Камерите вкъщи не ми пречеха на секса, признава бургаски шпионин
Източник: bTV
Генерал Бояджиев посрещал в Слънчев бряг най-големия разузнавач на двайсети век – Ким Филби
Когато работиш дълги години в разузнаването, ти свикваш с мисълта, че си подслушван и наблюдаван дори вкъщи. Знаех, че в дома ми има микрофони и камери, но това не пречеше на сексуалния живот със съпругата ми, разказа пред bTV бившият разузнавач ген. Тодор Бояджиев. Той е от Странджанския край, завършва гимназия в Бургас и МЕИ в София, а после 26 години работи като шпионин – 13 години е в научно-техническото разузнаване и 13 години по линия на външнополитическото разузнаване. Голяма част от времето живее в САЩ, където официално работи в българското посолство, а неофициално се опитва да отмъкне от капиталистите нови технологии.
Няма как да останеш незабелязан от чуждото контраразузнаване, признава генералът. Понякога, когато отива на срещи, за да получи секретни документи, той забелязва, че е следен, но приема това като борба на интелекти – кой кого ще надхитри.
Генерал Тодор Бояджиев е единственият българин, станал много близък приятел с най-големия шпионин на двайсети век – Ким Филби, който след края на своята легендарна кариера заживява в Москва и често идва в България с фалшиви паспорти. Веднъж Бояджиев го настанил в хотел в Слънчев бряг под руско име, но директорът на комплексът бил много изумен, че другарят от братската СССР говори само на английски. „В момента му правят протези, той фъфли на руски и затова му е по-лесно да говори с мен на английски“, казал на туристическия бос генерал Бояджиев, който в момента е зам. председател на Съюза на тракийските дружества в България.
Джордж Клуни се отказва от сцените с целувки във филмите си
Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват
Мъркането разкрива повече за котките от мяукането
Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama"
Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар
Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск
Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево
