Българин води битка в съда да бъде мъж
Познавам толкова много хора с пениси, които нито постъпват мъжки, нито се държат като мъже, каза Пол.
26 Февруари 2016, Петък, 13:36 ч.
Не смятам, че пенисът те прави мъж, казва Пол, който няма пол
Българин, в чиито документи за самоличност пише, че е жена, а по душа се приема като мъж, води битка в съда за промяна на пола. Той има лична карта с женско име, но действа като мъж. Не смятам, че пенисът те прави такъв, каза Пол, който всъщност няма пол в интервю с Миролюба Бенатова. Откъс от него бе излъчен в „Здравей, България“ по Нова телевизия.
„ДНК-то ми е на мъж. Идентифицирам се като такъв. Отказаха обаче да ми сменят документите, защото не планирам да си правя операция за смяна на пола. За мен придобиването на мъжки полови белези е безсмислено, защото нищо повече няма да ми донесат. Познавам толкова много хора с пениси, които нито постъпват мъжки, нито се държат като мъже“, заяви Пол.
„Човекът, който е в личната ми карта, не съществува и никога не е съществувал. Той е административна грешка. Аз не съм това, което пише в документите”, казва „жената“-мъж.
Заклещен между мъжкото и женското начало, създаден биологично различен с недоразвити полови органи, в невъзможност да създаде човек или да го износи, той(тя) е единствен в България, готов да говори публично как се живее с неопределеността. Пол е и единственият българин, който се бори по съдебен път да получи пола, с който се идентифицира. Засега на първа инстанция съдът отказва на Пол да уважи желанието му и го оставя жена по административен път.
Той (тя) не е хетеросексуален, не е и гей. Интерсексуален съм, добавя Пол. Когато е в пубертета, лекари решили да отстранят недоразвитите му мъжки полови органи, без да информират него или близките му какво точно оперират.
„Процедурата, която в конкретния случай може да се нарече кастрация. И то без абсолютно никой да дава съгласие за подобна операция. Мен лично ме бяха информирали, че е операция за херния. Обливаха ме студени и топли вълни. Започнах да се интересувам и тогава разбрах, че това, което са ми махнали, са тестисите”, каза Пол. Социалният ми пол е мъж, а сексуалната ми ориентация си е моя работа, но харесвам жени, добавя той.
Цялото интервю с Пол ще бъде показано в предаването „Събуди се” в неделя.
В категории:
Животът
Дини на боклука и протест на производители на зеленчуци: Държавата погва съмнителния внос
Над 30° във влака София - Бургас: Половината вагони на БДЖ са без климатици
В Derma Aesthetic Center вярват, че истинската красота започва със здравето
Митничари откриха над 16 000 евро и златни изделия, скрити в бельото на жена
Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието
Вицето на Йотова се пази в тайна, Иво Христов очаква победа на вота
28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели
Гасене на пожар завърши с трагедия: Седем загинаха при падането на хеликоптер в Аржентина
Юли си отива без облаци и дъжд, август започва с 37 градуса
Родители търсят 48 депутати, за да оспорят Бюджет 2026 пред Конституционния съд
Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб
Дневен хороскоп за 30 юли: Любовта ви вдъхновява, но страстите могат да донесат изпитания
