Айтос се похвали с най-модерната медицинска апаратура
Апаратурата е на стойност 300 000 лв., осигурени от общинския бюджет
Отделението по образна диагностика на общинската болница в Айтос вече разполага снай-новия компютърен томограф. Апаратурата е на стойност 300 000 лв., осигурени от общинския бюджет.
Със средства на болницата допълнително е закупен и инжектор (за изследване с контрастно вещество). "Старият скенер беше над 30-годишен и се ползваше само от пациенти на болницата. Сега качеството на изображенията е много по-добро, работата на медиците - много по-прецизна, а скенерът могат да ползват всички. Идеята е да предлагаме все по-качествени медицински услуги и пациентите да се лекуват в нашия град", заяви управителят на МБАЛ Айтос Златина Иванова.
Здравеопазването е сред най-големите приоритетит за кмета Васил Едрев и администрацията му.
"Това е инвестиция в здравето, инвестиция в полза на гражданите на общината. Новата апаратура ще улесни работата на лекарите и ще повиши качеството на диагностиката. Вярвам, че с поетапното обновяване на сградния фонд и осигуряването на съвременно оборудване в различните болнични отделения се създават все по-добри условия за лечение и осигуряване на адекватна медицинска помощ в МБАЛ Айтос“, казва градоначалникът.
Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни
Дневен хороскоп за 24 юни 2026: Kъсмет за Раците и Рибите, важни решения пред Водолея
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“

Защо тези общини с огромна администрация, след като разчитат на делегирани бюджети.
Защо.
В този малък град безразборно се строи без паркоместа,без гаражи и вече се задръстване улиците.
Сега чакаме безпомощно решение на общинската администрация за синя зона,което нищо не решава .
Само с лапане не се управлява.
нямат наяждане.......