Никой не вярва, че тайната съставка на този протеинов сладолед е...
Само 10 минути и няколко прости съставки – нахут, фурми и растително мляко – и ще се насладите на кремообразно, богато на протеини ледено изкушение
Търсите здравословен и бърз десерт? Този веган протеинов сладолед е точно това, от което се нуждаете! Само 10 минути и няколко прости съставки – нахут, фурми и растително мляко – и ще се насладите на кремообразно, богато на протеини ледено изкушение. Освен това, можете да използвате опаковки от растително мляко, за да създадете забавни форми и да бъдете екологични. Пригответе се да се влюбите в този освежаващ десерт!
Домашен протеинов сладолед
Необходими Продукти:
200-250 г фурми без костилки
200-250 мл растително мляко (бадемово или овесено)
240 г консервиран нахут
150 г фъстъчено масло (на стайна температура)
1 пакетче ванилова захар
За сервиране: шоколадов чипс или настърган шоколад
Начин на Приготвяне:
Отцедете нахута от консервата и го оставете настрана.
Поставете фурмите и млякото в блендер. Блендирайте, докато получите гладка смес.
Съвет: Ако фурмите са твърди, можете да ги накиснете в топла вода за 10-15 минути преди блендиране, за да омекнат.
Добавете нахута, фъстъченото масло и ваниловата захар към блендера. Блендирайте всичко до получаване на гъста и кремообразна смес без бучки.
Вземете празен съд (например кутия от прясно мляко) или форма по ваш избор. Изсипете сместа във формата и заравнете повърхността с лъжица или шпатула .
Поставете във фризера за няколко часа, в идеалния случай за една нощ, за да стегне сладоледа.
Преди сервиране оставете сладоледа на стайна температура за около 5 минути, за да омекне малко и да се загребва по-лесно.
Оформете топки с лъжица за сладолед и поръсете с шоколадови парченца или настърган шоколад за допълнителен вкус и декорация.
Този сладолед е идеален за горещите дни или като здравословна закуска след тренировка. Можете да експериментирате с добавки като нарязани ядки, кокосови стърготини или пресни плодове за още по-богат вкус. Насладете се на всяка хапка!
Пореден смъртен случай на инфлуенсърка след пластична операция
Смъртоносна лавина остави белег в историята на Галтюр - Австрия
Експерт по национална сигурност с голям въпрос за къщата на Калушев в село Българи
Пожар в Бургас вследствие на късо съединение: Какво се случи?
Смела съпруга спаси мъжа си от мечка в гората
Какво ни очаква в любовта в последната седмица на феруари
ЦИК се сблъска с казуса Цицелков
Проучване: Румен Радев първи при избори днес, ГЕРБ втори! Само пет формации влизат в парламента
Зверска катастрофа на "Марица" - загина мъж, други двама берат душа
Почитаме паметта на светец, раздал богатството си на бедните! Приема болезнена смърт, вместо да предаде вярата си
Спокойно време по Южното Черноморие и в цялата страна
Какво ще е времето на 23 февруари
