×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изборите ще се проведат в първата неделя след Великден - на 19 април.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Когато съм на крак цял ден и нямам време, тази рецепта винаги ме спасява


Когато съм на крак цял ден и нямам време, тази рецепта винаги ме спасява
Ключови думи: рецепта, сиренки, флагман
06 Май 2025, Вторник, 17:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Вземам малко извара и приготвям тези пухкави сиренки по френска рецепта

Когато времето ме притиска, но все пак искам нещо вкусно и домашно, тази рецепта винаги ме спасява. Само с няколко съставки и без никакви усилия приготвям ароматни сиренки с френски чар. Ако обичате бързи и пухкави печива, не пропускайте да опитате!

Меки питки с извара – нежни, въздушни и изключително апетитни със златиста хрупкава коричка.
Тези френски сиренки са идеален избор за всички, които предпочитат семпли, но невероятно вкусни домашни печива.
Със своя аромат, текстура и лесна подготовка, те са чудесни както за закуска, така и за следобедно похапване с чай или кафе. Ето какво ще ви трябва:

Забележка: сиренките имат леко сладък вкус. За по-неутрален вариант може да добавите 1 супена лъжица захар и 1 чаена лъжичка сол.
275 г прясно сирене или извара
2 яйца
100 г захар
1 щипка сол
2 супени лъжици олио
250 г брашно
1,5 ч. л. бакпулвер
1 жълтък (за намазване)

Начин на приготвяне:
В купа смесете изварата с яйцата, захарта и солта до получаване на гладка, хомогенна смес.
Добавете олиото и разбъркайте отново.
Постепенно прибавете брашното, предварително смесено с бакпулвера, и замесете меко, леко лепкаво тесто.
Покрийте тестото и го оставете да отпочине за 10–15 минути на стайна температура.
Загрейте фурната до 180°C.
Разточете тестото върху леко набрашнена повърхност на правоъгълник и го нарежете на парчета. С набрашнени ръце оформете топки.
Подредете ги в тава, покрита с хартия за печене, и намажете всяка с жълтък.
Печете за около 20–25 минути или докато сиренките придобият приятен златист цвят.
Оставете да изстинат леко преди сервиране.

Тези сиренки не само се приготвят бързо, но и носят усещане за уют и домашен комфорт. Сервирайте ги с плодово сладко, мед или просто така – и ще видите как чинията се изпразва за минути. Добър апетит и споделете с близките си!


В категории: Вкусно


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Колко са работещите бедни в Европа Колко са работещите бедни в Европа 04/02/2026, Сряда 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия 04/02/2026, Сряда 19:20 2
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Андрей Янев поема Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ Андрей Янев поема Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ Георги Динев оставя следа, но не само като изключителен художник, а и като човек, който вдъхновява и обединява, каза кметът Димитър Николов Сандов подписва, Терзиев спонсорира: зелената частна армия в планината Сандов подписва, Терзиев спонсорира: зелената частна армия в планината Това е една история, която не започва с престъпление, а с политическо решение Катастрофа в Айтос остави ромската махала без ток Катастрофа в Айтос остави ромската махала без ток Лек автомобил с младо семейство се удари в електрически стълб на ул. „Славянска“ Баба Ванга: През 3005 г. Земята ще воюва с Марс Баба Ванга: През 3005 г. Земята ще воюва с Марс Някои прогнози са апокалиптични, други сюрреалистични, но всички имат обща характеристика - разпространяват се със скоростта на социалномрежов грип. Обявиха оранжев код в Бургаско за 5 февруари, чакат ни валежи и силен вятър Обявиха оранжев код в Бургаско за 5 февруари, чакат ни валежи и силен вятър Опасно време в цялата страна, в южните части на страната кодът е червен Изтъкнат биолог предлагал на Епщайн хормонални експерименти с деца Изтъкнат биолог предлагал на Епщайн хормонални експерименти с деца Робърт Трайвърс искал момченцата да стават по-женствени, а момиченцата – по- сексуализирани Ето защо, след изтеклите порно записи от Бургас, двата салона за епилация не е нужно да спират работа Ето защо, след изтеклите порно записи от Бургас, двата салона за епилация не е нужно да спират работа Прокуратурата не разследвала собствениците и персонала на "Тифани" и "Инфинити", защото нямала основание да ограничи услугата, само блокирала излъчването на видеата в порно сайтовете Българският турист ще бъде защитен на 100% при пътуване, решиха в НС Българският турист ще бъде защитен на 100% при пътуване, решиха в НС НС прие на първо четене създаването на Туристически гаранционен фонд, който ще се грижи за връщането на пътуващите от чужбина, както и за възстановяване на средства при фалит на туроператор Тайната домашна рецепта за подсилване на имунната система Тайната домашна рецепта за подсилване на имунната система Джинджифил, мед и лимон са естествения начин за здраве  Васил Терзиев: Подкрепях убитите в „Петрохан“ и ще продължа да защитавам паметта им Васил Терзиев: Подкрепях убитите в „Петрохан“ и ще продължа да защитавам паметта им Кметът на София реагира остро срещу внушенията за съучастие и разпространение на неверни твърдения за загиналите природозащитници
Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Над 3000 души са евакуирани в Андалусия, затворени са училища и железопътни линии, а властите предупреждават за риск от тежки наводнения и свлачища Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Премиерът е под натиск на бунт в Лейбъристката партия и обвинения в прикритие Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Риалити звездата и пилотът от Формула 1 прекарват все повече време заедно, твърдят източници на британския таблоид SUN И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края Шест от всеки десет семейства остават без пари две седмици преди края на месеца Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Жената ипотекирала дома си, за да финансира фиктивен хуманитарен проект с мъж, представял се за престолонаследник на Дубай 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест От ръководството на курорта обясняват, че раницата е останала плътно закрепена за тялото ѝ, тъй като гръдната катарама на раницата е била закопчана, което допълнително затруднило освобождаването ѝ Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Фиктивни фирми, криптоплащания и социални мрежи движат сивия пазар на вещества без медицински контрол Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Жената е била убедена да инвестира заедно с лице, представящо се за престолонаследник на Дубай Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Как с европейски ценности, НПО кораби и социални помощи Вашингтон може да получи парче от Арктика без нито един изстрел Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Магистратите присъдиха $2 млн. на Фокс Варианчели, превърнала се в момче на 15 г..
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какво да ти сготвя за обед?
- Ами, не знам миличка, направи нещо вкусничко.
- Ти кво бе тъпанар такъв, пак ли ме обиждаш?
Виц на деня Виц на деня - Сашко, какъв искаш да станеш като порастнеш?
- Полицай.
- А ти, Иванчо?
- Бандит, за да можем пак да си играем заедно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не страдай от психично разстройство — наслаждавай му се
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори