Айтос се похвали с най-модерната медицинска апаратура
Апаратурата е на стойност 300 000 лв., осигурени от общинския бюджет
Отделението по образна диагностика на общинската болница в Айтос вече разполага снай-новия компютърен томограф. Апаратурата е на стойност 300 000 лв., осигурени от общинския бюджет.
Със средства на болницата допълнително е закупен и инжектор (за изследване с контрастно вещество). "Старият скенер беше над 30-годишен и се ползваше само от пациенти на болницата. Сега качеството на изображенията е много по-добро, работата на медиците - много по-прецизна, а скенерът могат да ползват всички. Идеята е да предлагаме все по-качествени медицински услуги и пациентите да се лекуват в нашия град", заяви управителят на МБАЛ Айтос Златина Иванова.
Здравеопазването е сред най-големите приоритетит за кмета Васил Едрев и администрацията му.
"Това е инвестиция в здравето, инвестиция в полза на гражданите на общината. Новата апаратура ще улесни работата на лекарите и ще повиши качеството на диагностиката. Вярвам, че с поетапното обновяване на сградния фонд и осигуряването на съвременно оборудване в различните болнични отделения се създават все по-добри условия за лечение и осигуряване на адекватна медицинска помощ в МБАЛ Айтос“, казва градоначалникът.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Защо тези общини с огромна администрация, след като разчитат на делегирани бюджети.
Защо.
В този малък град безразборно се строи без паркоместа,без гаражи и вече се задръстване улиците.
Сега чакаме безпомощно решение на общинската администрация за синя зона,което нищо не решава .
Само с лапане не се управлява.
нямат наяждане.......