Айтос се похвали с най-модерната медицинска апаратура
Апаратурата е на стойност 300 000 лв., осигурени от общинския бюджет
Отделението по образна диагностика на общинската болница в Айтос вече разполага снай-новия компютърен томограф. Апаратурата е на стойност 300 000 лв., осигурени от общинския бюджет.
Със средства на болницата допълнително е закупен и инжектор (за изследване с контрастно вещество). "Старият скенер беше над 30-годишен и се ползваше само от пациенти на болницата. Сега качеството на изображенията е много по-добро, работата на медиците - много по-прецизна, а скенерът могат да ползват всички. Идеята е да предлагаме все по-качествени медицински услуги и пациентите да се лекуват в нашия град", заяви управителят на МБАЛ Айтос Златина Иванова.
Здравеопазването е сред най-големите приоритетит за кмета Васил Едрев и администрацията му.
"Това е инвестиция в здравето, инвестиция в полза на гражданите на общината. Новата апаратура ще улесни работата на лекарите и ще повиши качеството на диагностиката. Вярвам, че с поетапното обновяване на сградния фонд и осигуряването на съвременно оборудване в различните болнични отделения се създават все по-добри условия за лечение и осигуряване на адекватна медицинска помощ в МБАЛ Айтос“, казва градоначалникът.
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете

Защо тези общини с огромна администрация, след като разчитат на делегирани бюджети.
Защо.
В този малък град безразборно се строи без паркоместа,без гаражи и вече се задръстване улиците.
Сега чакаме безпомощно решение на общинската администрация за синя зона,което нищо не решава .
Само с лапане не се управлява.
нямат наяждане.......