×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Почетният консул Тонко Фотев - “Дъга над морето” показа света на руския език и култура


Почетният консул Тонко Фотев - “Дъга над морето” показа света на руския език и култура
Конкурсът по изкуства "В света на руския език и култура" приключи
03 Юли 2013, Сряда, 12:53 ч.
Автор: Мария ХРИСТОВА

Три дни като се разстели красотата на руската реч, изяществото на танца, песента и театъра

Приключи Конкурсът по изкуствата “В света на руския език и култура”, който се провежда на руски език и е част от Националния фестивал на рускоезичното изкуство “Дъга над морето”- Бургас 2013. Той бе организиран от Арт Център „Компас”, със съдействието на Община Бургас и под патронажа на Почетния консул на Русия Тонко Фотев. Фестивалът е частично финансиран от Фонд “Руский мир”.

Преди началото на конкурсната програма бе проведен семинар “Обучение, затвърждаване и усъвършенстване на руския език чрез участие в художествени състави и сценични изяви. Мотивация. Методи и форми на работа“ с преподаватели по руски език от цяла България. Лекторът проф. Неля Иванова сподели, че целта на този форум е не само да се провери как децата усвояват руския език, но и как са изградили своята емоционална съпричастност, какво им е донесъл досегът до руската култура и изкуство, които са необятни.

В първите два конкурсни дни се представиха ученици и студенти, разделени на две възрастови групи – до 14 и от 14-18 години, а третият бе за участници над 18 години, каза Тонко Фотев.

Първата вечер бе посветена на руския бит и култура. Дамите от клуб “Русь” Бургас - един от партньорите на Арт Център „Компас” в този проект,  показаха изложба на изключително ценни, самобитни етнографски предмети. Председателката на клуба Татяна Липова със своето типично сладкодумие омагьоса посетителите и ги върна във времето – разказа как се плете от най-финна вълна най-нежен шал, който да мине през пръстен, как се изработват матрьошките, какво е руски самовар…

Всеизвестно е руско гостоприемство, затова и гостите бяха поканеви с хляб и сол да се насладят на богатството на руската кухня, каза Тонко Фотев.

Три дни като Дъга над морето над Бургас се разстели красотата на руската реч, изяществото на танца, песента, театъра. Демонстрирайки таланта си на сцената на НХК над 120 участника от цялата страна показаха по безспорен начин своя талант и любовта си към руското изкуство и култура. И бяха възнаградени според таланта си от журито на конкурса, с председател проф. Неля Иванова.


В категории: Бургас


Коментари
Флагман.БГ Карнобатлия с голям гаф зад волана Карнобатлия с голям гаф зад волана 18/06/2025, Сряда 09:33 0
Ден на траур в Киев
Ден на траур в Киев 18/06/2025, Сряда 09:21 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Карнобатлия с голям гаф зад волана Карнобатлия с голям гаф зад волана Отново кара пиян Земетресение люшна "Житницата на България" Земетресение люшна "Житницата на България" За щастие трусът е лек Любопитно събитие в Бургас Любопитно събитие в Бургас Инициативата обхваща страната, мероприятия ще се проведат и в други големи градове Три каравани станаха на пепел в Бургаско Три каравани станаха на пепел в Бургаско Няма пострадали хора 56 хиляди млади българи ще показват знания 56 хиляди млади българи ще показват знания Ще се проведе матура по БЕЛ Поличбите за днес гласят... Поличбите за днес гласят... Ето какво Областният управител присъства на откриването на нов тракийски клуб Областният управител присъства на откриването на нов тракийски клуб Събитието стана в село Маринка България евакуира 148 души, сред които много чужденци България евакуира 148 души, сред които много чужденци Групата напусна Израел Предимно слънчево по Черноморието Предимно слънчево по Черноморието Ето прогнозата за времето Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Не е възпитателно да разрушиш нещо, създадено с много усилия, смъмри го Васил Димитров с отворено писмо до медиите 
Иранският аятолах с първо изявление след огромния конфликт! От Вашингтон и Техеран с гръмки твърдения Иранският аятолах с първо изявление след огромния конфликт! От Вашингтон и Техеран с гръмки твърдения Али Хаменей предрича триумф за страната си Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Момчето е било принудено да проституира Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие От американското разузнаване днес признаха, че няма информация Техеран да „върви“ в тази посока, каза Мартин Табаков Туристи се стреснаха от акули в... Туристи се стреснаха от акули в... Турция Тръмп: Контролираме небето над Иран Тръмп: Контролираме небето над Иран От Белия дом: Никой не го прави по-добре от добрите стари Съединени американски щати Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже Карлеуша е влюбена Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Прие ги в Овалния кабинет, за да ги поздрави Парите не са всичко Парите не са всичко Оклахома има скромен бюджет за НБА, но отлична организация Владимир Путин ще посрещне... Владимир Путин ще посрещне... Президентът на Русия ще говори с лидера на Индонезия при визита на Субианто в РФ Жестока трагедия в Китай Жестока трагедия в Китай При експлозия починаха най-малко 9 работници
Кристин Лагард, ЕЦБ Кристин Лагард, ЕЦБ Назрял е моментът за глобално евро Виц на деня Виц на деня - Господине, вдигнете си ципа на панталона, че ще ви излети "птичето"!
- Спокойно, ще се върне! Нали "яйцата" му са тук...
Виц на деня Виц на деня - Рангеле, кое ти допада най-много в мен?
- Ракията на баща ти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Хората, които пият, са много по-щедри от трезвениците."
КАТ
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори