×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Иван Костов: Предсрочни избори ще стабилизират страната. „Атака“, БДЦ и АБВ няма да влязат в Народното събрание


Иван Костов: Предсрочни избори ще стабилизират страната. „Атака“, БДЦ и АБВ няма да влязат в Народното събрание
Ключови думи: ДПС, Иван Костов
19 Декември 2015, Събота, 14:39 ч.

ДПС пропада надолу много бързо, казва бившият премиер


Предсрочните избори не биха дестабилизирали страната, а напротив, ще я стабилизират допълнително, защото в този формат управляващото мнозинство няма мандат за реформи. Това коментира бившият премиер и лидер на ДСБ Иван Костов в петък вечерта пред БНТ.

Той даде за пример резултатите от местните избори, които са показали, че в следващия парламент няма да влязат формации като “Атака“, БДЦ и АБВ, което би променило значително парламентарната ситуация.

Според Костов политическите рискове за страната са отслабнали значително
след местните избори. "Има стабилизиране на мнозинството. Чака се да се види дали мандатът ще бъде завършен или ще се търси формула за преутвърждаване на управлението, чрез избори, които самото мнозинство ще поиска", каза той.

Иван Костов допълни като нова ситуация и бързата загуба на влияние за ДПС.

"ДПС пропада надолу много бързо, очевидно е. На местните избори ДПС е загубило 1/3 от избирателите си и не трябва да играе тази роля, която му е отредена в момента", каза той. По думите му искането на ДПС за предсрочни парламентарни избори е блъф, тъй като, ако се стигне до избори, ДПС ще вземе по-малко гласове.

Иван Костов посочи, че ГЕРБ са приели да направят отстъпки в промените в конституцията, но основно, за да отчетат успех с приемането на подобен проект. Той определи разделянето на Висшия съдебен съвет за “малък пробив“.

“Ще е чудесно, ако новият министър на правосъдието влезе с нова енергия и разшири този пробив, но това без силен външен натиск едва ли ще се случи", прогнозира Костов.

Според бившия премиер ГЕРБ са нямали особено много полезни ходове при договарянето на промените в конституцията.

ГЕРБ трябваше да отчетат тази година успех в парламента и отчитат две неща - отчитат приетия Закон за бюджета в една наистина сложна ситуация и отчитат поправка в конституцията, което е много сериозно нещо. Ако не бяха направили тоя тежък компромис, вероятно той е тежък и за тях, нямаше да има поправка в конституцията, защото отсреща няма мнозинство, което да удържи дори и на подписите си (под т.нар. исторически компромис)”, обясни бившият премиер.

Така той обоснова тезата си, че в този парламент няма мнозинство, за да се даде силен тласък на страната напред.

В категории: Политика


7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ БК "Черноморец" Бургас фалира БК "Черноморец" Бургас фалира 01/02/2026, Неделя 12:40 0
Тервел ИЛИЕВ Бедствие в Киев: Спрян ток и минус 24 градуса Бедствие в Киев: Спрян ток и минус 24 градуса 01/02/2026, Неделя 12:20 1
7
Коментара по темата
7.
ПОЛИТБЮРО НА БКП
20.12.2015 17:19:02
0
3
Този е от нашите. Иване благодарим ти от сърце за приватизацията, за тавана на пенсиите и много други добри неща, които направи за нас и децата ни.
6.
Мъньо
20.12.2015 10:21:02
0
3
Най-големият мошенник и крадец. Съд за него.
5.
Читател
20.12.2015 10:07:51
0
3
Купете си най новата книга на И. Костов-КАК СЕ ПРОДАВА /подарява/ДЪРЖАВА-1997-2001 ,,И. Костов.
4.
baihui
19.12.2015 22:37:34
0
3
На ешафода поред на номерата: №1-Костов,№2-Борисов !!!
3.
До2
19.12.2015 18:37:46
2
6
И как разбра че е по добър от тиквата ,да не би да продавахте двамата са по 1 лев кремиковци БГА Балкан И ХИЛЯДИТЕ ДРУГИ ПРЕДПРИТИЯ ,ФАБРИКИ ХОТЕЛИ и какво ли не-казват му държавни активи за 25 милиарда-,а продадени за 100 милиона-Книга трябва да се напише а заглавието да бъде ----КАК СЕ ПРОДАВА ДЪРЖАВА-иван костов.
2.
гражданин
19.12.2015 16:20:27
2
7
иван костов въпреки че и той краде е сто пъти по добър политик и премиер от борисов тиквата никога не може да стигне иван костов
1.
jgvukgvkugvukgvukyvukyvulychfxtjh,jbkm
19.12.2015 12:14:00
1
6
БРАВО ВАНЬО , БРАВО КОСТОВ ..........
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
На АМ „Тракия“ е ад! Шофьори с летни гуми превърнаха аутобана в руска рулетка На АМ „Тракия“ е ад! Шофьори с летни гуми превърнаха аутобана в руска рулетка Караш внимателно, оглеждаш се на пет страни и се надяваш някой идиот да не те блъсне, разказват пътуващи 9 примера как държавата опита да регулира цените и всичко се срина 9 примера как държавата опита да регулира цените и всичко се срина От Унгария до Венецуела – как добрите намерения водят до дефицит, паника и черен пазар Билгин направил два неуспешни опита за убийство Билгин направил два неуспешни опита за убийство Преди две години се опитал да се хвърли от прозореца на 4-тия етаж на училището, но съучениците му го спрели Отбелязва 144 години от рождението на символа на българското изкуство   Отбелязва 144 години от рождението на символа на българското изкуство   Националната награда на името на Владимир Димитров - Майстора ще бъде връчена тържествено, а новият лауреат ще открие изложба в неговата чест Цените обърнаха посоката - турци пазаруват в Гърция, а гърци в България Цените обърнаха посоката - турци пазаруват в Гърция, а гърци в България Разликите в цените между съседните държави променят потребителските навици и засилват трансграничната търговия   Скална маса е паднала Кресненското дефиле и ограничава движението Скална маса е паднала Кресненското дефиле и ограничава движението Движението в участъка при „Малкия тунел“ по път I-1 Симитли - Кресна се извършва двупосочно в една лента под контрола на пътна полиция България отбелязва Деня на почит към жертвите на комунистическия режим България отбелязва Деня на почит към жертвите на комунистическия режим На 1 февруари страната ни се прекланя пред паметта на хилядите, загинали по време на тоталитарната диктатура след 9 септември 1944 година Сбогуваме се с лева Сбогуваме се с лева Еврото вече е единствената официална валута в България   Как куфарите с пари станаха апартаменти Как куфарите с пари станаха апартаменти Еврото направи едно нещо и то вдигна цените до небето За турските убийци в Булгаристан или защо никой не пази българите на пътя За турските убийци в Булгаристан или защо никой не пази българите на пътя Коментар за безнаказаността, институционалния отказ от справедливост и цената, която плащат жертвите
Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано Международният олимпийски комитет отхвърли участието Александър Болшунов заради военната му ангажираност и политическа позиция Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+) Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+) Най-малко 8 души починаха, няма данни дали българи са били в превозното средство Цените обърнаха посоката - турци пазаруват в Гърция, а гърци в България Цените обърнаха посоката - турци пазаруват в Гърция, а гърци в България Разликите в цените между съседните държави променят потребителските навици и засилват трансграничната търговия   51 души са спасени от блокиран кабинков лифт край турския град Бурса 51 души са спасени от блокиран кабинков лифт край турския град Бурса Техническа повреда остави туристи във въздуха в района на Улудаг – всички са евакуирани успешно Доналд Тръмп призова за ареста на бившия президент на САЩ Барак Обама Доналд Тръмп призова за ареста на бившия президент на САЩ Барак Обама Заради "изфабрикувани обвинения" в сътрудничество с Русия за спечелване на президентските избори през 2016 г Директори в Бургас с интересен дебат за учебните програми и изпитите в 7-ми клас Директори в Бургас с интересен дебат за учебните програми и изпитите в 7-ми клас Планираната промяна в националното външно оценяване и балансът в подготовката на учениците излязоха на преден план на среща на СРСНПБ Съдията п*дераст! Рефер падна на колене и поиска ръката на гаджето си мъж Съдията п*дераст! Рефер падна на колене и поиска ръката на гаджето си мъж ФК Кьолн ги поздрави  Летищата в Тайланд, Непал и Тайван въвеждат мерки заради опасния вирус Нипа Летищата в Тайланд, Непал и Тайван въвеждат мерки заради опасния вирус Нипа Cпopeд индийcĸи мeдии ĸъм ĸpaя нa янyapи oĸoлo cтo дyши ca били пocтaвeни пoд ĸapaнтинa ĸaтo ĸoнтaĸтни лицa Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт Поради аварията десетки хора останаха да висят във въздуха, на метри от земята Сграбчи я и се хвърли с нея под влака: Поредно мигрантско зверство Сграбчи я и се хвърли с нея под влака: Поредно мигрантско зверство Южносудански мигрант в Германия си хареса 18-годишно момиче, с което да умре
Драгомир Стойнев, БСП Драгомир Стойнев, БСП Триъгълникът на властта се превръща в Бермудски, който поглъща политици, несъгласни с мнението на улицата
Виц на деня Виц на деня - Тате, какво означава Злото ражда зло?
- Ами, например, баба ти е родила майка ти.
Виц на деня Виц на деня - Трябва да погледнем на нашите отношения отстрани!
- Добре за кога искаш да купя билети за цирк?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек с добри мисли, никога не може да бъде грозен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори