Пухкава баница за Великден без да редите или навивате корите, цаката е в това
Направете тази мераклийска баница за минути
Тази рецепта е уникална и няма нищо общо със стандартините и скучни рецепти. Когато искате бърза закуска или вечеря и имате готови тънки кори, направете тази мераклийска баница за минути – ще ви покажем най-лесната и бърза рецепта, остава само да я изпечете!
Ето какво ви трябва:
Баница-Мераклийка със сирене
Необходими Продукти:
200 гр. фино сирене
3 яйца
100 мл кисело мляко
100 мл олио
1 равна ч.л. бакпулвер
1/2 ч. л. сол
250 гр. готови тънки кори
Начин на Приготвяне:
В по-дълбок съд смиламе сиренето и го смесваме с яйцата. Добавете кисело мляко, една равна чаена лъжичка бакпулвер, сол на вкус и нужда (зависи от солеността на сиренето) и накрая олиото.
Всичко се разбърква добре, за да се изравни. Вземете един пакет готови кори (от 500 гр.) и го разполовете. Ако използвате цялата опаковка, удвоете останалите съставки.
Не е нужно да отваряте корите, а както са навити на руло ги нарежете на тънки ленти с ширина 1,5-2 см. Отделете корите, след което ги потопете в сместа от яйца и сирене.
Разбъркайте, за да се покрият корите равномерно. Изсипете сместа в малка форма за хляб или кекс, или каквато имате. Предварително може да я постелете с хартия за печене или да я намажете с олио/масло. Разстелете сместа равномерно и заравнете.
Отгоре се поръсва със сусам и се пече в предварително загрята фурна на 180 градуса за 25 минути.
Да ви е сладко!/jenata.blitz.bg
Хаос по летищата в Европа: Новата биометрична система удвои опашките, чакането стига до 5 часа
Кантарджиев с тревожен сигнал: Морбили вече е в 11 области, проверяват и съмнителен ваксинационен статус
22-годишен с "Ауди" помете "Мазда" на пътя Созопол - Бургас, двама са ранени
Заловиха двама ало измамници: Прибрали 7250 евро от пенсионери в Порой и Трояново
Нов закон променя детското правосъдие: Ранна намеса и индивидуален подход към всяко дете
Проф. Рачев: От неделя започва разхлаждането, очакват се валежи и по-свеж въздух
Над 400 души ще пресъздадат боевете на Шипка за 149-ата годишнина от епопеята
Близо 7000 зрелостници на поправка по БЕЛ днес
За първи път от 52 години: АЕЦ „Козлодуй“ намали мощността заради критично ниския Дунав
Осуетиха атентат в САЩ: Жена планирала да взриви Капитолия на щата Ню Йорк
Още един месец за „Лукойл“: САЩ удължиха срока за сделките с международните активи
Жълт код за жега в почти цяла България: До 39 градуса днес, край морето остава по-прохладно
