×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Драма в съда: 12-годишно дете разказва за отвличането си в Нова Зеландия


Драма в съда: 12-годишно дете разказва за отвличането си в Нова Зеландия
12-годишният Георги живя една година на островната държава. Детето се промени коренно, забрави за близки и майчин език под влиянието на секти, в които бе въвлечен. Благодарение на новозеландския съд детето бе върнато 16-ти юни м.г.
Тема в развитие
виж още
скрий
01 Октомври 2013, Вторник, 10:38 ч.
Автор: Женя ГАЙТАНДЖИЕВА снимка Архив Флагман

БОС даде ход на делото срещу Гери Ардерн, който изведе малкия Георги Бакалов през летище Бургас, където граничните полицаи даже не се усъмнили

Две години и половина от отвличането на 12-годишния бургазлия Георги Бакалов Бургаска окръжна прокуратура стартира делото срещу похитителя му – биологичния му баща Гери Ардерн от Нова Зеландия. На заседание утре като свидетели ще бъдат призовани малкият Жорко, майка му Петра Бакалова и дядо му – също Георги Бакалов.

Петра Бакалова обаче е изпратила до деловодството молба за прилагане на механизма за международна правна помощ, тъй като не може да присъства. Тя в момента работи в Англия.  Работодателят там приел делото като отсъствие по лични причини, т.е. тя трябва да си намери заместник на работа и да му плати.  

Припомняме, че малкият Георги бе изведен на 26 март 2011 г. през летището в Сарафово без съгласието на майката, с документи, извадени чрез лъжливи данни от новозеландеца. Повече от 24 месеца прокуратурата се бавеше, поради бюрократични процедури по изготвянето на обвинението. Новозеландските власти са отказали да връчат призовката на Гери Аредерн, той ще бъде съден в Бургас задочно. Обвинен по член 142 ал. 2 т. 3 и т. 7. – за отвличане на непълнолетно дете извън границите на страната. Грозят от 7 години затвор.

12-годишният Георги живя една година на островната държава с биологичния си баща. Детето се промени коренно, забрави за близки и майчин език под влиянието на секти, в които бе въвлечен.

Докато българските власти буксуваха с разследването, новозеландските върнаха  на 16-ти юни м.г. момчето след няколко месечна сага в тамошните съдилищата.

Детето вече говори български, ходи в бургаско училище, но е много притеснено за предстоящото заседание. То трябва да си спомни и да разкаже в съдебната зала какво точно е станало след напускането на жилището му в Бургас на 26 март 2011 година.

„Водих го 3 пъти в Окръжния съд, за да се запознае с обстановката, разказва дядото Георги Бакалов-старши.

В разговор с детето преди седмица Георги Бакалов-старши разбрал някои подробности.

Граничният полицай Цвета Христова, допуснала отвличането му през летището в Сарафово, не е говорила нито с детето, нито с Гари - прегледала е паспортите, не е казала нищо и ги пуснала да минат. По закон тя е трябвало да изиска писмено разсерешине от майката, че е съгласна детето да напусне пределите на България. Самият Гари Ардерн в едно от показанията си в съда в Хемилтън твърди същото.

Междувременно в Административен съд в Бургас тече дело срещу граничния полицай Цвета Христова.


В категории: Темида


Женя ГАЙТАНДЖИЕВА Автор
Женя ГАЙТАНДЖИЕВА
3
Коментара
Флагман.БГ Как да се справим с хроничното безсъние Как да се справим с хроничното безсъние 13/06/2026, Събота 21:00 4
Тервел ИЛИЕВ Храни за пречистване на черния дроб Храни за пречистване на черния дроб 13/06/2026, Събота 20:29 0
Тервел ИЛИЕВ Никола Цолов кара България да мечтае Никола Цолов кара България да мечтае 13/06/2026, Събота 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ "Нефтохимик" с много важно попълнение "Нефтохимик" с много важно попълнение 13/06/2026, Събота 18:14 0
Тервел ИЛИЕВ Черноморец с голям трансфер Черноморец с голям трансфер 13/06/2026, Събота 17:30 1
Георги РУСЧЕВ Горивата в България поевтиняват Горивата в България поевтиняват 13/06/2026, Събота 17:00 0
3
Коментара по темата
3.
Гост
04.10.2013 14:20:20
0
0
Освен че се проверява оригинала на пълномощното, също така се и изисква копие от него и се взема от граничния полицай.
2.
Бивш ГП
02.10.2013 09:57:23
0
3
Няма вариант дете да бъде изведено от РБ от единия родител /дори и при разведени родители/ без нотариално заверено пълномощно от другия родител, в което той да даде своето съгласие! Пълномощното задължително се проверява! На Аерогара Бс има папка с имената, адресите, телефоните и номерата на всички нотариуси в РБ и при най-малко съмнение от страна на ГП с едно тел.обаждане се проверява дали има издадено такова пълномощно!
Вие си направете изводите как и по какъв начин детето е напуснало РБ!
1.
ivo
01.10.2013 15:33:51
1
0
zashto imam chustvoto che tova dete iska da e pri bashtasi. I kakvo e tova zaglavie to ne e govorilo v suda.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
"Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" "Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" При едната инициатива наивните даряват и част от средствата изчезват безследно, а при другата – ценностите се превръщат в национален спорт веднъж в годината София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Двамата водачи са откарани по спешност в болница, ранени са тежко В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) Турнирът е благотворителен, 30% от всички събрани такси ще бъдат дарени за успешния старт в професионален и личен план на млади хора от областта Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Патриарх Даниил повежда едното Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Организаторите призоваха последователите си във Фейсбук, ако я искат на сцената, да я тагнат, но все още не са обявили официално дали ще пее утре „Бангаранга“ Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Униформени спряха стотици коли, за да спасят обитателите на „Пода“ от сигурна смърт под гумите на туристите Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“
София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата" Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Хокни е признат като един от най-значимите творци на XX и XXI век ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Киев постави ултиматум пред съюзниците за огромни нови траншове, преди Москва да е прегрупирала силите си 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори