Община Айтос със светкавична реакция за боядисания в цветовете на трибагреника Орел
Промяната предизвика широк обществен дебат, дори разбуни духовете в града
Емблемата на Айтос – статуята на Орела – предизвика бурни реакции в града, след като бе оцветен в бяло, зелено и червено. Новата визия веднага привлече внимание, като едни видяха патриотичен жест, а други – посегателство върху символа на града.
Орелът на Айтос стана трибагреник и разбуни града
Община Айтос реагира светкавично. Оттам съобщиха за Флагман.бг, че статуята ще бъде почистена и възстановена до първоначалния си вид. Все още не е ясно кой е авторът на промяната, но едва ли е имал лоши намерения, по-скоро е искал да изрази патриотизъм.
„Важното е, че статуята ще бъде върната в автентичния ѝ вид. Няма опасност за самата конструкция, а ние ще се погрижим за възстановяването“, казаха от администрацията.
Промяната предизвика широк обществен дебат. Местни жители подчертаха, че Орелът е символ на града и носи неговата идентичност. „Орелът е знакът, по който хората разпознават Айтос“, пишат те, настоявайки, че националният флаг заслужава уважение, но статуята не бива да бъде преобразявана.
Тайните на перфектната пица
Ще играе ли Синер на Уимбълдън
Тайните на перфектната пица
08/06/2026, Понеделник 21:29
0
Жертвите на опустошителното земетресение от 7.8 по Рихтер се увеличават
Илия Петков с престижен трансфер, събира се с младата звезда на България
Как да запазим хляба свеж: Скрит трик
08/06/2026, Понеделник 19:59
0
Божидар Божанов: Оставката на Кандев е лош знак
Еволюция: Европейска авиокомпания подписва със Старлинк, ще има интернет без значение от височината
Държавата погва тарикатите по пътищата
Перфектно сварени яйца: Кулинарни трикове за лесно белене
Трикратен шампион на НБА открит мъртъв в дома си, ще остане в спомените с думи за Джордан
Диана Русинова съобщи за зверска катастрофа, почина 15-годишно момче - шофьор на едната кола
Идват екстремни горещини

Обиждате ни всеки ден,в в който се приберете с пълен член.
Стойте си във клетките и си плетете плетките.
Живота тук кипи далеч от злобните ви очи...........
Монумента струва милиони а няма кой да го освежи..Срамота.
Махнете автоморгите край нуго
Действайте
Вчера беше с лице към камерата