ДНСК уточни: Строителството в "незаконния град" е започнало през ноември 2023 година
Строителният контрол започна усилена проверка на всички издадени удостоверения за търпимост в цялата община Варна
Строителството в "незаконния град" край Варна е започнало през ноември 2023 г. Проверка в "Баба Алино" е извършена през юни на 2024 г., тогава там е имало 20-тина сгради, съобщи началникът на ДНСК Георги Даракчиев по бТВ. 80 сгради са построени за две години - от 2024 до сега, уточни той.
Сигналите в строителния контрол са постъпвали от икономическа полиция и граждани.
Удостоверения за търпимост са издават само на сгради, построени до март 2001 година. Но това не става на основата само на декларация, трябва да се извършат проверки за устройствения план, да се установи на място кога са строени сградите и други., допълни шефът на ДНСК.
Поставиха 10-дневен срок за премахване на огражденията в "Баба Алино"
Той подчерта, че няма как сградите, вдигнати в Баба Алино, да получат удостоверение за търпимост, което не узаконява имотите, но им дава защита от събаряне. Около 20 сгради в незаконния град имат удостоверение за търпимост, уточни Даракчиев.
Всички сгради в "Баба Алино" са незаконни, категоричен е Даракчиев.
ДНСК започва проверка на всички издадени удостоверения за търпимост в цялата община Варна. Целта е да се установи дали е практика в региона да се издават такива документи или случаят "с незаконния град" е изолиран.
Община Варна подготвя заповеди за събаряне на незаконен жилищен комплекс край "Златни пясъци"
Той допълни, че за сградите в комплекса трябва да бъдат издадени заповеди за спиране на строителството, последвани от процедури по премахване.
„Тези заповеди подлежат на съдебно обжалване и едва след влизането им в сила може да се пристъпи към събаряне на сградите“, уточни временно изпълняващият длъжността началник на ДНСК.
Две деца в "Пирогов" след кошмар с ел. тротинетка
Космически тузар: Знаете ли колко милиона прибира Роналдо на година
Сладкарско съвършенство: Тайните на копринено гладкия крем карамел
Две деца в "Пирогов" след кошмар с ел. тротинетка
12/06/2026, Петък 20:40
1
Зловеща легенда: Древна мумия, потопила "Титаник"
Млад баща вилня в болница
Варненски рибари уловиха и пуснаха 280-сантиметрово "чудовище"
Ефективно почистване: Трикът с лед, който премахва залепнала дъвка от всяка тъкан
Какво похапва Хари Кейн, за да е в супер форма
Зам. областният управител на Бургас Георги Маджаров: Инцидентите с тротинетки изискват незабавни мерки
Шестима се борят за кметския пост на "Средец"
„Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта
Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас

видяхме.
Страшна промяна, няма що!
А '' кокорчо'' къде изчезна, защо нищо не казва....2@@
Трябваше да обвинят всички, че не са им узаконили подкупите взети от украта... А, че Коцев почти цяла година го развяваха като парцал из арестите, това не е важно, през това време са галили по главичката украйнеца да строи .
Не ми се мисли какво ще излезе в Бургас, като се махне "гордостта" на гробаджии и автото..а тук играха заедно с две светила още Ментата и хотелиера почетен консул на Украйна...
Абсурдно е, че Коцев все още е кмет и не подава оставка. Но още по-абсурдно е поведението на партийните активисти и журналистите от ПП-ДБ.
За тях незаконният украински град не е проблем. Унищожаването на вековна гора не е проблем. Въоръжените украинци, които перат пари, въртят трафик на наркотици и хора не са проблем. Украинска посланичка, която помага на бандитите, не е проблем. Тоталното покровителство от страна на общината и държавата над пълното украинско беззаконие не е проблем. Сто и четири незаконни блока и къщи за стотици милиони, построени с очевидна корупция, не са проблем.
"Никодиме, правилният въпрос е Кой Кмет е управлявал по това време?" -, това не се решава на общинско ниво.
всяко ресто в евро ме докарва до оргазъм.
Повтарям „Чий е Крим?“ с неистов ентусиазъм,
отговорът на Москва ми докарва нервен спазъм.
От въпроса „Чия е Варна?“ се крия като партизанин,
грабя, лъжа, застроявам, правя се и на стопанин.
Благо ми е на душата, как продадох си земята,
за чужда кауза, за чуждо знаме, майната ѝ на раята.
За една добра заплата, предадох си страната.
Вярвам в Зеля, Оля и Ермак, вея еничарски байрак.
Кой служебен кабинет управляваше по това време, м?