Айтос се похвали с най-модерната медицинска апаратура
Апаратурата е на стойност 300 000 лв., осигурени от общинския бюджет
Отделението по образна диагностика на общинската болница в Айтос вече разполага снай-новия компютърен томограф. Апаратурата е на стойност 300 000 лв., осигурени от общинския бюджет.
Със средства на болницата допълнително е закупен и инжектор (за изследване с контрастно вещество). "Старият скенер беше над 30-годишен и се ползваше само от пациенти на болницата. Сега качеството на изображенията е много по-добро, работата на медиците - много по-прецизна, а скенерът могат да ползват всички. Идеята е да предлагаме все по-качествени медицински услуги и пациентите да се лекуват в нашия град", заяви управителят на МБАЛ Айтос Златина Иванова.
Здравеопазването е сред най-големите приоритетит за кмета Васил Едрев и администрацията му.
"Това е инвестиция в здравето, инвестиция в полза на гражданите на общината. Новата апаратура ще улесни работата на лекарите и ще повиши качеството на диагностиката. Вярвам, че с поетапното обновяване на сградния фонд и осигуряването на съвременно оборудване в различните болнични отделения се създават все по-добри условия за лечение и осигуряване на адекватна медицинска помощ в МБАЛ Айтос“, казва градоначалникът.
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас

Защо тези общини с огромна администрация, след като разчитат на делегирани бюджети.
Защо.
В този малък град безразборно се строи без паркоместа,без гаражи и вече се задръстване улиците.
Сега чакаме безпомощно решение на общинската администрация за синя зона,което нищо не решава .
Само с лапане не се управлява.
нямат наяждане.......