×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Депутати искат до 3 години затвор за крадци на ток, газ, парно и вода


Депутати искат до 3 години затвор за крадци на ток, газ, парно и вода
Дали ще бъде гласуван законът и после приложен, не е ясно
31 Март 2016, Четвъртък, 21:09 ч.

Който открадне пътен знак, съоръжения на ЕРП-ата, топлофикациите, ще бъде лишаван от свобода от 1 до 10 години

Крадците на ток, газ, парно и вода да бъдат наказвани със затвор до 3 години и глоба до 5 000 лв. За това настояват депутати от управляващото мнозинство и опозицията, които внесоха днес промени в Наказателния кодекс, съобщава Епицентър.бг.
Законопроектът е подписан от Кирил Цочев, Данаил Кирилов, Лъчезар Никифоров, Емил Симеонов, Таско Ерменков, Петър Славов, Мартин Димитров, Георги Кючуков, Мариана Тодорова, Михо Михов, Светослав Белемезов, Явор Хайтов, Румен Йончев и Кънчо Филипов.

От 1 до 10 години в затвора ще лежат крадците на елементи от мрежите на ЕРП-ата, топлофикациите, ВиК - дружествата и доставчиците на газ. Същото наказание е предвидено противозаконно отнемане на части от жп мрежата, пристанища, пътни знаци, мантинели, метални капаци от шахти, части от уличното осветление, металосъдържащи паметници или части от тях. Депутатите искат тези наказания да бъдат описани подробно в член 195, алинея 1, точка 11.



Когато деянието е довело до средна или тежка телесна повреда на едно или повече лица предвиденото наказание е лишаване от свобода от 5 до 15 години. Когато пък престъплението е причинило смъртта на едно или повече лица наказанието е затвор от 10 до 20 години или доживотен затвор.

Собствениците на нелегални пунктове за изкупуване на черни и цветни метали ще се наказват със затвор от 1 до 5 години и глоба от 5 000 до 30 000 лв.

В мотивите си депутатите посочват, че през последните години са зачестили кражбите на метали и посегателства на инфраструктурни съоръжения в областта на енергетиката, транспорта и и телекомуникациите. “Нанасят се щети за стотици милиони левове годишно на държавни и частни компании от споменатите сектори, както и на компании за търговия с метали и за рециклиране. В повечето от случаите реално се застрашава животът и здравето на неопределен брой хора”, пише в документа.

Във връзка с необходимостта от усъвършенстване на мерките за борба с тероризма по повод зачестилите заплахи за международния мир и международната сигурност, предизвикани от терористични актове се предлага в член 108а, ал. 1 от Наказателния кодекс да бъдат включени и престъпления, свързани с целостта на инфраструктурните обекти, извършени с цел всяване на смут и страх в населението или упражняването на заплаха и принуда.

В категории: Политика


2
Коментара
Заляха я с критики
Заляха я с критики 16/06/2025, Понеделник 18:40 0
Това са най-нараняваните зодии
Това са най-нараняваните зодии 16/06/2025, Понеделник 18:00 0
Флагман.БГ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие 16/06/2025, Понеделник 17:20 0
2
Коментара по темата
2.
борис атанасов
02.04.2016 22:56:28
0
0
Ами то и сега го има - чл.234 т. В.,ако не се лъжа. Правилно!
1.
комара
31.03.2016 20:16:45
0
5
ГОСПОДА ДЕПУТАТИ ХОТЕЛИТЕ ПО КУРОРТИТЕ НАЛИ СА ВАШИ ИСКАТЕ ДА ОТРЕЖЕТЕ КЛОНА НА КОЙТО СТОЙТЕ ЛИ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Очаква се да затвърди позицията си на водеща европейска парти дестинация Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Пред колегите си eнергийният министър подчерта важността на баланса между стратегическите цели на ЕС в областта на декарбонизацията и нуждата от сигурни и предвидими доставки на конкурентни цени Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Фотоизкуството е с благородна кауза – роял за младите таланти МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас На изпита се явиха над 55 хиляди ученици Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Най-обичаният пътен полицай в България застава начело на районното в Царево Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Не може така! Бургаското летище с фрапиращи нарушения, подчерта транспортният министър Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Не е ясна причината за заплахата, но вероятно е заради спор на пътя  Две седмици пост от днес Две седмици пост от днес Петровият пост е по-малко строг и по-щадящ от Великденския Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Трафикът от Кулата към Благоевград и София се осъществява само в дясната лента на аутобана Почина един от най-богатите мъже в света Почина един от най-богатите мъже в света Той беше икона и пионер, спечелил уважението на хората по целия свят
Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие След преустройството, сградата на Стария съд ще се превърне в „Дом на културата и традициите“ и ще служи като културен център Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Полет LH752 е бил на път за Хайдарабад и се е върнал обратно, докато е прелитал над българското въздушно пространство Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети От съображение за сигурност от дружеството са отказали да съобщят името на плавателния съд, както и броя на българските моряци на борда му поради опасения за сигурността им Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас В надпреварата ще се включат 12 отбора, сред които познати футболни клубове и отбори на водещи фирми от Бургас и региона В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ Тази национална изложба на изключително високо ниво слага началото на етап, който не само популяризира изобразителното изкуство, а и акцентира върху определен жанр Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Богата и пъстра програма ще събере на едно място музика, визуални изкуства, улични представления, танци и фестивали – всичко това на фона на морския бряг и вълшебните вечери под звездите Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Шофьорът е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет по съответния ред от органите на реда бТВ я изпрати преждевременно в майчинство бТВ я изпрати преждевременно в майчинство Хубавата синоптичка, която е в очакване на първото си дете, се сбогува с телевизията миналата седмица и веднага отпраши да празнува свободата в Гърция Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Става въпрос за над 30 млрд.лева Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Грешката, която Алек отчете е, че не опитал да наложи мнението си и се съгласил да зареже Магдалена и Надежда с видео, за което понесе доста критика от зрителите
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори