Бургаският предприемач Веско Лефтеров остана без скъпарския си ресторант в луксозния хотел „The Cliff” в Обзор
Пореден имот на бургаския строителен предприемач Веско Лефтеров, шеф на компанията „ТВЛ Груп”, излезе на публична продан. Скъпарският ресторант в най-оборотния му хотел „The Cliff” в Обзор се продава от частния съдебен изпълнител Делян Николов. Взискател по изпълнителното дело срещу бургаския строител е „Райфайзенбанк”. Имотът има вписана възбрана и от ЦКБ АД.
Хотелът се намира в най-тузарските, все още незастроени местности в Обзор, близо до брега на морето. На метри е от луксозния детски лагер „Чавдар” и петзвездните хотели на руски инвеститори. Преди няколко месеца Веско Лефтеров обявил целия си хотел за продан в местни агенции. Цената била 7 милиона евро, купувачи обаче не се явили. Според местни брокери и туроператори в момента хотел „The Cliff” работи на пълни обороти, пълен е за цялото лято.
Ресторантът в хотел „The Cliff”. Снимка ЧСИ Делян Николов
Преди година Делян Николов продаваше 8 апартамента в хотела, всеки от тях на стойност 130 000 лева. Ресторантът в „The Cliff” е над 300 квадратни метри. Първоначалната търгова цена е 313050 лева.
Припомняме, че на търг бяха обявени и официалния офис на Лефтеров на бургаската улица ."Сливница" № 31. Имотът се предлагаше за 200 000 лева.
През декември 2011 г на публична продажба излезе и четиризвездният хотел „Плаза” в Бургас, който се намира на централната улица „Богориди” и също е на Лефтеров. Търгът обаче се провали и до сделка не се стигна.
Задлъжнелият собственик реновира през 2004 година 90-годишната сграда като я превърна в елегантен хотел. Търгът на „Плаза” също се организираше от Делян Николов. Първоначалната цена беше 1 515 000 лева.
Думите на Азис за Фреди Меркюри предизвикаха буря: Той е един шизофреник, който подскача, вика и крещи
Ограничават активната лента в тунел „Витиня“ към Варна
В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран
Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати
Извънредно! Млада бургазлийка не можа да вземе завоя, обърна колата на кръговото за „Меден рудник“
Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС
Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години
ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС
Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза
Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект
Бургас събира арменски и български компании на изложението „Произведено от арменци“
Допаминовият декор, който променя не само дома, но и настроението
