи се”, какъвто случай беше разкрит и в Приморско. „В „Слънчев бряг” собствеността 80-90% е от неясни, от мръсни пари, мафиотска, на подставени лица”, смята Васил Иванов.
Автоматичен дефибрилатор за спешни случаи вече има на ключови места в Бургас (ВИДЕО)
Страшна драма в морето с 23-годишен българин в Гърция
Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж
Край на ерата на ултраевтиното пазаруване от Temu и Shein, ЕС въвежда нова такса
14-годишната Ани накара светът да говори за Айтос!
Кампания и награден фонд с мащаб
Турция в шок! Ден след рождения си ден внезапно почина обичана актриса
Ще пътувате за Гърция? Там няма прошка за нарушителите, а глобите - повече от солени
Как пенсионерка успя да измами държавата с 36 000 евро
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение
Българинът, обвинен в шпионаж в Солун, остава на свобода
Правителството представи нова система за следене на обществените поръчки

И СЯ КО ША ПРАИМ ???