Жител на ж.к “Меден рудник”: Траповете пред домовете ни стават все по-дълбоки
13 Декември 2013, Петък, 07:34 ч.
Плащаме големите данъци, но управата на най-добрия град за живеене не обръща внимание на жалбите ни, жалва се бургазлия
Трапове зеят в ж.к. “Меден рудник”. Те са като дупките в душата ни, споделя Тодор Стаматов. В рубриката “Моята новина” на Нова телевизия той изпрати снимки на пътя до блокове 235 и 236 в най-големия бургаски жилищен комплекс и за пореден път призова общинската администрация да се заеме с проблема.
В тази държава само медиите могат да направят нещо, когато хората имат някаква нужда, признава Тодор Стаматов. Той споделя, че се срамува от нашите политици и чиновници заради безхаберието, в което живеят и не се интересуват от нищо.
“Пращам снимки на едни траншеи, през които трябва всеки ден да минаваме или да оставаме вътре (според сезона). Дупките са огромни, пълнят се с вода дори и в сухо време, защото от горната улица има нещо като извор или спукана тръба и постоянно си блика вода. Тя пълни траповете и излиза на главната улица в квартала, където всеки ден минава общественият транспорт, но на никой не му се занимава с проблема. Писахме жалба до общината в комплекса, но така и не получихме отговор, а после се заредиха протестите и никой вече не се занимава с човешките проблеми”, жалва се възмутеният бургазлия.
“Когато си плащаме големите данъци, чиновниците с ръкавелите бързо ни вземат парите с каменните изражения на лицата. Нямаме контейнери за отпадъци, но данъкът си върви, ако не го платиш, те глобяват. Само за моята кола данъкът е 136 лева и за какво? Да си стоя в изкопите на политическата ни система - това е подигравка! Бях няколко години в Лондон не видях и една дупка. След една от зимите, на улицата, където живеех, се отвори една малка и си направих снимка, защото си беше "атракция", но един съсед ми каза, че вече се е обадил на службите и те ще дойдат да я запълнят. Така и стана, пък аз си останах само с буцата тъга в гърлото, която и до ден днешен си стои и се чудя защо изобщо се върнах в нашата пропадаща държава”, коментира Тодор Стаматов.
В категории:
Бургас
БАБХ спря 18 тона опасни фъстъци от Египет
Как немски дрон-камикадзе стана оръжие на апокалипсиса
Цените на едро на повечето зеленчуци намаляват
03/05/2026, Неделя 10:00
0
Почина Алесандро Дзанарди – легенда на Формула 1 и параолимпийски шампион
Задържаха мъж, заподозрян за отравянето на бебешка храна
03/05/2026, Неделя 09:20
0
Пожар погълна къща във Варна
Жълт код за опасност от слана в шест области е обявен за днес
Обрат: Украйна учи Запада как се води модерна война
Дневен хороскоп за 3 май 2026: Внимавайте с парите, обещанията и алкохола!
Кой печели от войните по пътя на коприната? Проф. Витанов: Иран и Китай не може да бъдат победени
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата

P.s. Този, ако отиде да живее във Варна, ще си тегли куршума на втората седмица. Депресат нещастен.