Фабрика за Moncler и Boss в Айтос търси работници, а 500 съкратени от Руен не щат да бачкат
Собственикът осигурява транспорт, но кандидати няма
Фабрика в Айтос, в която се шият якета за луксозни марки, от месеци търси работници, но удря на камък. В същото време 500 души от затворен цех в Руен са записани на борсата, получават обезщетения и не искат да работят. Това алармира собственикът на предприятието Кристиан Трендафилов, който се свърза с Флагман.бг, за да потърси съдействие.
„Имам шивашка фабрика в Айтос и работя за луксозните марки като Moncler и Hugo Boss. Имам страшно много работа и се нуждая от работници, но не мога да намеря. Подал заявки в бюрата по друга в Айтос, Руен, Карнобат, но никакъв резултат. В същото време в община Руен затвори фабрика с 500 човека, а от борсата не ми ги изпращат“, обяснява собственикът на "Трендафилов стил" ЕООД.
Той е от Благоевград. На пазара е от 15 години. В своя регион развива успешно две фабрики. Разбрал, че в Бургаско, има съкратени големи фабрики и се насочил тук, за да разшири дейността си. Отваря обекта си през септември м.г. В момента за него работят 50 души, но има нужда поне от още толкова.
„Останах много разочарован, че нямаме съдействие от институциите. Подал съм заявки поне 2 месеца, но никакъв резултат. Осигуряваме транспорт за работниците. Работното време е стандартно – от 8 до 16:30 ч. Събота и неделя се почива, не се работи и извънредно. А по отношение на заплащането – минималната работан заплата е гарантирана, но шивачките са на заработка – кой колко допълнително ще изкара. Добрите достигат до 1300 лева чисто“, казва още Кристиан Трендафилов.
Той апелира институциите за малко съдействие, за да не се наложи да затвори обекта си в Айтос и да отвори фабрика в друга област.
Ако сте свидетели на нередни ситуации, пишете ни на [email protected] или чрез платформата Вашият сигнал до Флагман.бг.
Мбапе изравни рекорда на Роналдо и му посвети гол
Разбиха голяма престъпна група за разпространение на наркотици
Мбапе изравни рекорда на Роналдо и му посвети гол
21/12/2025, Неделя 12:37
0
Джошуа предизвика Фюри: 24 часа да подпишеш
Първан Симеонов: Радев е пред труден избор
Девет убити при стрелба в таверна в ЮАР
Министър Георгиев за починалия в САЩ българин: Имам увереност в действията на американските власти
Шаби Алонсо защити Винисиус след освиркванията: Знаем, че можем по-добре
Подценяваният виновник за лошия сън: защо възглавницата е по-важна, отколкото мислим
Отиде си създателят на Ретро музей Варна - Цветан Атанасов
Почина легендата на "Локомотив" Горна Оряховица Иван Василев
Нови правила за вторите пенсии: повече избор, различни прагове и промени в изчисленията
Седмицата от 22 декември носи много енергия за Козирог и Водолей - емоции, фокус и ново начало
