×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мечка се разходи по улиците в Ловеч
  • На 17 и 18 септември движението при 33-и км на АМ „Тракия“ и в двете посоки ще се осъществява в активните ленти
  • Неочакваното продължение на комедията на Теди Москов „Редки тъпанари“ идва в Бургас на 16 септември
  • Регионална бизнес конференция ще се проведе в Бургас на 18 септември
  • Регионален исторически музей – Бургас с вход свободен за ученици на 15 септември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Трима пропаднаха с асансьор, техникът: "К'во ме занимавате?!"


Трима пропаднаха с асансьор, техникът: "К'во ме занимавате?!"
Снимката е илюстративна
11 Октомври 2014, Събота, 17:25 ч.
Автор: Флагман.бг

Следва позвъняване към 112 и не след дълго екипите на „Пожарна безопасност и защита на населението" пристигат


Кърджали, часът е около 17,13. Трима души слизат с асансьор в един от най-високите блокове в областния родопски град - „Балатон". В един момент се чува трясък и съоръжението започва да пропада с висока скорост. След секунди се задействат спирачки и асансьорът спира между петия и шестия етаж. Паника обзема двете жени и мъжа вътре. Вадят се мобилни телефони и първият избран номер е на асансьорния техник, чиито координати са посочени в кабината на съоръжението. "К'во ме занимавате, ще дойда утре сутринта", е отговорът на лицето, което трябва да отговаря за изправността на асансьора.

Следва позвъняване към 112, където сигналът се препраща веднага към екипите на „Пожарна безопасност и защита на населението". Докато от Спешния център държат постоянно на линия дамата, която се обажда и се интересуват от здравословното състояние на всички в заседналия асансьор, мъжът успява да отвори вратата и започва да измъква двете жени през отвор от около метър, съобщава 24rodopi.com. И тримата знаят, че всеки един момент асансьорът отново може да тръгне надолу и да стане страшно.

Поредният инцидент с подемно съоръжение в Кърджали се случва в сряда. 15 минути след него на място пристигат спасителни екипи. „Вътре с нас имаше 70-годишна жена. Тя няма телефон, ако беше сама какво щеше да стане? Беше страшно преживяване", разказа за 24rodopi жената, която е набрала телефонния номера на техника и 112.

„Този човек работи при чичо си, който единствен има лиценз за подобна дейност. Асансьорът е минал технически надзор преди около два месеца от експерти от Пловдив. По тяхна преценка съоръжението е спряно от движение. След това бяха събрани по 40 лева от всяко семейство в 12-етажната сграда за ремонт и поставяне на чип, след което отново бе пуснат до този инцидент. Говорихме с експерт, който ни каза: „Аз този асансьор съм го спрял. Тази фирма няма право да го поддържа, лицензът й не е за съоръжение, обслужващо толкова етажи". Днес (вчера бел.ред.) трябва да дойде комисия от Хасково, която отново да провери асансьора. Възхитена съм от реакцията на 112. Операторът не ни остави да затворим телефона и постоянно се интересуваше от състоянието ни. От Гражданска защита също реагираха бързо. В 10:30 часа в четвъртък съоръжението отново работеше", разказа жената, която е преживяла кошмара да бъде в пропадащ асансьор.

Проверка в късния следобед установи, че съоръжението, което единствено обслужва 12-етажната сграда, е отново спряно. /БЛИЦ

В категории: Животът


1
Коментара
Флагман.БГ Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Яки арести за наркотици, има над 20 задържани 15/09/2025, Понеделник 14:00 1
1
Коментара по темата
1.
бирхан
11.10.2014 14:40:22
6
0
ба си теа са оживели на косъм , за секунди са се спасили . ХА,ХА,ХА,ХА,ХА дее ба амуджите скапани . като сложихте чип и оправихте асансьора .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
DOCK 2025 превръща Бургас в столица на историческото документално кино Седмото издание на Международния фестивал за историческо документално кино ще събере от 17 до 22 септември в Бургас едни от най-смелите и вдъхновяващи филми за миналото Тези ученици започнаха година с иновативен урок на открито (ВИДЕО) Тези ученици започнаха година с иновативен урок на открито (ВИДЕО) Татковци станаха ментори в първия учебен ден Ученикът се е превърнал в своеобразен роб на своя телефон, смята Диан Стаматов Ученикът се е превърнал в своеобразен роб на своя телефон, смята Диан Стаматов Обрат! Прокурорският син от Перник вече не е издирван от полицията Обрат! Прокурорският син от Перник вече не е издирван от полицията Васил се е установил да живее в апартамент в софийския ж.к. „Младост 3“ и при всяка удобна възможност отскача до Перник В Община Камено тържествено бе даден старт на новата учебна година В Община Камено тържествено бе даден старт на новата учебна година Над 70 са първокласниците в община Камено, които днес за пръв път пристъпват училищния праг Българските туристи най-после осъзнаха, че нашето море е супер Българските туристи най-после осъзнаха, че нашето море е супер Има ръст с поне 20 % ДГ "Звездица Зорница" в Бургас откри учебната година с обновления и усмивки ДГ "Звездица Зорница" в Бургас откри учебната година с обновления и усмивки Песни, танци и детски смях озвучиха празника, който се превърна в истински звезден старт за малчуганите Може ли да повярвате, че тази жена едва не удари 100 кг Може ли да повярвате, че тази жена едва не удари 100 кг Сега обаче е в перфектна форма Има арестуван за големия пожар в Карнобатско Има арестуван за големия пожар в Карнобатско Арестуван е 63-годишен мъж от Екзарх Антимово  Есента ни връхлита с пълна сила, идват дъжд и мъгли на тези дати Есента ни връхлита с пълна сила, идват дъжд и мъгли на тези дати Последните работни дни ще бъдат предимно слънчеви, но сутрин на места в низините и котловините ще има мъгли или ниска облачност
20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Генералният директор Гергана Караджова връчи писмен демарш на посланик Митрофанова, чрез който Република България осъжда по възможно най-категоричен начин умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Извършителите са на възраст между 19 и 48 години, преобладаващата част от тях - познайници на служителите на реда Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Класацията е на бизнесмените до 40 години Скръбна вест: Почина отец Иван Скръбна вест: Почина отец Иван Последно имаше проблеми със зрението, които трябваше да бъдат решени с операция, но се оказа, че интервенцията е опасна за здравето му и лекари отказаха да я извършат Задържаният за убийството на Чарли Кърк отрича да е извършил покушението Задържаният за убийството на Чарли Кърк отрича да е извършил покушението Тайлър Робинсън е в следствения арест без право на пускане под гаранция Как две убийства, неолибералната идеология и безконтролната миграция най-накрая събудиха хората Как две убийства, неолибералната идеология и безконтролната миграция най-накрая събудиха хората От САЩ до Европа вече не става въпрос просто за икономика, за пари, за по-леви или десни политики Убиецът на Чарли Кърк живял с трансджендър съквартирант Убиецът на Чарли Кърк живял с трансджендър съквартирант Сега младежът помага на ФБР Расте броят на жертвите след клането в Непал Расте броят на жертвите след клането в Непал Най-новите данни на здравното министерство на страната сочат, че загиналите вече са 72 Израел разклати „Евровизия“ Израел разклати „Евровизия“ Заради масовите убийства в Газа няколко страни заплашиха, че ще напуснат конкурса, ако еврейската държава участва в него
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори