×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Носителят на “Златна палма” “Обикновен инцидент” на Джафар Панахи в програмата на 24-ти “София Филм Фест на брега”
  • 500 плувци от 30 клуба ще мерят сили в „Парк Арена – ОЗК“
  • Андрей Янкулов свиква ВСС за определяне на временно и.ф. главен прокурор
  • Монтирани са 80 нови кошчета за кучешки отпадъци и са подмени 350 алейни кошчета. Използвайте по предназначение
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шефът на дома за стари хора в Българово: Издирваният Илия Милушев избяга през оградата, качен на строително скеле


Шефът на дома за стари хора в Българово: Издирваният Илия Милушев избяга през оградата, качен на строително скеле
От този дом Илия Милушев изчезна преди 5 месеца, собственикът Борислав Ялъмов твърди, че бил енергичен, въпреки увеличената доза успокоителни
13 Август 2015, Четвъртък, 13:31 ч.
Автор: Гергана РАДЕВА

Може да не беше добре психически, но беше много енергичен, налиташе на бой, твърди Борислав Ялъмов



Издирваният пет месеца от МВР и от близките си 67-годишен Илия Милушев от Бургас, се покатерил на строително скеле, за да прекрачи 2-метровата ограда на дома за стари хора в Българово, община Бургас (виж тук подробности за случая). Собственикът на социалното заведение Борислав Ялъмов се обади в редакцията на Флагман.бг, за да вземе отношение по случая, за който ви разказахме нееднократно от месец март насам. Той твърди, че възрастни хора са изчезвали и преди, но близките им проявявали разбиране. В случая с Илия Милушев Борислав Ялъмов  не изрази съчувствие към близките му, а ги обвини, че не са дошли да си го приберат навреме и че са предизвикали проверки на частното социално заведение, за да спечелят финансово обезщетение.

Според  Ялъмов, Илия Милушев е прекарал една седмица при тях. На петия ден той се обадил на близките на възрастни мъж като им заявил да дойдат да си го приберат, защото бил агресивен, биел другите обитатели, даже посягал на персонала.  „На моето позвъняваме семейството му ми отговори, че сме имали договор, в който пише, че поне 14 дни сме длъжни да се грижим за роднината им. Съгласих се и казах на служителите да увеличат дозата на успокоителните, които вземаше. Човекът е лежал в Центъра за психично здраве и не беше психически добре. Той обаче успя да избяга. На двора в дома имаше скеле, с което бяхме правили ремонт на сградата и все още не бяхме демонтирали. Качил се е по него и е успял да прескочи оградата, която е два метра. Син на друг мъж, който е настанен при нас, е идвал на свиждане в този момент и го е видял. Дори си помислил, че е крадец. Видял го е да побягва”, каза Ялъмов.  Той твърди, че нямало как да спрат подобни случаи. „Ние не сме затвор. И друг път сме имали подобни инциденти, но близките на хората разбират какво е състоянието им. Имаше една жена, която избяга, след като се е качила на стол. Намериха я няколко часа по-късно в Айтос и я върнаха в дома с полицейска патрулка. Миналото лято пък изчезна мъж, който по-късно беше открит мъртъв в полето.”, каза Ялъмов.
Според него случаят с Илия Милушев е станал повод за редица проверки от страна на всички отговорни институции. „Провериха ни щателно и отговаряме на всички изисквания, работим съвсем легално и с авторитет. Има много роднини, които ни изпращат всевъзможни подаръци от благодарност, че се грижим качествено за близките им”, коментира Ялъмов.
Припомняме, че Илия Милушев изчезна на 16 март т.г. от дома и до този момент е в неизвестност. Те многократно задаваха въпроса как е допуснато мъжът да изчезне и живеят с тревога вече 5 месеца.

В категории: Животът


7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Линдзи Вон претърпя нова операция Линдзи Вон претърпя нова операция 20/02/2026, Петък 21:17 0
Тервел ИЛИЕВ Любо Пенев намери сили за шеги Любо Пенев намери сили за шеги 20/02/2026, Петък 19:49 0
7
Коментара по темата
7.
Тодорова
14.08.2015 11:21:35
0
0
Дома е с доста добър стандарт.Нещо като 3 звезден хотел е.Правилно Марто ви е написал че там насила не взимат.и нека някой да ми каже как можеш да опазиш човек с психо проблем .агресивен и в добро физическо състояние.Като затворници ли да ги заключват-тогава ще се пише за ограничаване и незнам си какво още.Съчуствам на роднините на изчезналия но нека да не се прави от мухата слон.Ако си беше в къщи и беше решил пак да бяга можеше ли някой да го спре
6.
Мартин
14.08.2015 00:52:31
0
1
Гриша и ти се изказваш неподготвен.Соц, министерство издава разрешителни дали може такъв дом да отвори естествено ако отговаря на определени изисквания.За това се прави проверка за да се констатира дали има неспазване на тези неща.Там са минали до сега поне 5 проверки и са написани доста предписания за изпълнения и мога да ти кажа че всичко е перфектно по отношение на това за което трябва да отговаря такъв дом.Мислиш ли че ако нещо не е изрядно или не изпълнено както трябва, този дом щеше да е отворен още.А за това кой съм аз -Ялъмов или някой друг ? ще ти кажа че на сестра ми свекъра е там , и през 10 дена съм там и съм доста запознат с условията и как живеят домуващите там
5.
Гриша
13.08.2015 21:33:27
1
0
Мартин ли си или Борислав Ялъмов???
Какво като е частен дом, нали е регистриран за дом за стари хора и така е категоризиран? Защо социалните ще правят проверки след като е "частен дом"?
Нещо се объркваш май?
Кофти ти е, че ти правят проверки, но така трябва! Даже още по-подробно трябва да те проверят! Прав е възмутения читател №3!
4.
Мартин
13.08.2015 21:13:42
2
2
Възмутен от къде знаеш че домовете нямат право да приемат хора с психо проблеми.Знаеш ли че това е частен дом.Знаеш ли че таксата там е 600-700 лева за месец и условията там са такива каквито сигурно у вас нямаш.Знаеш ли че там никой не взимат насила .Роднините на този избягъл човек сами са искали да го настанят там и са се съгласили с условията на дома.Знаеш ли че в момента сега там има проверка от соц. министерство.Роднините на този човек като са милеели много за него да си го бяха гледали в домашни условия.Работата тук намирисва за пари- да осъдят дома и да дръпнат някой лев.Като не си запознат със случая моля те не коментирай.
3.
Възмутен
13.08.2015 19:51:57
1
6
ДОМОВЕТЕ ЗА СТАРИ ХОРА НЯМАТ ПРАВО ДА ПРИЕМАТ ЛИЦА С ПСИХИЧНИ ПРОБЛЕМИ, НО ЯВНО ОТ ДОМА СА РЕШИЛИ ДА СЕ ОБЛАЖАТ. КАК МОЖЕ ДА ВИДИШ 70-ГОДИШЕН ЧОВЕК, ТВОЙ ПАЦИЕНТ, ДА СЕ КАТЕРИ НА СКЕЛЕ И НЕ САМО ДА НЕ ГО СПРЕШ, АМИ 5 МЕСЕЦА ДА МЪЛЧИШ, КАТО ПУКАЛ, ДОКАТО ДЪЩЕРИТЕ МУ СЕ ПРЪСКАТ ОТ ПРИТЕСНЕНИЕ И ГО ТЪРСЯТ ПОД ДЪРВО И КАМЪК. И КАК МОЖЕ ДА СЕ ДЪРЖИШ, КАТО БИЗНЕСМЕН И ДА СЕ ГАВРИШ С МЪКАТА НА ХОРАТА, КАТО ГИ ОБВИНЯВАШ, ЧЕ ЗАРАДИ ТЯХ СА ТИ ПРОВЕРИЛИ ДОМА ЗА СТАРИ ХОРА. ТЕ НЕ СА ИЗГУБИЛИ КУЧЕ, А БАЩА СИ! СРАМОТА! ЯВНО ВИ ТРЯБВАТ ОЩЕ ПРОВЕРКИ, ОСОБЕНО СЛЕД ТЕЗИ САМОПРИЗНАНИЯ!
2.
patoka
13.08.2015 19:30:49
0
4
Наистина - Флагман, научете се да пишете граматически правилно или по-добре не публикувайте новини със серии от правописни и лексикални грешки-все пак се намираме в България!
1.
Поправка
13.08.2015 16:52:04
0
9
Уф, статията ви е толкова пълна с правописни и граматически грешки, че чак е трудна за четене. Моля ви, проверявайте текстовете преди да ги публикувате. И ако читателите ви не са толкова важни за вас, поне за авторитета ви трябва да ви е грижа все пак.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Слави Трифонов: Министър отстранява разследващите на (само)убийствата край „Петрохан“ Слави Трифонов: Министър отстранява разследващите на (само)убийствата край „Петрохан“ Това е чудовищен скандал, коментира той Десетки жалби срещу EVN: Тези хора са решили да ни затрият, споделят потърпевши Десетки жалби срещу EVN: Тези хора са решили да ни затрият, споделят потърпевши Сметките на някои от тях са тройно по-високи Откриха SHARKS SWIMMING CUP: 500 състезатели превръщат Бургас в столица на плуването Откриха SHARKS SWIMMING CUP: 500 състезатели превръщат Бургас в столица на плуването 30 клуба и повечето национали се състезават в "Парк Арена - ОЗК" Доайенът на БСП инж. Петър Кънев: За мен беше чест да работя за Бургас, време е Крум Зарков да оглави листата Доайенът на БСП инж. Петър Кънев: За мен беше чест да работя за Бургас, време е Крум Зарков да оглави листата Утре Националният съвет ще утвърди водачите по места, лидерът Крум Зарков сам е поискал да води във Втори МИР Проф. Дайнов: Трагедията в „Петрохан“ е руско мероприятие, затова Митов и Борисов се скриха Проф. Дайнов: Трагедията в „Петрохан“ е руско мероприятие, затова Митов и Борисов се скриха Не искат да са между шамарите, но такива номера, с които Путин стана президент, на българска земя не дават 100% резултат, коментира той Щастлива развръзка с издирваната Елена, връщат я в Бургас Щастлива развръзка с издирваната Елена, връщат я в Бургас Момичето е в отлично здравословно и психическо състояние Какво направи Кристина Димитрова с наследството на Агент Тенев Какво направи Кристина Димитрова с наследството на Агент Тенев Певицата разкри, че част от наследството вече звучи в нови дуети и проекти Хампарцумян се отметна, че еврото няма да вдигне лихвите Хампарцумян се отметна, че еврото няма да вдигне лихвите През 2025 г. финансистът ни уверяваше, че няма да има промяна, година по-късно вече прогнозира плавно покачване БДУ подписа меморандум за сътрудничество с Медицински център „Стем Плюс“ БДУ подписа меморандум за сътрудничество с Медицински център „Стем Плюс“ Студентите ще получат повече възможности за практика и участие в научни проекти ОДМВР-Бургас издирва 17-годишната Елена от жк "Меден рудник" ОДМВР-Бургас издирва 17-годишната Елена от жк "Меден рудник" Момичето е високо около 170 см, с черна коса и бенка над горната устна отдясно
Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Законодателният орган одобри преименуването на международното летище, очаква се подписът на губернатора Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България През 1992г  той превърна вече бившият мъж Андрей Миронов в Андриана Миронова Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Предстоят първи тестове върху хора Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Преките чужди инвестиции са нараснали с 14% до 3.2 млрд. евро Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Вдигнаха сериозно цените Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Официални доклади за 2024/25 г. разкриват 43 отделни пътувания на членове на кралското семейство, при които пътните разходи са били най-малко 17 000 британски лири, което е значително увеличение спрямо 27-те пътувания, регистрирани през предходните 12 месеца Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Вижте на какво се дължи преструктурирането Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори Според премиера Киев използва политически натиск и енергийни инструменти Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни През последните години Пентагонът разшири усилията си за каталогизиране, проследяване и разследване на доклади за НЛО чрез своята Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България Дейн играеше ролята на патриарха на семейството Кал Джейкъбс в хитовия тийнейджърски сериал на HBO „Еуфория“
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Българинът разбра, че с новите заплати нищо не може да си купи Виц на деня Виц на деня - Тате, смятам да се запиша в армията. Чух, че жените си падат по мъже с униформи.
- Не е от униформата, сине. Жените знаят, че ако си бил в армията, си научен да изпълняваш заповеди и да ядеш буламачи.
Виц на деня Виц на деня Една мацка излиза бясна от автосервиза.
- Какво стана? - пита я приятелката и.
- Какво ли. Този идиот вместо да ми оправи колата, ми разправя, че трябвало да ми смени тампона!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Пластичната хирургия е като санирането - сменя се фасадата, но канализацията е същата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори