×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вече не ям класическо тирамису, с ягоди е много по-ефектно и вкусно!


30 Август 2025, Събота, 17:17 ч.
Автор: Флагман.бг

Опитайте, няма да съжалявате

Ягодово  тирамису е перфектният десерт. Ето как да го приготвим!

Съставки

За ягодовия  сироп:

1/3 чаша кристална  захар
1/3 чаша гореща вода
2 супени лъжици прясно изцеден лимонов сок (от 1 среден лимон)
2 супени лъжици портокалов ликьор или сок
450 г замразени нарязани ягоди

За крема:

900 г пресни ягоди
450 г маскарпоне
1/2 чаша кристална захар
1 супена лъжица ванилов екстракт
1/4 чаена лъжица сол
2 чаши студена течна сметана
40-45 бишкоти

Приготвяне на ягодовия сироп

В голяма купа разбиваме захарта и водата, докато захарта се разтвори напълно.
Добавяме 2 супени лъжици лимонов сок и 2 супени лъжици портокалов ликьор, разбъркваме.
Подреждаме 450 г замразени ягоди на един слой в цедка с фина мрежа, поставена над купата. Оставяме ги да се размразят за около час. (Междувременно може да нарежем пресните ягоди.)
С помощта на шпатула притискаме размразените ягоди, за да извадим максимално количество сок. Разбъркваме получения сироп и го прехвърляме в правоъгълна форма.
Ягодовите парченца запазваме в същата купа – те ще бъдат смесени с пресните ягоди.

Приготвяне на крема

Нарязваме пресните ягоди на тънки резени. 4 чаши нарязани ягоди добавяме към купата с размразените плодове и разбъркваме. Останалите нарязани ягоди оставяме в хладилника за украса преди сервиране. В купата на кухненски робот или миксер с приставка за разбиване, разбиваме 450 г студено маскарпоне, 1/2 чаша кристална захар, 1 супена лъжица ванилов екстракт и 1/4 чаена лъжица сол. Разбиваме на средна скорост за около 1 минута, докато сместа стане хомогенна.

Минаваме на средна скорост и бавно добавяме студената течна сметана, като бием до получаване на меки върхове за около 2 минути. Потапяме по една бишкотa в ягодовия сироп, като бързо навлажняваме двете й страни.

Подреждаме ги плътно в правоъгълна форма, докато дъното се покрие. Разпределяме половината маскарпоне крем върху бишкотите и заглаждаме равномерно. Върху крема намазваме смесените ягоди в равномерен слой. Повтаряме с втори слой бишкоти, напоени в сироп.

Разстиламе остатъка от маскарпоне крема върху втория слой бишкоти. Покриваме и охлаждзаме поне 12 часа, за да омекнат бишкоти и кремът да се стегне.

Преди сервиране, украсяваме отгоре с нарязани ягоди.


В категории: Вкусно


1
Коментара
Убиха американски турист
Убиха американски турист 15/10/2025, Сряда 20:20 4
Тервел ИЛИЕВ Почина легендарен певец Почина легендарен певец 15/10/2025, Сряда 18:33 0
1
Коментара по темата
1.
Тъпотии на килограм
31.08.2025 08:46:59
0
1
Най-скъпият продукт на тирамису е маскарпоне. Я сега пак си прочетете тъпотиите, които сте написали! Още ли сте горди с простотиите си?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Задава ли се вълна от оставки заради кризата във властта Задава ли се вълна от оставки заради кризата във властта БСП ще жертва доц. Киселова и Гуцанов, а след като Борисов намекна, че и Даниел Митов трябва да си ходи, се очаква чистка на областни управители и шефове на полицията  Бургазлийка с инвалидна количка мечтае за рампа, бездушни съседи й пречат Бургазлийка с инвалидна количка мечтае за рампа, бездушни съседи й пречат Тя живее като затворник в собствения си дом и не може да се възползва от програмата за достъпност, защото е нужно съгласието им Защо стачкува властта? Остава Борисов и Пеевски да се разберат кой ще е премиер Защо стачкува властта? Остава Борисов и Пеевски да се разберат кой ще е премиер Лидерът на ГЕРБ вярва, че ако седне в креслото на Росен Желязков, ще намалеят силите на колегата му от ДПС-НН да изсмуква кадри от най-голямата партия, коментира Кутев Иво Сиромахов с реакция след нападки към Насар Иво Сиромахов с реакция след нападки към Насар Писателят защити спортиста Царево на финалната права за МБАЛ, кметът сключва договор с корейско-българската компания за инвестицията Царево на финалната права за МБАЛ, кметът сключва договор с корейско-българската компания за инвестицията Съветниците ще му делегират правомощия за подписване на контракт с фирмата “Наму Инвест” ООД Община в Бургаска област задейства BG Alert, тревога за цялото Южно Черноморие Община в Бургаска област задейства BG Alert, тревога за цялото Южно Черноморие В Царево следят ситуацията с повишено внимание Голям пожар в Перник, горят складове на завод „Стомана“ Голям пожар в Перник, горят складове на завод „Стомана“ Хората са притеснени, димна завеса им скрила слънцето  44-годишен българин направи невероятен гаф зад волана 44-годишен българин направи невероятен гаф зад волана Кара мъртво пиян и катастрофира Ето кога стартира ремонтът на пътя от кв. Сарафово към Бургас Ето кога стартира ремонтът на пътя от кв. Сарафово към Бургас От фирмата строител са заявили, че до дни ще са на терен БГ паспортът равен по сила на американския БГ паспортът равен по сила на американския Отключва почти толкова врати към други държави, сред най-желаните е
Зидан посочи тримата си любими футболисти, имената са много интересни Зидан посочи тримата си любими футболисти, имената са много интересни От сегашните играчи Зеленски лиши кмета на Одеса от украинско гражданство Зеленски лиши кмета на Одеса от украинско гражданство Украинските служби за сигурност обвиниха Труханов, че има руско гражданство и „притежава валиден международен паспорт на агресорската страна“ Екип на СЗО е бил атакуван в Украйна по време на мисия Екип на СЗО е бил атакуван в Украйна по време на мисия Въпреки нападението, камионите са доставили консумативи Почина турският журналист, ранен при нападение в Истанбул Почина турският журналист, ранен при нападение в Истанбул Хакан Тосун се лекуваше в интензивно отделение Как се прави турският кашкавал на конци Как се прави турският кашкавал на конци Това сирене е не само вкусно, но и истински символ на изкуството на млекарството в Турция Това е най-добрата рецепта за кисели краставички Това е най-добрата рецепта за кисели краставички Рецептата не е никак сложна, но знайте, че методът на приготвяне е по-различен 7 месеца след огнения ад в Кочани почина още един от членовете на ДНК 7 месеца след огнения ад в Кочани почина още един от членовете на ДНК Панчо е 63-aта жертва на пожара, разразил се в следствие на фойерверки по време на концерта в дискотеката „Пулс” на 16 март Британка избра да роди в дома си и...умря Британка избра да роди в дома си и...умря Майката се почувствала неподкрепена от акушерите при раждането на първото й дете Защо тази държава не пусна футболистите си в квалификациите за Световно първенство Защо тази държава не пусна футболистите си в квалификациите за Световно първенство Има масови бягства  Мъж и дете починаха при корабокрушение в близост до Родос Мъж и дете починаха при корабокрушение в близост до Родос 19  са спасени при операция на бреговата охрана  
Бойко Борисов Бойко Борисов Една година крепихме държавата, резултатът е шести Виц на деня Виц на деня - Мамо, този чичко е плешив!
- Шшшт... тихо, че ще те чуе!
- Защо? Той не знае ли?
Виц на деня Виц на деня - Муцка, вярно ли е, че си се омъжила за депутат?
- Да!
- И как е?
- Не съм много доволна!
- Защо?
- Цяла вечер обикаля около леглото, маха с ръце и ми разправя, колко ще ни е хубаво в леглото!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Дядо казваше:
- Кел файда, че е до коляното на мъжа, като не му е до пъпа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори