Маскирани опожариха две коли на EVN, недоволството срещу монополиста расте
Дружеството остро осъжда подпалването и го определя като акт на посегателство срещу обществения ред
Недоволството срещу високите сметки за ток започва да излиза извън контрол и от мирни протести преминава към палежи на коли. Два служебни автомобила бяха подпалени снощи, малко след полунощ, в Пловдив, пред централата на дружеството. То светкавично разпространи становище, в което изразява острото си възмущение и осъжда вандалския акт. Двата автомобила са подпалени от маскирани лица. Записите от охранителните камери вече са предоставени на органите на полицията като дружеството оказва пълно съдействие на разследващите органи за бързото установяване на обстоятелствата, допълват от дружеството.
‘’Тази нощ вандалският акт беше насочен не само срещу собственост на дружеството, но и срещу всички наши сътрудници в цяла Югоизточна България, които са отговорни за осигуряване на качествено снабдяване и обслужване на над 1.5 млн. клиенти. Този акт на практика постави под заплаха живота и на всеки, който би могъл да се намира наблизо по време на извършването му, на пожарникарите, които трябваше да изгасят огъня, на служителите на полицията, които осигуряваха мястото след това. Това е акт, извършен в центъра на втория по големина град в България, близо до детска градина от маскирани и очевидно добре организирани лица, което ние остро осъждаме’’ заяви Йорг Золфелнер, председател на управителния съвет на EVN България.
‘’Искаме да благодарим за професионалната намеса на пожарникарите, които локализираха и погасиха пожара по начин, който да не доведе до повече поражения и последици в центъра на гр. Пловдив’’, добави г-н Золфелнер.
Притеснително: Второ земетресение до Благоевград
НАП с ударни проверки: Всеки десети търговец е в нарушение
Пенсионирането става все по-трудно: нови условия от 2026 г. за възраст и стаж
Дете загуби ръката си на Нова година след жесток инцидент
Легенда във футбола се разболя тежко
Земетресение от 3,7 по Рихтер в страната
Фойерверки убиха трима и запалиха църква
Стотици влязоха в морето за старт на новата година, ето къде не ги е страх от ледените води
Избяга виновник за трагедията с Антъни Джошуа
Почина емблематична жена
Измериха минус 11 градуса в роден град
Отровна синя пепелянка ухапа жена, след като избяга от домашния терариум
