×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Уникално видео на Флагман от последните часове на Янчо Патриков: Искам да кажете, че си отидох преждевременно!


Уникално видео на Флагман от последните часове на Янчо Патриков: Искам да кажете, че си отидох преждевременно!
Компанията на Патриков в двора на сарафовския хотел на 15 май, вляво в бяло-черна рокля е главната редакторка на в.”БДУ” Светла Кралева, която оцеля при катастрофата
Тема в развитие
виж още
скрий
16 Май 2014, Петък, 12:33 ч.
Автор: Катя КАСАБОВА, снимка и видео: Иван КОЛЕВ

Нашият репортер Иван Колев засне миговете с най-близките му приятели в Сарафово, когато той предчувства смъртта си
Аз ще си отида преди юбилея, за да можете да кажете на журналистите, че съм умрял преждевременно”. Това е точният цитат на Янчо Патриков, който си отиде потресаващо внезапно днес, броени дни преди грандиозното тържество послучай 70-годишния му юбилей, обявено за 31 май.

Свидетел на тези злокобни, пророчески думи е нашият репортер Иван Колев, както и още десетина души.  Те са произнесени около 14 часа вчера, 15 май, в двора на хотел „Св.Георги” в Сарафово, където меценатът на спортисти, артисти и политици, обичаше да посреща своите гости. Вчера там бяха футболната легенда Димитър Пенев, колоездачите Венелин Хубенов и Гроздьо Гроздев, шефката на общинския спорт в Бургас Веселина Деведжиева, общинската съветничка от ГЕРБ Димитрина Буланова, главната редакторка на в.”Бургас днес и утре” Светла Кралева, фоторепортерът на БТА Тодор Ставрев, внучето му Яни, кръстено на него и разбира се, съпругата му Дора. Причината да бъдат там тримата журналисти, бе посещението на видните спортисти, както и подготовката за юбилея, на който, само по раздадените дотук покани, може да се каже, че трябваше да надхвърли 1 500 души на поляната в м.”Божура”.

Горните думи, които цитира Иван Колев, са произнесени в следния контекст: Пенев, Хубенов и Гроздев му носят подаръци – брандирана с Българския колоездачен съюз чантичка и биографичната книга на големия футболен треньор. Пенев подава книгата си и казва:”Когато навършиш още 70 години, пак да ни поканиш на тържество!”. Патриков отговаря шеговито, но натъртено, обърнат към Колев: „Не искам да стават 140 години, искам вторите 70  г. да не съм ги навършил. Да си ида на 69 години. За да можете да кажете на журналистите и те да напишат, че съм умрял преждевременно, нали все сензации търсят”.

Малко преди това на масата Хубенов разказва на Деведжиева, че някакъв възкръснал в моргата и че едва ли не са го описали като свидетел по вестниците, за да може да се чете дописката. В този шеговит контекст са били и думите на Патриков.

Няма личност в с.Светлина,  община Средец, откъдето е родом, нито в Бургас, нито в България, която да не е чувала за големия човек Янчо Патриков. Той имаше всичко – освен двама пораснали и успели синове и внук, въртеше огромен бизнес през последните 25 години, но от него заделяше и за спонсорство. Патриков бе лицето на борбата на ЦСКА за всички времена. (Виж покъртителното видео).

В хотела в Сарафово и на хижа „Странджа” в местността Божура гости на Патриков са били не един президент, министър-председател, депутат или кмет. Без неговата благословия трудно можеше да си пробиеш път в бизнеса и политиката, в някои случаи и в националната. При Патриков се редяха политическите пасианси на десетки общини. Той никога не събираше около себе си хора, които да се скарат и разделят. Обичаше да съюзява и помирява. Едни от последните му гости в Сарафово бяха Георги Първанов и Сергей Станишев, поотделно. При посещението си в Бургас преди две седмици червеният лидер изостави своите съратници и отиде инкогнито да обядва в Сарафово при Патриков, независимо, че отлично знаеше как три дни преди него там бе гостувал Първанов. Утре Георги Първанов отново трябваше да му е гост в хотела. Голяма бе дружбата на Патриков с герберовия кмет Димитър Николов, който пък е гордостта на управлението на Бойко Борисов. Янчо Патриков бе почетен гражданин на Бургас и Средец.

Янчо Патриков бе известен с пословичната си скромност - не пиеше алкохол и рядко посягаше към месо. На 60-годишния си юбилей, докато гостите му дъвчеха чевермета той замезваше с морков и хляб. Тази картина се е запечатала дълбоко в съзнанието на десетки журналисти, присъствали на тържеството.



В категории: Животът


9
Коментара
9
Коментара по темата
9.
ттт
18.05.2014 17:08:45
1
0
ей шон ли си къф си,само да ти кажа че си много прост,калъф
8.
sss
17.05.2014 21:13:54
1
3
Ми как да не пие-вижте видеото - то е красноречиво...Иначе,жалко ...Попадна в небитието.
Така е - летище,кетеринг ,борцови истории от време оно - в един момент плащаш за всичко,жалко,че живота е дар от Бога и Патриката така трябваше да плати по този начин-
ЛЕКА МУ ПРЪСТ !
7.
шон
16.05.2014 22:45:54
22
6
Къф е тоа ве??? не мое кара кола баси калъфа. как мое. може да умре некой ако така праи
6.
БСП
16.05.2014 18:42:24
5
9
Несъобразена скорост,шофиране без колан и разговор по телефона,водят до такава трагедия!

Почивай в мир и нека БОГ да прости греховете ти !
5.
ot Sliven
16.05.2014 16:18:31
3
7
leka ti prast...naistina edin neveroqten 4ovek.....
4.
???????
16.05.2014 13:43:43
2
27
„Не искам да стават 140 години, искам вторите 70 г. да не съм ги навършил. Да си ида на 69 години. За да можете да кажете на журналистите и те да напишат, че съм умрял преждевременно, нали все сензации търсят”.

Ако наистина е казал това, означава, че е имал предвид ВТОРИТЕ 70 години! Искал е да каже - не искам да ставам на 140, а на 139 да умра и журналистите да пишат, че е преждевременно. Казал го е с чувство за хумор!

Моля, не пишете откровени глупости, а мислете какво драскате!
3.
от Средец
16.05.2014 13:12:33
3
13
Толкова нелепа смърт..Бате Янчо-ще ни липсваш! Светла да бъде паметта ти! :( :( :(
2.
......
16.05.2014 13:03:21
4
21
Мир на праха му, много хубав човек беше! Беше ЧОВЕК! Наистина скромен, човечен, оправен....с големите голям с малките малък. Поклон! Почивай в мир бай Янчо!
1.
Иво
16.05.2014 13:02:45
5
15
Какво нещо е живота, а ние които оставаме да го живеем се на другия завиждаме и плюем. Вечна памет на хора като Данчо , кой в тази старана обаче ще ги замести. Бог да пази България
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кукери гонят злите сили в бургаския квартал Долно Езерово Кукери гонят злите сили в бургаския квартал Долно Езерово Стотици маскирани обикалят домовете, за да прогонят злите сили и да нарекат за здраве и берекет Мъжът на Емилия си купи „Ферари“ за 600 000 евро Мъжът на Емилия си купи „Ферари“ за 600 000 евро Суперлуксозната спортна машина е истинско бижу на четири колела и ясно показва, че семейството се радва на отлични финанси Колко българи празнуват имен ден на Тодоровден Колко българи празнуват имен ден на Тодоровден 124 232 са именниците, които трябва да почерпят на Тодоровден "Малък гигант" проплака в България (СНИМКА) "Малък гигант" проплака в България (СНИМКА) Новороденото бебе тежи внушителните 5790 грама и е с дължина 56 сантиметра Иван Брегов: Няма безпристрастно разследване на драмата „Петрохан“, спуснаха ни сценарий Иван Брегов: Няма безпристрастно разследване на драмата „Петрохан“, спуснаха ни сценарий Неприятно е, че от един месец ровим в скелети, каза пък журналистът Ружа Райчева Стачка заради ниски заплати: София е на крачка да остане без транспорт Стачка заради ниски заплати: София е на крачка да остане без транспорт КНСБ предупреждава за транспортен колапс Трайчо Трайков: Нито един потребител няма да плати неправомерно завишена сметка за ток Трайчо Трайков: Нито един потребител няма да плати неправомерно завишена сметка за ток Хиляди жалби заляха електроразпределителните дружества, установени са технически грешки и ще има компенсации при доказано надвзети суми Съдия за Петьо Еврото и Мартин Нотариуса: Докато не разкрием истината, ще живеем в страх Съдия за Петьо Еврото и Мартин Нотариуса: Докато не разкрием истината, ще живеем в страх  В много тежка конституционна криза сме, защото хора като тях и убития Алексей Петров са брокери на влияние от страна на криминалната или политическата система, каза тя Ще бъде ли ремонтиран един от най-натоварените подлези в Бургас Ще бъде ли ремонтиран един от най-натоварените подлези в Бургас Съоръжението свързва ЦГЧ с ж.к. „Възраждане“ и ежедневно се използва от стотици пешеходци БДЖ вдигна цените с 40 % след приемането на еврото БДЖ вдигна цените с 40 % след приемането на еврото С идването на еврото се появиха и нови тарифи за железопътния превозвач
Взрив и ракети над Дубай след иранска атака срещу ОАЕ Взрив и ракети над Дубай след иранска атака срещу ОАЕ Един цивилен загина в столицата на ОАЕ Абу Даби, където се намира американска военна база Как реагираха световните лидери след нападението на Израел и САЩ срещу Иран Как реагираха световните лидери след нападението на Израел и САЩ срещу Иран Ще унищожим техните ракети и ще сринем ракетната им индустрия до основи, закани се президентът на САЩ Израел нанесе удари по Иран: Тел Авив обяви извънредно положение Израел нанесе удари по Иран: Тел Авив обяви извънредно положение Затворено е въздушното пространство, училищата няма да работят Смятате да пътувате за Гърция за почивните дни? По-добре да се откажете! Смятате да пътувате за Гърция за почивните дни? По-добре да се откажете! 24-часова транспортна стачка блокира страната   Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Вашингтон води интензивни преговори, но напрежението расте и западни държави изтеглят дипломатите си от Техеран Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Тръмп търси сделка с Иран, но не изключва военен сценарий Вашингтон води интензивни преговори, но напрежението расте и западни държави изтеглят дипломатите си от Техеран Ултралуксозно BMW i7 поевтиня със 70 000 евро само за 12 месеца Ултралуксозно BMW i7 поевтиня със 70 000 евро само за 12 месеца Лимузината е натъпкана с екстри и е изминала едва 27 597 километра Украински банкер загина след падане от прозорец в Италия, синът вкарал баща си в капана Украински банкер загина след падане от прозорец в Италия, синът вкарал баща си в капана Накарали жертвата да преведе 250 000 евро в криптовалута Русия забранява филмите без традиционни ценности Русия забранява филмите без традиционни ценности Нови закон, подписан от Путин, ще допуска в страната само патриотични ленти, възхваляващи крепкото семейство и историческата памет  Испания отказа да вкара в затвора мигрант, изнасилил непълнолетна Испания отказа да вкара в затвора мигрант, изнасилил непълнолетна Съдът му отреди само два месеца общественополезен труд 
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за рожденния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от третия етаж...
Виц на деня Виц на деня В чата:
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 55...
- Добре, аз съм със светло яке, ще нося кантар и рулетка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Най-опасната форма на слепота е да вярваш, че твоята перспектива е единствена реалност.." Ницше
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори