Танев бил жертва на политически игри, започва битка за креслото му

Проф. Тодор Танев се изкара жертва на медиите и на партиите. Идеята за замяната на термина „робство“ със „съжителство“ била в на етап обществено обсъждане.
29 Януари 2016, Петък, 11:59 ч.
Не чувствам вина, за мен робството си остава робство, каза министърът в оставка
Като жертва на политически игри се определя министърът на образованието проф. Тодор Танев, чиято оставка вчера бе поискана от премиера Бойко Борисов след скандалите, свързани със замяната на термина „турско робство“ със „съжителство“.
„Хората се поведоха по заглавията в пресата. Те не разбраха, че става дума само за предложения за промяна в учебния план“, заяви професорът в „Здравей, България“ по Нова телевизия. Той определи подписката в Калофер като комична. „Тя е на онези, които вярват на заглавията на вестниците. Има очерняне“, подчерта министърът в оставка. Той сподели, че не чувства вина. За него робството си остава робство, а идеята за замяната на термина със „съжителство“, била в етап на обществено обсъждане. Медиите обаче, според него, изопачили нещата.
Проф. Танев се оправда за замяната на „История Славянобългарска“ с „Робинзон Крузо“ с това, че чакал българският народ да му каже дали трябва да го има произведението на Паисий Хилендарски в учебната програма". Той напомни, че все пак творбата не отпада, а ще се изучава, но в 9-ти клас и това е станало по желание на учителите.
Министърът в оставка загатна, че причината за „опраскването“ му, е свързана с оттеглянето на ДСБ от управляващата коалиция и готвенето на партията за предсрочни избори. Той прогнозира скандали, свързани с битката на колегите му от Реформаторския блок за креслото му.
„Който ме наследи, трябва да ми е благодарен за петте закона в чувствителни теми и осигурените 1,3 млрд. за образование. Може би част от блока няма да се съгласи с това, което става, ще се карат кой да ме наследи. Ще се наложи наследникът ми да е партийно обвързана фигура. Това ще активизира някои процеси на гнилост в коалицията. Дано да не стане това! Искам Бойко Борисов да има стабилно управление и не желая да се намесвам в партийни процеси“, каза още Тодор Танев.
В категории:
Политика





Внимание, мъже! Жените от тези 3 зодии изневеряват най-много
15/06/2025, Неделя 22:00
2

Превърнете 1 кг бутчета в домашен салам за цялата седмица
15/06/2025, Неделя 21:40
0

Показа Анди (СНИМКА)
15/06/2025, Неделя 21:20
0
Тези зодии манипулират жестоко
15/06/2025, Неделя 21:00
0

Показа топ форма на яхта за милион (СНИМКИ)
15/06/2025, Неделя 20:40
0

Младокът на Мара Отварачката – женен мъж с дете?
15/06/2025, Неделя 20:20
5

Най-влюбчивите зодии са...
15/06/2025, Неделя 20:00
0

Нарязах тиквичките, добавих още няколко съставки и запекох - получи се не ястие, а шедьовър
15/06/2025, Неделя 19:41
0

Новата е копие на бившите му
15/06/2025, Неделя 19:20
2

Това са най-верните съпрузи според зодията
15/06/2025, Неделя 19:00
0

Експерт от НАСА: Никога не ни е посещавало извънземно, ако видите НЛО, то това са руснаците или китайците
15/06/2025, Неделя 18:40
7

Няма да допуснем спекулативно завишаване на цените, увери шефката на КЗП
15/06/2025, Неделя 18:20
5