×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Валери Симеонов: Гадно е как Сидеров си сменя маската - готов е да признае всичко, за да не го вкарат в затвора


Валери Симеонов: Гадно е как Сидеров си сменя маската - готов е да признае всичко, за да не го вкарат в затвора
Присъда пробация ще попари надеждите на потърпевшите за справедливост, казва съпредседателят на ПФ
10 Март 2016, Четвъртък, 20:32 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов

Съпредседателят на ПФ се притеснява, че премиерът Борисов влияе на съда


Съпредседателят на Патриотичния фронт Валери Симеонов е само частично доволен от последното развитие около съдебните дела срещу лидера на „Атака” Волен Сидеров.

Припомняме, че Сидеров сключи споразумения с прокуратурата за присъда пробация по три от обвиненията за хулиганство – в Батак (2011 г.), случая „Извини се, бе” (2013 г.) и нахлуване в НАТФИЗ (2015 г.).

Лидерът на „Атака” признава вина. Софийският градски съд обаче трябва да вземе окончателни решения на 14 март за това дали одобрява споразуменията за пробация.

Валери Симеонов коментира ситуацията пред „Флагман” така: „Частично съм удовлетворен, тъй като признанието на вина в тези престъпления, които е извършил, публично опозорява въпросния политик, защото буквално допреди часове той отричаше във всички тези случаи, че е виновен.
Все другите му бяха виновни, все някакви капани му правели, все някакви дълбоки конспирации, на които той беше жертва.


И във всички тези панаири той въвличаше и сума ти други хора, които са от парламентарната му група, злоупотребяваше с привърженици, с упреци, с клевети и клетви по митинги и на какво ли още не се нагледахме.

Добре е, че хората ще видят в тези актове все пак действащо правосъдие, една действаща прокуратура.
Лошото обаче е, че за тези провинения пробацията, и то при обединени три такива обвинения, за мен е несериозно. Сидеров трябваше да си понесе последствията.”

По отношение случая от 2013 г. с журналиста от „Скат” Теодор Ангелов, Валери Симеонов си спомни: „В случая с нашия репортер – той получи тежка психическа травма, стрес – бяхме го пратили на почивка. Не мога да говоря за другите случаи – с Батак и с НАТФИЗ. Толкова позорящи действия, просто човек да се срамува да каже, че е в политиката, заедно с такива като Сидеров.”

Валери Симеонов заяви, че няма да е доволен на пробация, като се аргументира така: „Не - защото това ще попари плахата надежда за справедливост – не моята, защото аз нямам някакво настроение на реваншизъм към него, или някаква отмъстителност. Познавам го достатъчно добре Сидеров. Мога да кажа, че съм го създал и като политик чрез телевизия „Скат”.

Но ще бъде жалко за хората, които чакат някаква справедливост. За всички тези хора, които може би са повярвали след искането на главния прокурор и решението на Народното събрание, че все пак има правосъдие, има принципи и закони в България. Дано да не ги разочарова съдът.”

След констатацията по повод споразуменията - че явно и прокуратурата няма мотивация да иска по-тежко наказание, Симеонов коментира само: „Какво да кажа. Така излизат нещата.”

На въпроса – дали съзира нечиста игра, след като държавното обвинение се е съгласило на сделката, лидерът на НФСБ отговори: „Нямам нужните факти да твърдя за сделка с властта, но е показателно поведението на Сидеров и компания в парламента. Те напоследък са изключително незабележими, тихи, кротки, гласуват почти винаги с управляващите. Няма и помен от онази показна агресивност, циркаджилък, които демонстрираха от трибуната, по коридорите, блъскаха, ритаха – няма вече такова нещо. Усети се един свеж пролетен полъх в атмосферата в Народното събрание.

Гадно и отвратително е как си сменят маските, как господинът сменя модела на поведение, как от всичките му изявления и клетви избира най-малко губещия вариант, като чисто физическо лице. И не знам защо това ми напомня на един хванат в престъпление циганин, който е готов всичко да признае и да каже само и само да не го вкарат в затвора.”

Валери Симеонов заяви, че не може да се бърка в работата на съда и не би дал съвет какво да е решението на 14 март. „Той (съдът) трябва да прецени според закона и според собствената си съвест. Ние ще чакаме това решение, за да си направим извода за пореден път каква е съдебната система на България. Защото има и честни, и корумпирани съдии, има и такива, на които властта им влияе и ги командва. Управляващите президент и министър-председател конкретно влияят.”

Валери Симеонов заяви, че премиерът Бойко Борисов пряко е повлиял на съда. „Пример – директните указания, които Борисов даде към съда, за да отмени решението на главния прокурор да задържи под стража Сидеров и Чуколов. Някъде в ранния следобед той (Борисов) каза, че това не трябва да стане. По някакъв невероятен и изключително уникален начин съдът си насрочи заседание в 22 ч. и някъде към полунощ двамата хулиганстващи бяха освободени. Ако това не е въздействие върху съда, здраве му кажи! Не помня друг случай с такава обществена маловажност, бих казал, съдът да се събира в полунощ да заседава и да взима решение. Като че ли не можеше да престоят 24 часа в ареста, да изпитат насладите от следствения арест и на другия ден съдът да вземе спокойно решение. За мен това бе явно указание – какво да прави съдът”, отсече Симеонов.

В категории: Политика , Темида


Автор
10
Коментара
10
Коментара по темата
10.
by the way
11.03.2016 13:27:02
1
1
Гадното е,че и двамата не сте в панделата,сте в парламента!Боклук,в една килия трябва да сте!
9.
ВС,
11.03.2016 09:10:19
2
3
теб не те ли е срам да се ветрееш нон стоп по медиите, че и да си налагаш мнението? Точно Сидеров ли реши да критикуваш, с когото сте от един дол дренки и до вчера си кумувахте, перчехте се по билбордове, прегръщахте се в името на домогването до властта, ядохте и пихте заедно? Ти с какво толкова си по-различен, мислиш? Нима се грижиш за оправянето на държавата, като туминаваш от един лагер в друг: веднъж подкрепяш правителството, друг път не? Цялата нация не иска и да чуе за Москов, защото той гледа като олигофрен и се държи като такъв, а уж трябва да ни лекува, но ти -не, ти го харесваш и подкрепяш "реформата" му? Това ли ти е грижата за народа? Защо ти не се пускаш от парите за партиите и защо не искаш да се намалят неработните дни на депутатите? Нали си много богат/ как ли пък стана?/, защо ти са тези субсидии, когато хората си залагат най-съкровените лични вещи, за да оцелеят? За да си купят лекарства и хляб на децата си, ВС. Много ли си се преработил, че за Коледа и Великден цяла България работи, а ти, депутатът, ще спиш до обяд? Ти виждаш ли как продавачки в малки частни магазинчета работят, за да преживяват, от сутрин до 19 ч. всеки Божи ден около тези празници и го правят за има-няма 400 лв. ВС и всички такива, имате ли съвест!
8.
до валери
10.03.2016 22:15:52
4
6
Имам предвид ще ва ШИБАМ до гроб до 9 коляно разбра ли
7.
до валелери
10.03.2016 22:10:56
3
5
ти си същия олигофре колко време си горе и същъия проблем търсим куфара а ама ако ме качът горе с влас ще ва либам всички до гроб долна паплач
6.
patriot
10.03.2016 19:58:59
1
3
Kim 4 saap- te sa nistojestvoto na obstestvoto v bezpravovata dirjava narecena Bilgariya v koyato nyama prokuratura i sid za da gi namesti tam kideto im e mastoto.
5.
555
10.03.2016 19:57:06
6
17
валери че сидеров не е китка за мирисане не е обаче и ти си същият боклук като него и двамата сте лъжепатриоти от едно котило сте и двамата сте си лика прилика
4.
saap
10.03.2016 19:51:00
3
5
Izrodiiiiiiiiiiiiii, samoubiyte se! Izmeti na natciyata bilgarska, imate samo tceli za licno zabogatyavane, s nesto da ste doprinesli za dobruvaneto na naroda?
3.
Отворено писмо до Общината
10.03.2016 19:35:58
3
13
Тези психопати са представители на народа?!!!!!!!!!!!!!!!
Вън, не-Европейци!!!!!!!!!
Изроди.
2.
Истината
10.03.2016 19:30:29
9
21
Чакам със радост тея боклуци като Валери, Сидеров, Каракачанов, Миков, Велизар Енчев, тея боклуци на комунизма да ги изметем във историята веднъж завинаги!!!!!
1.
Геро
10.03.2016 19:25:20
23
15
Валери, хиляда гряха да имам,Сидеров е мнооого по-напред от теб като интелект.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Лидерът на БСП Зафиров: Йотова е възможна номинация за президент Лидерът на БСП Зафиров: Йотова е възможна номинация за президент Социалистите се събират на "Бузлуджа" Повдигнаха обвинение на румънския шофьор, причинил тежката катастрофа с 10 пострадали Повдигнаха обвинение на румънския шофьор, причинил тежката катастрофа с 10 пострадали Шофьорът на втория румънски автомобил не е задържан Той е едва на 25 г., но усети тежките удари на съдбата: Остана без дом след огнената стихия в Острица Той е едва на 25 г., но усети тежките удари на съдбата: Остана без дом след огнената стихия в Острица Койчо дойде в редакцията на Флагман, за да изкаже болката си и да потърси подкрепа - иска да построи отново къщата, в която е израснал Костадинов подкрепи Батков-син и протестиращите на "Маказа" Костадинов подкрепи Батков-син и протестиращите на "Маказа" Полицията регулира трафика и не допуска блокиране на пътя Как Бургас се превърна в дом на розовото фламинго Как Бургас се превърна в дом на розовото фламинго Птиците са много красиви След 20 години заедно - Мира Радева и Иво Станчев се разделят, бизнесменът чака близнаци от друга След 20 години заедно - Мира Радева и Иво Станчев се разделят, бизнесменът чака близнаци от друга Социоложката направи емоционална изповед БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа, отбелязват се 134 години от началото на  организираното социалистическо движение у нас БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа, отбелязват се 134 години от началото на организираното социалистическо движение у нас Мотото на традиционния събор на левицата тази година е "Бузлуджа - история и бъдеще" Силен старт на Lozenets Music Fest 2025 Силен старт на Lozenets Music Fest 2025 Хиляди празнуваха Внимавайте, ако плувате днес - на Илинден морето се обръща Внимавайте, ако плувате днес - на Илинден морето се обръща По стар стил честваме един от най-големите летни празници в страната Пътят за Гърция през Маказа ще е затворен за два часа поради протест Пътят за Гърция през Маказа ще е затворен за два часа поради протест Алтернативен маршрут няма
Млад белгийски политик призна, че е бил подложен на ритуално унижение, обяснявайки нацисткото знаме на голото си тяло Млад белгийски политик призна, че е бил подложен на ритуално унижение, обяснявайки нацисткото знаме на голото си тяло "Това беше груба грешка, за която поднасям най-искрените си извинения", каза общественикът Рецепта за майстори в кухнята - гръцка мусака Рецепта за майстори в кухнята - гръцка мусака Вкусотията си заслужава усилията Живеещ до бар мъж нахлу вътре и уби 4 човека, после офейка бързо в планината Живеещ до бар мъж нахлу вътре и уби 4 човека, после офейка бързо в планината Страшен екшън в САЩ Обявиха причината за смъртта на легендата на кеча Хълк Хоган Обявиха причината за смъртта на легендата на кеча Хълк Хоган Американецът почина от остър инфаркт Украинки влязоха в сблъсък с полицията заради готвената мобилизация на мъжете им Украинки влязоха в сблъсък с полицията заради готвената мобилизация на мъжете им Напрежение в град Виница Илон Мъск призова за разпадане на ЕС, милиардерът счита, че демокрацията на Стария континент е в процес на унищожаване Илон Мъск призова за разпадане на ЕС, милиардерът счита, че демокрацията на Стария континент е в процес на унищожаване Предприемачът е на мнение, че свободата на словото е ограничена в световен мащаб Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев В Белия дом и Кремъл са на тръни Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Ако почнем да закриваме всеки орган на държавата, който не работи, трябва да закрием цялата държава Виц на деня Виц на деня Свалка:
- Госпожице, много ми харесвате! Искам проблеми от вас.
Виц на деня Виц на деня - Когато не мога да заспя, броя жените, с които съм правил любов!
- А защо не овце?
- Е, то беше веднъж!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Говорете истината
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори