Двама в критично състояние след нападението с нож във Варна: жената ръгала наред в магазина
Полицията продължава разследването, но мотивите за нападението са неясни
Двама от четиримата нападнати с нож във Варна се борят за живота си, а мотивите на жената от Литва, която ги атакува, остават неясни. Пред бТВ един от по-леко пострадалите разказа за ужаса в магазина, когато чужденката нахлула и започнала да ръга наред хората.
„Не я познавам. Рани ме в главата и по носа леко“, споделя той.
Това показва, че нападението е било извършено без предварително избрани жертви.
Кървава драма във Варна: Жена от Литва нападна с нож четирима
Шокиращата атака с нож разтърси Варна и хората в цялата страна. Супермаркетът, който става арена на кървавата разправа, е разположен в натоварен район на града. Двама от пострадалите са в критично състояние и в момента се намират в болница, като медицинските екипи се борят за живота им. Нападателката е била бързо обезвредена и арестувана от полицията.
В момента разследващите се опитват да установят причините и мотивите за атаката, като се събират свидетелски показания и се анализират камерите за наблюдение в магазина. Властите все още не изключват възможността нападението да е свързано с личен мотив, въпреки че очевидците говорят за безпричинно насилие.
Двама от пострадалите, които са в тежко състояние, получават спешна медицинска помощ и се намират в реанимация. Лекарите съобщават, че нараняванията им са сериозни, но има шанс за възстановяване, ако състоянието им бъде стабилизирано навреме.
Полицията съобщава, че след нападението районът около магазина е бил затворен за разследване, а движението по улицата е било затруднено. Разследващите се опитват да възстановят точната хронология на събитията и да разберат дали нападението е било част от по-голямо престъпление или случайност.
Това нападение поставя сериозен акцент върху безопасността в натоварените търговски райони и разкрива какви рискове могат да съществуват дори в обществени пространства. Въпреки бързата реакция на полицията, инцидентът продължава да тревожи варненци и да поставя въпроси за сигурността в търговските зони на града.
„Нефтохимик“ вкара втори отбор в Елитната юношеска група след драма с русенския „Дунав“
"Дивият звяр" Меси и неговата армия: Как за 10-секунди цяла Аржентина се сби за Лео
Тъжният край на една драма: Почина миньорът, който задуши болната си жена по нейна молба
"Никога няма да излезеш от затвора"
Какво се случва с децата от жестоката катастрофа в Горна Оряховица
18/06/2026, Четвъртък 18:40
0
Фатален полет с парапланер: 63-годишен мъж се оплете в жици и почина
Надуха цената на царевицата по плажа
Великобритания доставя 150 000 дрона на Украйна до края на 2026 г.
Какво става с Варна?! Мъж стреля и хвърля ножове
Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират
Зеленски се закани: Ако Украйна гори, Москва също ще гори
Абсурд: В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала

...
...
На "случаен принцип"- имала е и репрезантативна извадка!
Завирай се в дупката от която и да пробваш няма да излезеш!
Ако стана свидетел на такава сцена със сигурност ще намеря начин да и разбия главата в стената, преди още да е дошла полицията.........!!!!!!
Цял хранителен магазин със сигурност ще намеря начин да я спра да не ръга наред...
Ама има една подробност: Аз не съм от новия модел мъже дето до 30 годишна възраст се криете под полите на майките си............!?!?!?