Червено Камено става европейски град след Нова година
Ключов инфраструктурен проект на стойност 3 413 977.33 лв. започна в Камено днес. Средствата са привлечени по Оперативна програма „Регионално развитие” и ще бъдат инвестирани в благоустройство, озеленяване и рехабилитация на десет градски зони.
Парите от европейския фонд са общо 2 897 290.73 лв, съфинансирането от държавния бюджет е 340 344.08 лв, а средствата от общинския бюджет са 170 942.52 лв.
Благоустройството ще обхване ул. „Осовобождение“, ул. „Александър Стамболийски“, ул. „Царевец“, ул. „Христо Ботев“, ул. „Републиканска“, ул. „Толбухин“, ул. „Михаил Герджиков“ и централната зона за отдих, включваща стария градски парк.
До 3.01.2013 год., за когато е предвиден финал на проекта, ще бъдат поставени 7343 м. нови улични бордюри и 9954.5 м. градински бордюри.
Благодарение на внушителните инвестиции в градската инфраструктура ще бъдат подновени и 22 184 кв. м. тротоарни настилки, а преасфалтираните настилки ще са общо 37 177 кв. м.
Проектът отделя ресурси и са поставянето на 94 нови осветителни тела в централната градска част.
За постигане на високи екологични показатели на градската среда ще бъдат обновени 29 863 кв. м. зелени площи и засадени нови 915 дръвчета и храсти.
За първата копка в Камено пристигна и областният управител Константин Гребенаров |
При започването на ремонтно-възстановителните дейности кметът на община Камено Стефан Бонев обеща на своите съграждани да работи в следващия програмен период за привличане на средства за благоустрояване на всички градски зони.
Преди старта на проекта, на стопански начала и със свои сили, управата на Камено успя да подмени старата канализация и сега обновяването на повърхността ще е надеждно и трайно.
За церемонията днес Стефан Бонев бе поканил и областния управител на Бургас Константин Гребенаров.
Очаква се нов ръст на цените на бензина и дизела заради напрежението в Близкия изток
Една година от трагедията в дискотека Пулс
60-годишен шофира с 2,76 промила алкохол в Бургаско
Активисти започнаха акция Робин Худ с кражби на храна от магазини във Великобритания
Млади бандити ограбиха жена в градския парк на Каблешково
Водката в Русия поскъпна рекордно през 2026 година
Баница със сирене за начинаещи
Среднощен вандализъм: Mъж наряза гумите на 36 автомобила и стреля по жена в карловското село Иганово
Земетресение с магнитуд 4.7 разтърси района край Крит
Сметка за вода от 840 евро разтресе блок в "Младост" 1
Слънчево време на 16 март - вижте кой празнува имен ден
Дневен хороскоп за 16 март 2026: Златен шанс за Рибите

За церемонията днес Стефан Бонев бе поканил и областния управител на Бургас Константин Гребенаров.