Айтос се похвали с най-модерната медицинска апаратура
Апаратурата е на стойност 300 000 лв., осигурени от общинския бюджет
Отделението по образна диагностика на общинската болница в Айтос вече разполага снай-новия компютърен томограф. Апаратурата е на стойност 300 000 лв., осигурени от общинския бюджет.
Със средства на болницата допълнително е закупен и инжектор (за изследване с контрастно вещество). "Старият скенер беше над 30-годишен и се ползваше само от пациенти на болницата. Сега качеството на изображенията е много по-добро, работата на медиците - много по-прецизна, а скенерът могат да ползват всички. Идеята е да предлагаме все по-качествени медицински услуги и пациентите да се лекуват в нашия град", заяви управителят на МБАЛ Айтос Златина Иванова.
Здравеопазването е сред най-големите приоритетит за кмета Васил Едрев и администрацията му.
"Това е инвестиция в здравето, инвестиция в полза на гражданите на общината. Новата апаратура ще улесни работата на лекарите и ще повиши качеството на диагностиката. Вярвам, че с поетапното обновяване на сградния фонд и осигуряването на съвременно оборудване в различните болнични отделения се създават все по-добри условия за лечение и осигуряване на адекватна медицинска помощ в МБАЛ Айтос“, казва градоначалникът.
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура

Защо тези общини с огромна администрация, след като разчитат на делегирани бюджети.
Защо.
В този малък град безразборно се строи без паркоместа,без гаражи и вече се задръстване улиците.
Сега чакаме безпомощно решение на общинската администрация за синя зона,което нищо не решава .
Само с лапане не се управлява.
нямат наяждане.......