×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Никой не иска парцела в Морската градина, където Ваклин Стойновски щеше да строи небостъргач


Никой не иска парцела в Морската градина, където Ваклин Стойновски щеше да строи небостъргач
На това място Ваклин Стойновски планираше да вдигне небостъргач с височина 135 м и разгъната площ 35 хил. кв.м. Инвестицията трябваше да бъде реализирана до 2010 г., а стойността й се оценяваше на 200 млн. евро
23 Август 2013, Петък, 12:02 ч.
Автор: Флагман.БГ Снимка Архив и ЧСИ Станимира Николова

Първият търг пропадна, заради липса на кандидати, правят втори през октомври

Прословутият парцел от 1,1 дка в Морската градина в Бургас, където Ваклин Стойновски щеше да строи небостъргач, а в момента е паркинг, се продава за втори път от „Българо-американската кредитна банка”. На първия търг, обявен от частния съдебен изпълнител Станимира Николова,  кандидати не се явиха. Длъжници по изпълнителното дело делото са три дружества – Билдингс Къмпани ЕООД, Онтайм Дистрибюшън енд лоджистикс, Мултипак ПЧПК и едно физическо лице – Ваклин Стойновски, някогашен инициатор на мащабното строителство, става ясно от обявлението / вижте интервю с Ваклин Стойновски/.

Причина за продажбата е необслужван кредит, обезпечен с три ипотеки върху имота, на обща стойност 5.5 млн. евро.

Сумата обаче едва ли ще бъде погасена с продажбата на терена, тъй като търгът на частният съдебен изпълнител тръгва при начална цена от 1191948.00 лв.

Кандидатите за парцела могат да подават оферти в стандартния едномесечен срок, а отварянето им е насрочено за 9 октомври т.г.  в Районния съд в Бургас.


Ето така трябваше да изглежда небостъргача в Морската градина

Припомняме, че продаваният парцел е мястото на бившия ресторант "Воденицата" в морската градина на Бургас, където преди години трябваше да се издигне 135-метров небостъргач с

с разгъната площ 35 хил. кв.м. Инвестицията трябваше да бъде реализирана до 2010 г., а стойността й се оценяваше на 200 млн. евро.

Случаят придоби скандална известност, тъй като заради новото строителство бе съборена сградата на ресторанта – реплика на прочутата Ефендиева къща в Малко Търново. А самият имот се намира на 70 метра от морския бряг, в сърцето на парк "Езерото".

За изграждането на къщата още през 1969 г. теренът е бил обособен като строителен парцел с паркинг до него. С такъв статут той бе продаден през 2004 г. от Министерството на културата на фирмите "Куул плейс" и "Асет лизинг" на Ваклин Стойновски за 240 хил. лв.

Година по-късно промяна в подробния устройствен план на морската градина с подписа на тогавашния заместник-министър на регионалното развитие Савин Ковачев и с одобрението на местния общински съвет позволи на Ваклин Стойновски да вдигне на парцела многоетажната сграда с височина 154 м и разгъната площ 35 хил. кв.м. Инвестицията трябваше да бъде реализирана до 2010 г., а стойността й се оценяваше на 200 млн. евро.

Първата копка бе планирана за лятото на 2006 г. До нея обаче не се стигна и в момента теренът продължава да се ползва като паркинг от плажуващите. Междувременно той е използван и като обезпечение за финансиране на други инвестиционни проекти със заемен ресурс от БАКБ.


В категории: Бизнес


Показа Анди (СНИМКА)
Показа Анди (СНИМКА) 15/06/2025, Неделя 21:20 0
Най-влюбчивите зодии са...
Най-влюбчивите зодии са... 15/06/2025, Неделя 20:00 0
13
Коментара по темата
13.
*********
01.06.2025 09:51:04
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
Дедо Фантастико
14.10.2015 12:41:46
1
1
Дори и ромите са по-свестни от Стойновски.
11.
Дедо Фантастико
14.10.2015 12:39:00
1
1
Изглежда толкова жалко!
10.
Дедо Фантастико
14.10.2015 12:37:23
1
1
Ако тва за църквата е верно,тоя е слуга на ДЯВОЛА!А пък тва место,дето беше Воденицата прилича на некоя обществена тоалетна!Плача,като го гледам!
9.
До 8
30.05.2014 19:29:31
1
3
Боклук? Ваклин??? Който те храни няколко години? Само да попитам Нат съкратено от Натали ли е?! Защото ако си ти, да вземеш да замълчиш. Защото точно заради парите му се навира и му диша прашеца. Заради пари си ду..ла на целия град, а и за без пари само за два комплимента половината ми съдружници те е..ха. Така че скъпа Нат, трай си при грудовския балък защото целия град те знае и никой вече нищо няма да ти даде на сбръчканата физиономия.
8.
Нат
24.08.2013 08:09:14
2
13
Няма друг такъв боклук в Бургас, като тоя педераст. От където е минал, след себе си оставя само кръв, помиярщини и поразии.Уби съдружника си и комунистите го отърваха от затвора, друса се като за световно и по заведенията си разпространява белия прашец вместо захар за кафето.Заради престъпната концесия на паркинга се срутват три знакови за Бургас сгради - величествения храм "Св.Св.Кирил и Методий", Филхармонията и училището, построени някога от дарителството на родолюбиви българи. Това келеменце долно трябва да му се връчи титлата Рушителят на Бургас, защото за 8 години успя да срине емблематичните сгради на града, с които бургазлии се гордееха. Мръсна долна подлога на червените престъпници.
7.
!!!
23.08.2013 18:04:36
0
6
Станимира Николова е престъпник, нарочно е завишила цената зада останат кредиторите с празни ръце
6.
;)
23.08.2013 15:34:15
0
8
Някои имаме много ясна идея, ти влюбена девойка ли си?
5.
Годо
23.08.2013 14:34:49
14
5
Коментиращите тук нямате идея кой е Ваклин и какъв човек е! Много е лесно да нареждаш всичко и всеки, особено когато собственият ти живот е бъркотия!
4.
VEDNAGA
23.08.2013 13:03:59
6
4
SHTO BE NARODA SI GO ISKA, TO I BEZ TOVA SI E NEGOV. SHTE STANE OSHTE PO ZELENO I KRASIVO V GRADINATA. PRIMERNO MOJE DA SE NAPRAVI EDNO EZERO S LILII.
3.
читател
23.08.2013 12:31:47
2
15
Ваклин Стойновски = Мултигруп
Мафията ви клати, мили ми бургаски адидасчета! От години, всеки ден, всеки час!
2.
дан
23.08.2013 12:27:55
2
21
това е поредната грандиозна простотия на този измамник, но за пореден път ще пропуснат да го бутнат в затвора
1.
торо-боро
23.08.2013 12:23:21
2
28
Вакла червена номенклатура,клатена-недоклатена,кандидат няколко пъти за кмет на Бургас!Това място ще стои като паметник на безхаберието,неосъществената далавера на ваклото агне Стойновски!..Реплики....Ко?Не!!...Стойновски-това е млад меринджей,само че не от ромски произход!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? „Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? Има още няколко седмици за приемането на нови песни, а причината може да е творческа суша Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Чудо невиждано стана тази пролет - за първи път акацията не цъфна, а това е страшно знамение, защото от нея се прави най-пивката огнена вода От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни . Експресът "Чайка" още през 70-те минаваше това разстояние по-бързо В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! Ресторантьори сигнализираха, че е невъзможно питието да струва 2 лева Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето
Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Пилотът е паднал от кошницата и краката му са се оплели във въже Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас" Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Трима загинали и 125 ранени при последните атаки по израелските градове Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Иран няма да промени позицията си по ядреното си досие и няма да преговаря, докато израелските атаки продължават Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Акцент ще бъде поставен върху процеса на присъединяване на България към еврозоната Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, съобщи премиерът Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино
Томислав Дончев Томислав Дончев Влизането в Еврозоната да не би да е градушка или друго стихийно бедствие Виц на деня Виц на деня - Да ти се похваля, купих си крокодил и го гледам на вилата.
- Съседите не реагират ли?
- Кви съседи?
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За разлика от мъжa жената е готова с изводите още преди началото на разговора.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори