×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Молдова официално започна преговори за присъединяване към Европейския съюз
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже


16 Юни 2026, Вторник, 20:00 ч.
Автор: Тервел ИЛИЕВ

Жестокото посегателство стана в Швеция

61-годишен швед беше осъден на четири години и пет месеца затвор за това, че е принуждавал съпругата си да предоставя сексуални услуги на повече от 120 мъже.

Съдът установи, че той я е контролирал изцяло чрез заплахи за насилие и камери за видеонаблюдение. Мъжът е признат за виновен за престъпления, сред които опит за изнасилване, сводничество при утежняващи обстоятелства, нанасяне на телесна повреда и заплахи, след съдебен процес в Херньосанд, на източното крайбрежие на Швеция.

Във Франция: Сексът без изрично съгласие е изнасилване

Магистратите осъдиха и още 28 мъже за купуване на сексуални услуги.

Случаят привлече сериозно международно внимание и беше сравнен от мнозина със скандала с Доминик Пелико във Франция, за когото беше доказано, че е упоявал тогавашната си съпруга Жизел и е позволявал на десетки непознати мъже да я изнасилват в продължение на девет години, предава ББС.

Задържаха четирима в Нидерландия за упояване и сексуално насилие на техни познати жени

Мъжът от шведската провинция Онгерманланд категорично отричаше да е извършил нещо нередно и пред съда твърдеше, че само е помагал за организирането на срещи по взаимно съгласие. Съдът обаче застана на страната на прокуратурата, преценявайки, че той е "експлоатирал безмилостно" жената. Самоличността на нито един от двамата не се съобщава публично.

Хронология на системния тормоз

Според прокуратурата мъжът е започнал да принуждава съпругата си да прави секс срещу заплащане с клиенти, които пътували до тяхната изолирана ферма в Крамфорс от цялата страна, през 2022 г. Кошмарът е спрял едва когато тя е успяла да го докладва в полицията през октомври 2025 г.

За да я държи в подчинение, той я е упоявал с наркотици, възползвал се е от пълната изолираност на дома им в Източна Швеция, ограничил е до минимум социалните ѝ контакти и е инсталирал камери за наблюдение в къщата, които понякога са улавяли самите сексуални актове.

Пред съда прокурорите разкриха, че той я е заплашвал, че ще я убие, ще я залее с бензин и ще я запали, както и че ще отреже пръстите ѝ.

Жената е знаела много добре разположението на охранителните камери в къщата. Според обществената медия SVT, тя е изчакала удобен момент и е използвала "сляпо петно" - зона извън обхвата на обективите, за да избяга от имота и да се обади в полицията.

Мотивите на съда

Съдът установи, че мъжът е "повлиял и подтикнал съпругата си да извършва сексуални актове със себе си, да ги излъчва онлайн, да приема допълнителни секусиални посегателства и да се опитва да накара съседи и клиенти да правят секс с нея", се казва в решението, обявено във вторник. В него се посочва още, че в много случаи това е ставало чрез "продължителен натиск и натякване, придружени с обиден и снизходителен език".

Магистратите потвърдиха, че именно съпругът е поел инициативата да започне да продава сексуалните ѝ услуги и е ръководил почти изцяло черния бизнес.

Въпреки това съдът отхвърли осем от обвиненията в изнасилване, тъй като не можа да установи категорично дали участието ѝ във всеки конкретен случай е било против волята ѝ, а при едно от обвиненията не се доказа какви точно сексуални действия са били извършени.

  • Контекст: Според правозащитни организации, по шведското законодателство обвинения в изнасилване могат да бъдат повдигнати за сексуални посегателства, при които тежестта на нарушението е съизмерима по сериозност със сексуален акт.

Съдът призна мъжа за виновен по едно обвинение за опит за изнасилване, но отхвърли три други подобни обвинения. Освен ефективната присъда лишаване от свобода, той е осъден да плати на жената обезщетение в размер на 200 000 шведски крони - около 15 900 британски лири.

Какво се случва с клиентите?

Въпреки че шведските власти идентифицираха общо 120 мъже, възползвали се от сексуалните услуги, които съпругът е предлагал, само 29 от тях получиха официални обвинения по случая.

Повечето от клиентите са отрекли вината си по време на разследването, заявявайки, че или не са имали сексуални отношения с жената, или не са плащали за това.

Съдът обаче призна 28 от тях за виновни за общо закупуване на 56 сексуални услуги. Двама от мъжете получиха ефективни присъди затвор, докато останалите се разминаха с условни присъди или пробация.


В категории: Разследване


Тервел ИЛИЕВ Автор
Тервел ИЛИЕВ
Коментари
Тервел ИЛИЕВ Защо Gen Z плаща за тишина Защо Gen Z плаща за тишина 16/06/2026, Вторник 18:20 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Спирането на парите на тези, които съществуват само заради собствения си бизнесплан, е спешна политика, а не разказа, че някой взимал голяма заплата, за да може в кръчмата да го псуват, каза той Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Той упрекна бившият премиер Кирил Петков, че е предал националните ни интереси като е обяснявал в Скопие, че въпреки рамковата позиция, да ги пусне в ЕС Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Какво мислят участниците в "София Прайд" - за възможността да имат деца и "тежко скучните" от Парада на семейството Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Докато местните миряни се готвят за протест в неделната сутрин, Сливенската епархия обяви, че няма да се огъне пред никакъв обществен натиск „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Заради инцидента дясната лента за движение е блокирана Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Община Руен с нова крачка към модерна селищна среда България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Водачът е тестван за алкохол и наркотици - пробите са отрицателни Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Мария Петрова застава начело на ведомството след серия от административни промени в региона
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори