×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бизнескласа за социално слаби? Моля, заповядайте!


02 Октомври 2012, Вторник, 15:41 ч.
Автор: Веселин ВАСИЛЕВ

Не е луд, който яде зелника, а който му го дава, е казал народът

Когато мутра кара бизнескласа „Мерцедес“ или „БМВ“, а се води безработен, това се казва укриване на доходи, т.е. на пари. Когато социално слаб лети с бизнескласа в самолета, за да си вземе по-бързо помощите, това вече се казва пилеене на пари. Но не свои, а чужди.

Мога да разбера хората, които по една или друга причина са загубили работата си – фирмата, в която са били назначени, е фалирала или поради кризата собственикът се е принудил да направи съкращения. Те трябва да получават социални помощи, докато си намерят нова работа. Но не съм съгласен ценен обществен ресурс да се хаби са „подпомагане“ на хора, които не са изкарали и ден в училище, по тази причина са неграмотни, некфалифицирани и пожизнено безработни, понеже нищо не могат да работят. Затова се отдават на безконтролно размножаване и  се чудят как да източват социалната система. Така обществото, вместо да инвестира в образование, в здравеопазване, инфраструктура, благоустрояване, иновации и т.н., които да осигуряват прогрес на нацията, инвестира в изхранване и плодене на безполезни за държавата елементи, които стават все повече и повече, изсмукват все повече пари от бюджета и не просто пречат на държавата да се развива, а направо я дърпат към дъното.

Тази псевдо социална политика винаги ме е учудвала, защото обикновено пари се харчат за решаване на проблемите, а не за създаването на нови. Аз лично смятам, че на този тип хора може да се дават пари, но за да не се размножават, а не обратното.

Сега е модерно да се четат разни китайски философи – Лао Дзъ, Сун Дзъ и други дзъта. А има една поредица, която съдържа много повече мъдрост и тя се казва „Български народни пословици и поговорки“. Там, между другото, пише: „Не е луд, който яде зелника. Луд е, който му го дава“!




Веселин ВАСИЛЕВ Автор
Веселин ВАСИЛЕВ
6
Коментара
Флагман.БГ Как да се справим с хроничното безсъние Как да се справим с хроничното безсъние 13/06/2026, Събота 21:00 4
Тервел ИЛИЕВ Храни за пречистване на черния дроб Храни за пречистване на черния дроб 13/06/2026, Събота 20:29 0
Тервел ИЛИЕВ Никола Цолов кара България да мечтае Никола Цолов кара България да мечтае 13/06/2026, Събота 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ "Нефтохимик" с много важно попълнение "Нефтохимик" с много важно попълнение 13/06/2026, Събота 18:14 0
Тервел ИЛИЕВ Черноморец с голям трансфер Черноморец с голям трансфер 13/06/2026, Събота 17:30 1
Георги РУСЧЕВ Горивата в България поевтиняват Горивата в България поевтиняват 13/06/2026, Събота 17:00 0
6
Коментара по темата
6.
Монологов
05.10.2012 09:35:00
0
3
Няма нищо чудно, че управляващите задълбочават проблема, тъй като за тях това е добро решение. 1. "Народното недоволство" се насочва там, където им е удобно 2. Умножават тези, които гласуват за този, за който им се плати 3. Неграмотните и невежите се управляват с тояга и морков. Хайде стига толкова - който може да мисли и сам ще си стигне до изводите. Като гледам коментарите, които са меко казано "off topic" - силно се съмнявам в умението на четящите тази статия да мислят. А сега сложете си минусчетата за здраве и денят Ви ще се изпълни със смисъл!
5.
115
03.10.2012 20:06:39
3
3
До Веселин Василев!За съжаление г-н Василев вие имате проблем в тълкуването си за хората и би трябвало да се постараете да научите как и по какъв начин се уважават хората в наистина по-демократичните страни като Испания! Когато се водят испански граждани и не работят,независимо ,че са напуснали работа или не им харесва работата,която им предлагат,след като са безработни си получават социални осигуровки докато те си решат!Така е в почти всички демократични западни страни!Там хората са си извоювали права!
4.
Айде сега
03.10.2012 20:04:36
0
2
Весо,ти когато даде автомобила си на Доскачаров и той я потроши,ти ли си лудия!? Май да...
3.
критичен
03.10.2012 15:56:52
0
2
А НОРМАЛНО ЛИ Е ПРИ 300 ЛЕВА ЗАПЛАТА ОСИГУРОВКАТА ДА Е 130 ЛЕВА
2.
trol
03.10.2012 12:51:38
3
2
Кво се натискате тука на минусите.. Ми уредена държава е Испания, за разлика от ?ългария. Там всеки е човек. А тук журналистчета някакви си позволяват да пишат подобни неща... Голям абсурд просто.
1.
trol
03.10.2012 10:09:20
4
3
В Испания хората имат права, независимо дали са цигани, с или без образование и т.н. Там законите се спазват и щом си работил определен период, а след това си останал без работа поради съкращение или фалиране на фирмата, получаваш възнаграждение. Някакъв проблем ли имате Бесове? И между другото това обезщетение не е от милиони. Най-високото е около 800 евро на месец. Та надали от тях е забогатял човекът.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
"Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" "Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" При едната инициатива наивните даряват и част от средствата изчезват безследно, а при другата – ценностите се превръщат в национален спорт веднъж в годината София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Двамата водачи са откарани по спешност в болница, ранени са тежко В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) Турнирът е благотворителен, 30% от всички събрани такси ще бъдат дарени за успешния старт в професионален и личен план на млади хора от областта Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Патриарх Даниил повежда едното Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Организаторите призоваха последователите си във Фейсбук, ако я искат на сцената, да я тагнат, но все още не са обявили официално дали ще пее утре „Бангаранга“ Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Униформени спряха стотици коли, за да спасят обитателите на „Пода“ от сигурна смърт под гумите на туристите Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“
София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата" Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Хокни е признат като един от най-значимите творци на XX и XXI век ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Киев постави ултиматум пред съюзниците за огромни нови траншове, преди Москва да е прегрупирала силите си 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори