Погребаха шест от жертвите на потопа в "Аспарухово"
22 Юни 2014, Неделя, 20:25 ч.
Майка на изчезнало дете припадна, не яла четири дни да го търси
Шест от жертвите, загинали при потопа във Варна, днес бяха погребани в гробищата на квартал "Аспарухово", предаде БГНЕС.
Официално жертвите във Варна до този момент са 11. Издирват се 2 деца - на 2 и 6-годишният Марин. В Добрич официално е потвърдена смъртта на 50-годишен мъж.
Във Варна най-остра нужда към момента има от лопати, ботуши, кофи, хигиенни материали, санитарни принадлежности. БЧК-Варна информира, че към момента са събрани достатъчни количества дрехи, одеяла и покъщнина.
Междувременно близки издирват изчезналия 6-годишен Марин. Майка му днес припадна, след като се оказа, че не се е хранила от 3 дни. Жената заедно с близки търси детето си, като разравят отломките на срутената им къща.
Над 700 доброволци са се включили до момента в разчистването на варненския квартал "Аспарухово" след потопа. Продължават да се стичат още граждани, желаещи да помогнат. Доброволци раздават храна и вода на най-засегнатите. От Кризисния щаб призоваха доброволците да носят със себе си ботуши и лопати, защото в търговската мрежа е трудно да бъдат намерени в момента.
Сборният пункт за разпределяне на работата е районното кметство. Днес във възстановителните дейности се включват 100 доброволци от Военноморското училище и 80 военнослужещи. Всички доброволци получават маски, тъй като количеството на праховите частици във въздуха нараства.
99 военнослужещи от Военноморските сили и 83 курсанти от ВВМУ "Н.Й.Вапцаров" се включиха днес от 08.30 ч. в разчистването на наводнения квартал "Аспарухово" във Варна. Военнослужещите са разпределени на различни обекти и оказват помощ на гражданите при разчистването на къщи, дерета и улици в квартала. Техните действия се ръководят от командира на Военноморските сили вицеадмирал Румен Николов. /24chasa.bg
В категории:
Животът
Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър
Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате
Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци
Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него?
Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване
Мантинела отне живота на моторист
Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо
Нови цени на винетките - вижте тарифите
Фурната блести без търкане: Трик с таблетка и кухненска хартия разтваря мазнината
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра
Пържени тиквички с чесън и копър в буркан: Любим летен вкус за студените дни
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи
