5000 души с подписите си поискаха свободен достъп до бургаския порт
„Надяваме се от ръководството на държавното пристанище да проявят разум и да се съобразят с искането на своите съграждани”, заявяват инициаторите на подписката
09 Юни 2014, Понеделник, 12:59 ч.
Те искат да пътуват до остров Света Анастасия без да бъдат проверявани като терористи
Над 5000 души поискаха свободен достъп до Пристанище-Бургас в подписката, която се събира в морския град. Това съобщиха от гражданската инициатива, чиито доброволци и в момента събират подписи на три пункта в града – до Часовника, до „Бункера” на крайбрежната алея и до „Гъбката” на входа на Морската градина на Бургас.
„Идеята се подкрепя от хора на различна възраст. И млади, и по-възрастни категорично заявяват желанието си гражданите да могат да се разхождат край пристанището и да пътуват до остров Света Анастасия без да бъдат проверявани като терористи. При нас се спират и хора от други градове. Като им обясним, че има готов проект за отделяне на пешеходна зона от търговското пристанище и имаме изградена прекрасна Морска гара те просто не вярват, че всичко това стои под ключ и не се използва”, коментира председателят на Инициативния комитет Даниела Бонева.
„Надяваме се от ръководството на държавното пристанище да проявят разум и да се съобразят с искането на своите съграждани”, казва още Бонева.
Коментар по темата на депутата от ГЕРБ Иван Вълков, който е сред най-активните подръжници на идеята за отваряне на Пристанище-Бургас - очаквайте след малко
Сняг, мъгла и опасност от заледяване в страната
Доналд Тръмп призова за ареста на бившия президент на САЩ Барак Обама
България отбелязва Деня на почит към жертвите на комунистическия режим
За турските убийци в Булгаристан или защо никой не пази българите на пътя
Директори в Бургас с интересен дебат за учебните програми и изпитите в 7-ми клас
Младежи вилняха в тролей №5 в София, полицията на крак
Съдът отказа регистрация на "Движение Трети Март" - на бургазлията Тихомир Атанасов
Погребаха мъж от село с куп ритуали, развръзката шокира всички
Съдията п*дераст! Рефер падна на колене и поиска ръката на гаджето си мъж
Летищата в Тайланд, Непал и Тайван въвеждат мерки заради опасния вирус Нипа
Как изглеждаше яхтата на боса на ВИС 2 Георги Илиев отвътре
На 1 февруари почитаме Свети Трифон - закрилник на лозарите, винарите и лечител на душите
