Тръмп вади транссексуалните спортисти от състезанията при жените: "Да спрем мъжете"
Новоизбраният президент на Съединените щати Доналд Тръмп повтори обещанието си, че ще попречи на транссексуални спортисти да участват в женски състезания.
"Нека спрем мъжете да се занимават с женски спортове"
По време на "Митинга на победата" в неделя във Вашингтон и в навечерието на официалната церемония по встъпването си в длъжност като 47-ия президент на САЩ, към края на едночасовата си реч Тръмп потвърди намерението си да спре транссексуални спортисти (хора с полова идентичност, различна от тази по рождение) да участват в женски състезания.
"Нека спрем мъжете да се занимават с женски спортове", каза Доналд Тръмп.
Момичето, което прати Имане Халиф в нокдаун, го предизвика на дуел, за да отмъсти за битите жени
Текст относно забраната на транссексуални хора да участват в състезания за жени и подкрепен от републиканците беше приет във вторник от Камарата на представителите, една от институциите, които съставляват Конгреса. Предстои да бъде гласуван в Сената, коментира темата всекидневника L'Equipe.
"С едно движение на писалката от първия ден ще сложим край на трансгенния делириум"
Тръмп превърна въпроса за правата на транссексуалните в централен аспект на своята президентска кампания миналата година. "С едно движение на писалката от първия ден ще сложим край на трансгенния делириум", каза той в края на декември миналата година.
Доналд Тръмп също така заяви, че ще подпише "укази за прекратяване на сексуалното осакатяване на деца, като изключи транссексуалните хора от армията и от началните училища, от колежите и гимназиите".
Ако джендър-боксьорките не бяха мъже, щяха да обжалват решението на IBM
Той винаги е бил категоричен, че присъствието на транссексуални жени в женските състезания би представлявало опасност за останалите участници.
"Труд news" припомня, че новоизбраният президент на САЩ обеща да държи "трансджендър лудостта далеч от нашите училища" на митингите в Уисконсин и Невада по време на предизбоната си кампания през есента на 2024 г, използвайки ангажимента да насочи вниманието към представянето на златните медалистки по бокс за жени Имане Хелиф и Лин Ю-Тин в поне четири митинги, въпреки че не спомена бойците по име.
Тръмп каза на няколко пъти, че двама боксьори са "преминали от мъже към жени" и са спечелили златни медали, характеризирайки победите им като "унизителни за жените".
На събитието в той се позова на победата на Хелиф в предварителния кръг над италианската боксьорка Анджела Карини, която внезапно се оттегли от мача в първия рунд след удар в носап и се разплака, като каза, че "тази красива млада жена от Италия" се е била срещу "мъж".
Тайванката Лин Ю-Тин отстрани българката Светлана Каменова на четвъртфиналите в олимпийския турнир по бокс в категория до 57 кг при жените на Игрите в Париж.
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство
Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров
13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата
Защо Gen Z плаща за тишина
Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия"
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“
КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни
„Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас!
Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект
След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано

Какво ще прави онзи ревлив щангист с наджукената уста, обички и оскубани веждички?
Сега алжирскио 'жендър ще реже...(за малко да напиша макарите)...вените.