Студенти в потрес – затварят им любимата чалготека „Ориент 33“ в УНСС
Още не е ясна съдбата на помещението, но не е изключено то да се използва за образование
Невероятно, но факт – една от най-посещаваните чалготеки в Студентски град – „Ориент 33“ ще бъде затворена. Какво ще стане с помещението все още не е ясно, но има някакви шансове то да се използва за образование. На наемателя на дискотека "Ориент 33" е връчено предизвестие преди три месеца и по закон той трябва да преустанови дейността на клуба на 3 юли т.г. , се посочва в съобщение на УНСС. То е в отговор на изявление на сдружението "Майки срещу насилието в Студентски град", което бе сформирано, след като много студенти станаха жертви на пиянско насилие. От сдружението поискаха УНСС да прекрати договора си с наемателя на "една от най-посещаваните чалготеки в Студентски град - "Ориент 33". Самото име на заведението подсказва към какво се стреми европейската ни младеж - кючеци и гюбеци.
След тази дата академичното ръководство ще реши какво да бъде новото предназначение на този обект, се посочва в съобщението, цитирано от БТА.
"Разумно е да се помисли и за намаляване на държавната субсидия за 2013 г. поне с 15 на сто за тези държавни университети, ректорите на които продължават да отдават свои помещения под наем за чалга кръчми и ресторанти", предлагат от Сдружението на майките. Аргументът - обектите не се използват за образование и научноизследователска дейност.
От УНСС отбелязват, че в няколко интервюта ректорът проф. Стати Статев е канил представители на сдружението на среща, но не е последвала реакция. В интернет няма име на техен представител, нито телефон за връзка, отбелязват от висшето училище.
От сдружението настояха и незабавно да се премахне паметникът на създателя на комунистическата идеология Карл Маркс от двора на УНСС.
Истината за връзката между Киара и Краси след финала на "Ергенът: Любов в рая"
Грипът удари Европа по-рано от обичайното с нов щам
Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването
Форбс отличи младия рефер и финансист Геро Писков в престижната класация "30 под 30"
Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти
Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си
5 често срещани родителски грешки по празниците и как да ги избегнем
Мали кипи: Мустафа Сангаре от Левски не е повикан за Купата на Африка
Може ли да печем замразени пържоли на скара: какво да знаем преди да опитаме
Последното Новолуние на 2025 носи неочаквано чудо за тези 5 зодии
Орлин Колев: Президентът няма срок за третия мандат, изборите остават неясни
Директорът на 138-мо училище: Не съм слагал камерите в тоалетните
