Кметът на Българово сам евакуира пътници, бедстващи в електричка на ж.п. гарата в града
Лично закарах последните 4 души на гара Бургас със служебната кола. Най-притеснено беше едно младо момче, което пътуваше за изпит в Свищов, каза кметът Йорданов
26 Януари 2014, Неделя, 16:36 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА Снимки АрхивЗакъсалият пътнически влак е пътувал от Бургас за Карнобат. Той е изтеглен обратно към гара „Дружба“
Кметът на град Българово Йордан Йорданов извозил със служебния си автомобил последните пътници, закъсали с електричка на гарата в града. Авариралият пътнически влак е пътувал от Бургас за Карнобат. Той е изтеглен обратно към гара „Дружба“.
„Решен е проблемът. Получих информация по обяд, че има такъв проблем на гара „Българово”. През това време опесъчавахме пътя”, каза пред Флагман.БГ Йордан Йорданов. Късмет е, че кметът Димитър Николов беше в Българово в този момент, добави той. Влакът беше пътнически и в него пътуваха 13 души, кметът Николов разпореди незабавната им евакуация, каза още Йорданов.
„Изпратихме автобуса на „Бургасбус”, с който разполага общината. Оказа се, че хората са малко, някои се превозиха със коли на познати. Лично закарах последните 4 души на гара Бургас със служебната кола”, каза кметът Йорданов.
Той обясни, че хората трябвало да направят връзка на гара Карнобат. Една от жените, които лично градоначалникът извозил до Бургас, пътувала за Попово, друга – за Горна Оряховица. Най-притеснено беше едно младо момче, което пътуваше за изпит в Свищов, каза Йорданов.
„Времето е ужасно. Имахме проблем с електричеството. В посока Айтос бяха паднали проводници. В момента са отстранени, имаме ток у вода. Ще се наложи обаче ново опесъчаване на пътя”, обясни Йорданов. Обстановката е нормална, подготвени сме за Олимпиадата в Сочи, пошегува се градоначалникът.
В категории:
Бургас
В кръвта на Ивайло Калушев е установен фенобарбитал, токсиколог дава обяснение
Валя Балканска с награда за духовен лидер на Women Leaders Awards 2026
Криза при „Пиленцата от Монако“?
Цакаме китайците със знамето за 3 март
Ардино отново в бедствено положение, мост край Китница прекъсна връзката към шест села
Двама възрастни и дете пострадаха при верижно меле на АМ „Тракия“
ИТН подадоха сигнал срещу новия МВР-шеф заради „Петрохан“
Сняг и навявания на Шипка и Прохода на Републиката, тировете с ограничения край Котел
Река Янтра се покачи с 2 метра във Велико Търново и доближи критично ниво
Сняг и поледици в Северна България, валежите продължават и през нощта
„Другая Украина“ с разкритие за грабежи и отвличания от бойци на „Азов“ при мобилизация
CNN: Руски агенти подготвяли покушение срещу Зеленски от наети жилища до резиденцията му

А сега, прости геьове.
А сега, прости геьове.